Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 slodziak

Koronawirus. Placówki oświatowe nadal zamknięte. Ferie inaczej

› Społeczeństwo 13 dni temu    21.11.2020
Redakcja
komentarzy 9 ocen 5 / 60%
A A A
 fot. Adobe Stock/Z. Pacanowski

Obostrzenia związane z epidemią nadal będą obowiązywać. Co najmniej do świąt Bożego Narodzenia prowadzone będzie zdalne nauczanie. Ferie w tym roku szkolnym będą wyglądały inaczej niż dotychczas. - Przypadną na jeden okres w całym kraju - poinformował premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej. 

Ferie zostaną zorganizowane w jednym terminie - od 4 do 18 stycznia przyszłego roku. Chodzi o wstrzymanie ruchu turystycznego w gospodarce, co - jak podkreślono - jest konieczne do przerwania rozprzestrzeniania się epidemii.

R E K L A M ABolsius Podstrona

Poza tym, uczniowie wszystkich placówek oświatowych nadal pozostają w domach. Dziś premier Morawiecki poinformował, że taka decyzja jest jedynym słusznym posunięciem do zatrzymania pandemii.

- Jeśli chodzi o szkoły - tutaj byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi i ośrodki do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będziemy kontynuować zamknięcie placówek do 23 - 27 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie czyli przerwa edukacyjna będzie skumulowana w jednym okresie między 4 stycznia a 17, 18 stycznia 2021 roku. Czyli ferie, które były zwykle rozłożone pomiędzy województwami na różne okresy po to, żeby ruch w gospodarce, w branży turystycznej był większy, w tym roku szkolnym muszą być skumulowane w jednym czasie - wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, ze rygor zostanie wprowadzony po to, aby ten ruch turystyczny był jak najmniejszy, aby Polacy nie rezerwowali wyjazdów, nie wyjeżdżali za granicę, aby pozostali w domu.

- Chodzi o to, aby przerwać ten łańcuch zakażeń, aby ta mobilność była jak najmniejsza - dodał premier Morawiecki.

Premier zapowiedział, że przed nami pewien okres, nazwany „100 dniami solidarności”, a na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Morawiecki przewiduje, że jeśli Polacy pozostaną w domach całymi rodzinami, to jest szansa, że około 18 stycznia będą pojawiać się w kraju pierwsze dostawy szczepionek.

- Nad tym już dzisiaj bardzo intensywnie pracujemy. Musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i z jak najmniejszą liczbą utraconych miejsc pracy (...). Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń - powiedział podczas konferencji premier RP.

+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Z przymrużeniem oka:)
12 dni temu ocena: 100%  14
Hej "Matoły " otwórzcie szkoły. Nieważne ferie, nieważne galerie ! :) A tak na poważnie, poziom zdalnego nauczania przeraża ! Czas na powrót do szkół. Po co ferie skoro od tygodni uczniowie i nauczyciele siedzą w domach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Babangida
12 dni temu ocena: 33%  13
Żeby ludzie nie wyjeżdzali trzeba im tego zkazać, a nie mówić żeby jak najmniej wyjeżdżali. Inaczej nie ma to sensu a zamkniete szkoly, za 4 miesiace w miejscu szpitali covidowych beda szpitale psychiatryczne. Brawo Matełusz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alberto Tomba
12 dni temu ocena: 67%  12
Przecież w Rawiczu jest tor saneczkowy więc można jeździć na sankach i nartach . O co wam chodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwe
12 dni temu ocena: 50%  11
Tak wyciągi zamkną dzień przed feriami, tradycja narodowa,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ C3
12 dni temu ocena: 25%  10
Matełusz mosz mózg
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwe
13 dni temu ocena: 42%  9
Po decyzji o zamknięciu cmentarzy, myślałem że już głupszej decyzji nie będzie, myliłem się . Ferie w jednym terminie dla wszystkich , tylko kompletni ignoranci mogli na to wpaść. Cała Polska będzie stać w kolejkach do wyciągu. Trzecia fala to będzie fala bankructwa właścicieli, pensjonatów ,hoteli,restauracji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Turystka
12 dni temu ocena: 83%  8
Przecierz nie będzie można jechać na ferie ,to i kolejek nie będzie .Ma to sens bo ty vmchyba nie rozumiesz .
~ Tomek
12 dni temu ocena: 77%  7
przeciez wyciagi beda zamkniete tak jak zreszta inne atrakcje wiec o co ci chodzi
~ Wstyd
13 dni temu ocena: 62%  6
Przecież nie będzie wyjazdów na ferie, coś pomyliłeś. Dodatkowo są już projekty podane do konsultacji rozporządzeń wprowadzających kwarantanne narodową więc o wyjeździe na narty zapomnij już teraz
~ Ślepy i głuchy
13 dni temu ocena: 67%  5
Ale przecież " Kolega " twierdzi że to super decyzja !!!
~ Bob
13 dni temu ocena: 24%  4
Szanuje Prezydenta Dudę ,Premiera Morawieckiego ,Prezesa Aż.Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego ,byłego ministra zdrowia Pana Szumowskiego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stop panice
13 dni temu ocena: 83%  3
Nie dawajcie paliwa temu podpalaczowi wariatowi Racjonalnemu ! Ten czub straszy, ludzi sieje panikę i celowo zastrasza. To podpalacz pisowskiego paliwa wybuchowego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolega
13 dni temu ocena: 63%  2
Bardzo dobre decyzje i przestrzegajmy zasad sanitarnych i z tego wyjdziemy. życzę zdrowia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Big Farma = NWO
13 dni temu ocena: 67%  1
Pewnie że wyjdziemy ale może nie ty. Zaaplikuj sobie podwójną dawkę szczepionki od premiera i będzie OK