Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

KORONAWIRUS. Jak przedstawia się aktualna sytuacja w Domach Pomocy Społecznej na terenie powiatu?

› Aktualności miesiąc temu    1.12.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 11 ocen 4 / 75%
A A A

60 mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Osieku i Pakówce ma dodatni wynik wymazu na obecność wirusa SARS-COV-2.

Jai informuje Starostwo Powiatowe w Rawiczu, 26 listopada w Domu Pomocy Społecznej w Osieku wykonano wymazy na obecność wirusa SARS-COV-2. Dodatni wynik uzyskało 23 mieszkańców, wobec których zastosowano izolację. Z kolei mieszkańcy, którzy byli w kontakcie z osobami pozytywnymi zostali skierowani na kwarantannę. "Na chwilę obecną stan zdrowia wszystkich zakażonych osób nie wymaga hospitalizacji. Pensjonariusze przebywają na terenie placówki. Kwarantanna została nałożona również na 5 pracowników będących w kontakcie z zakażonymi mieszkańcami. Placówka funkcjonuje bez zakłóceń" - czytamy w komunikacie starostwa.

Z kolei w Domu Pomocy Społecznej w Pakówce dodatni wynik na obecność wirusa SARS-COV-2 obecnie posiada 37 mieszkańców, w tym 1 mieszkaniec, który został wcześniej zdiagnozowany w szpitalu.

"Osoby zakażone odizolowano od pozostałych mieszkańców i nie przemieszczają się po terenie placówki. Wśród pracowników 14 osób jest zakażonych Covid-19. Osoby te, podobnie jak i pracownicy z kontaktu z osobami zakażonymi, przebywają w izolacji lub na kwarantannie domowej. Natomiast pozostali pensjonariusze przebywają w swoich pokojach i mogą przemieszczać się tylko do tzw. pokoju dziennego pobytu. Osoby pracujące przy podopiecznych z dodatnim wynikiem na obecność wirusa SARS-COV-2, są to tzw. ozdrowieńcy. Zostali oni wyposażeni w dostępne środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekujące w zwiększonej ilości. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pakówce mają zapewnioną całodobową opiekę, zgodnie z obowiązującymi standardami" - informuje starostwo.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Młoda
miesiąc temu ocena: 100%  11
Do jadźka: Posiadam umiejętność czytania ze zrozumieniem, w odróżnieniu od niektórych tutaj obecnych :) Do Rocky: ogarniam wystarczająco dobrze żeby rozumieć co się dzieje na świecie i mieć własne zdanie :) Do Al bano: Wiek nie jest wyznacznikiem wiedzy i inteligencji :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Typ
miesiąc temu ocena: 100%  10
Popieram, ja już tracę cierpliwość na tych antyszczepionkowców, antymaseczkowców, antycovidowców. Opierają się na jakichś filmikach na YT zamiast na wiedzy naukowej !
~ jacekpl
miesiąc temu 9
https://naszapolska.pl/2020/11...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wstyd
miesiąc temu ocena: 80%  8
26 listopada wymazy, dziś wyniki? Brak jeszcze informacji ile czekali aż ktoś przyjedzie pobrać wymaz bo niestety ale DPS pomimo zapewnień nie są traktowane priorytetowo. Lepiej nałóżcie izolacje na cały DPS bo nikt już nad tym tam nie panuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dawid
miesiąc temu ocena: 91%  7
Jaka władza taki kraj czyli popierd.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ===
miesiąc temu ocena: 61%  6
Otwierają sklepy i galerie, ale na Święta 5 osób przy stole? Tu nawet psychiatra jest bezradny...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ awsdfgvbn
miesiąc temu ocena: 40%  5
Chodzi o GROMADZENIE SIĘ GODZINAMI, GADANIE I CHUCHANIE W GĘBY. Krótki kontakt nie jest tak niebezpieczny/sklep/
~ jadźka
miesiąc temu ocena: 55%  4
Młoda, to ty czytaj ze zrozumieniem.Siadaj przed komputer bo masz lekcje online.
~ Al bano
miesiąc temu ocena: 50%  3
Do Młoda: Za młoda by zrozumieć.
~ Rocky
miesiąc temu ocena: 55%  2
MŁODA to chyba ty nie ogarniasz tematu...
~ Młoda
miesiąc temu ocena: 53%  1
Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem rozporządzenia i inne dokumenty zamiast puszczać w świat fałszywe informacje :)