Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Koronawirus. Minister zdrowia: "Grozi nam trzecia fala epidemii"

› Aktualności miesiąc temu    25.11.2020
Redakcja
komentarzy 13 ocen 3 / 33%
A A A
 fot. gov.pl

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że być może w lutym czeka nas trzecia fala epidemii.

- Ta trzecia fala nam grozi - przyznał minister. Dodał, że może przyjść w lutym, razem ze szczytem sezonu grypowego. - Nie jest nieunikniona. Ona zależy od naszego zachowania, zależy od tego, jak w najbliższym czasie obejmującym zarówno ten, jak i początek przyszłego roku będziemy się zachowywali - przestrzegał Adam Niedzielski.

Podsumował również skutki obostrzeń, które rząd ostatnio wprowadził. Według Niedzielskiego, to one doprowadziły do spadku liczby dziennych zakażeń.

- Hamulec awaryjny zadziałał i z tego się bardzo cieszę jako minister zdrowia. Liczba zachorowań dziennych jest mniejsza. Pojawiają się dni, kiedy liczba hospitalizacji związanych z covidem maleje - podkreślił minister.

Jednak liczba osób umierających wciąż rośnie. Dzisiaj zanotowano rekord -  674 zgonów.
Minister zapewniał, że resort robi wszystko, aby było ich coraz mniej. - Chodzi o to, żeby zespoły ratownictwa medycznego działały w sposób sprawniejszy, żeby ta karetka dojeżdżała szybciej. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie testów antygenowych do zespołów ratownictwa medycznego (...) Pacjent, który będzie miał dodatni wynik, będzie jechał od razu do szpitala covidowego i tam będzie już prowadzony, nie obciążając zwykłego SOR-u - poinformował minister.

Oświadczył też, że rząd nie wycofa się z zapowiedzi odnośnie ferii zimowych i ich jednolitego dla całego kraju terminu. - Nasze stanowisko jest konserwatywne, bezwzględne: ferie spędzamy w domu. To jest jedyny sposób, by uchronić nas przed trzecią falą - powiedział Niedzielski.

Minister tłumaczył też, dlaczego wprowadzono nowy system raportowania przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Od wczoraj raporty są publikowane centralnie. Statystyk nie publikują już powiatowe stacje sanepidu, ani wojewodowie - tylko podlegający pod ministerstwo centralny system informatyczny.

Adam Niedzielski twierdzi, że dzięki nowemu systemowi informatycznemu, dane zaciągane są bezpośrednio z laboratoriów, a opóźnienia w sprawozdaniach zostały zlikwidowane.

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ...
miesiąc temu ocena: 100%  13
Znowu te pisDZIELCE straszą. Wytłumaczcie BARANOM, że od straszenia to są duchy. WON !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antoni
miesiąc temu ocena: 100%  12
Dziś od rana w telewizji Antoni się uruchomił. Wypuścili go po wyborach z piwnicy,gdzie grzecznie siedział. Znów ma swoje wizje narkotyczne :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
miesiąc temu ocena: 100%  11
Idź do swojego pryncypała, on ci powie że wirus jest w odwrocie. WYpisDALAĆ !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ łototototo
miesiąc temu ocena: 100%  10
Pojawiła się nowa wódka DZIKA KACZKA. Po wypiciu jesteś pojebany, ale rządzisz hahahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ===
miesiąc temu ocena: 100%  9
To, co oni biorą musi dobrze kopać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwerty
miesiąc temu ocena: 90%  8
w Polsce nie skończyła się jeszcze pierwsza fala ,a ten BUC mówi o trzeciej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
miesiąc temu ocena: 100%  7
Przy trzeciej to już pisu nie będzie :)
~ ...
miesiąc temu ocena: 100%  6
Bo w dupie był i gówno widział
~ Chętnie z kimś wyjdę na miasto w ten piątek
miesiąc temu ocena: 50%  5
Czy jest ktoś chętny o 21 w piątek 27 listopada się spotkać i pogadać o życiu ,o kowidzie i wgl .Jestem samotny i nie mam z kim pogadać mam 31 lata. Ja już psychicznie nie wytrzymuję tym covid 19. Ja stawiam 0,5 Soplicy i 4 paka. Pogadajmy,ja będę czekał koło pomnika żołnierza ok 21
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bl
miesiąc temu ocena: 50%  4
Za późno i za zimno.
~ kon by się usmial
miesiąc temu ocena: 93%  3
Potem 4 i 5 fala to sie nie skończy. Róbcie coś w tym rządzie i nie drzewie jape jeden na drugiego i nic z tego nie wynika służba zdrowia leży i kwiczy a wy kupujecie limuzyny i maszty. Kaczora zdegradowac i będzie spokój. Nie jestem za żadna partia wszyscy do koryta a robić nie ma komu tylko zakazy i nakazy dla nich miejsce sie w szpitalu znajdzie dla nas już nie. Ludzie bez wykształcenia medycznego w szpitalach pracują do czego to doszlo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NWO NAS PROGRAMUJE
miesiąc temu ocena: 59%  2
KTO W TO WIERZY ? CHYBA TYLKO "Racjonalny vel Kolo" KONIECZNIE CHCA NAS ZASZCZEPIĆ i ZNISZCZYĆ NASTĘPNE POKOLENIA BY DOKONAC DEPOPULACJI TOTALNEJ. DOCELOWO MA ZNIKNĄĆ 97% POPULACJI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wstyd
miesiąc temu ocena: 43%  1
Oj widzę kolejną ofiarę kryzysu w służbie zdrowia, tabletki się skończyły i nie ma kto przepisać?