Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Koronawirus. Żebrzący pod marketem zagrażają innym i sobie?

› Aktualności 3 miesiące temu    17.03.2020
Grzegorz Heluszka
komentarzy 86 ocen 8 / 88%
A A A
 fot. adobestock

Zna ich każdy klient rawickiego Kauflandu. Najczęściej stoją przy wejściu do sklepu albo w wiatrołapie. Proponują odprowadzenie pustego wózka z bilonem w zamku, lub po prostu proszą o papierosa. Są grzeczni, ale brudni. W obecnej sytuacji są narażeni zarażenie się koronawirusem i jednocześnie narażają przychodzących do sklepu klientów. 

Korzystają ze sklepowych łazienek, gdzie na długi czas zamykają się w kabinach. O ile jeszcze do niedawna ci mężczyźni stanowili jedynie problem dla pracowników i dyskomfort dla klientów sklepu, teraz w obliczu zagrożenia epidemicznego ich obecność zaczyna budzić niepokój.

Do naszej redakcji zwrócił się czytelnik, który uważa, że żebrzący mężczyźni stanowią realne zagrożenie dla innych, ale też samych siebie. "Państwowa Inspekcja Sanitarna zaleciła sklepom zagwarantowanie kupującym bezproblemowy i bieżący dostęp do pomieszczeń z umywalkami i sanitariatami, tymczasem w Rawiczu w Markecie Kaufland od 4 lat w różnych odstępach czasu przesiadują w łazienkach WC damskich i męskich bezdomni, brudni, śmierdzący, stwarzający bardzo duże niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się choroby wirusowej koronawirusa. - pisze czytelnik w liście do naszej redakcji.

Wydawało by się, że problem, który dotyczy zaledwie dwóch, trzech mężczyzn łatwo da się rozwiązać. Nic z tego. Okazuje się, że służby odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo sanitarne, a także za opiekę społeczną są bezradne.

Pracownicy sklepu alarmują, że taki problem istnieje.
- Ci panowie przebywają w ubikacjach, zamykają się tam, zaczepiają klientów, a my nic nie możemy z tym zrobić - mówi nam jedna z osób pracujących w markecie. Kierownik sklepu zapewnia, że problem z żebrzącymi wielokrotnie był zgłaszany policji i ostatnio do Urzędu Gminy.

Policja nie może interweniować
- Dopóki te osoby nie mają konfliktu z prawem, nie ma podstaw prawnych do izolowania ich ze społeczeństwa. Stojąc przed marketem, czy też w wiatrołapie nie popełniają żadnego wykroczenia - mówi naszemu portalowi asp.sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Dodaje, że policja rozmawia z tymi osobami, edukuje i monitoruje ich zachowanie. - Ale jest to wszystko, co w tej sprawie możemy zrobić - twierdzi policjantka.

Osoby, które żebrzą pod marketem znani są pracownikom opieki społecznej.
- Pracownicy socjalni mają utrudniony kontakt ze wskazanymi wcześniej osobami. Na bieżąco podczas rozmów edukują  i informują ich o konieczności zachowania higieny, wskazują również, że ich zachowanie jest nie akceptowalne społecznie - zapewnia Elżbieta Marcinkowska, z-ca dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu.
Dodaje, że dwaj z nich, ci których najczęściej widać pod Kauflandem zajmują  mieszkanie socjalne z dostępem do sanitariatów.
- Niechętnie przyjmują pomoc oferowaną pomoc ze strony pracowników ośrodka, nie wykazują chęci współpracy w rozwiązywaniu ich sytuacji życiowej. - ubolewa Elżbieta Marcinkowska.

Sanepid nie znalazł nieprawidłowości 
Zaniepokojony czytelnik poinformował o problemie miejscową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.
- Dzisiaj przeprowadziliśmy kontrolę w markecie. Toalety są czyste, wysprzątanie, zachowane są warunki higieniczne. Inspektorzy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości w pomieszczeniach sanitarnych - uspokaja Grażyna Marczyńska, kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu.

Bezradny jest także rawicki magistrat.
- Rozmawiałem wczoraj z panią dyrektor OPS, która zapewniła, że osoby o których może być mowa mają mieszkania i nie są bezdomnymi (...) Jako gmina, w tym przypadku nie mamy żadnych narzędzi, które mogą zakazać przebywania tym osobom w sklepie, a także nie możemy ich skierować do noclegowni, gdyż maja gdzie mieszkać - mówi burmistrz Grzegorz Kubik.

+ 7 głosów: 8 (88%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (77)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarek
3 miesiące temu ocena: 88%  77
Reasumując całą sprawę nikt nie potrafi rozwiązać problemu biorą pieniądze za nierobienie niczego piszę tu o Urzędzie Miasta Starostwie Sanepidzie Mops Opieka Społeczna Policja nie mają pojęcia co z tym zrobić czyli w/w instytucje są nic nie warte
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanko
3 miesiące temu ocena: 0%  76
Jakieś propozycje
~ Dej mnie pisiont groszy
3 miesiące temu ocena: 33%  75
Prodan podobno się zawinął niedawno to jednego mniej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
3 miesiące temu ocena: 100%  74
Nie zawinął tylko pozbyto się go ;)
~ Bomba
3 miesiące temu ocena: 82%  73
Rawicka "policja" jest od wlepiania mandatów.. Wczoraj dostałam mandat (50 zł) za to, że szłam po ulicy, a nie po chodniku. A gimbaza i menele bawią się w najlepsze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ doris
3 miesiące temu ocena: 80%  72
Naprawdę ? Sanepid był i badał ? wziął próbki z klamek i desek ? bo wizualna czystość nie oznacza higienicznej czystości bakterie nie są widoczne gołym okiem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ John1
3 miesiące temu ocena: 33%  71
Do ~ https://rawicz.... Taki jesteś mądry? Polecam słownik poprawnej polszczyzny.
~ https://rawicz.konsultacje-spoleczne.pl/
3 miesiące temu ocena: 60%  70
Nie nie wzięli tylko piszą nic nie stwierdzono standart
~ Karina
3 miesiące temu ocena: 100%  69
chodzą jeszcze po rawiczu tacy z taborem wózków dziecięcych i małą drużyna piłkarską tych dzieci idących za nimi nie wiem czy sa bezdomni ale takie robią wrażenie po ubiorach i tobołach nigdzie nie pracują oprócz w łózku i żyją
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marek
3 miesiące temu ocena: 100%  68
a to nie ci czasami co mają samych chłopaków a ubierają w sukienki i robią kitki na głowie ? bo widywałem takich latem
~ Marta
3 miesiące temu ocena: 92%  67
Pytanie Czy wy KLIENCI w domu też załatwiacie swoje potrzeby na podłogę ścianę i czasem sobie może ręką wymerdacie płytki ?! NIE!? To dlaczego nie potrafią co niektórzy tyłka posadzić na WC i załatwić się w kulturalny sposób ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zzz
3 miesiące temu ocena: 27%  66
Rozwiązanie problemu: skoro tak bardzo was irytują brudne ubikacje to jest sprawa prosta załatwiajcie swoje potrzeby fizjologiczne w domu a później jedzcie na zakupy!!! Nikt nie karze wam wchodzić do kauflandowskiej ubikacji...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alex
3 miesiące temu ocena: 89%  65
kauflandowa ubikacja jest poto żeby klienci zniej korzystali to nie jest łaznia dla bezdomnych
~ Eryk
3 miesiące temu ocena: 89%  64
Mam inne rozwiązanie zamknąć WC na klucz i pozamiatane
~ Zbulwersowana
3 miesiące temu ocena: 50%  63
Pani sprzątająca nie jest od sprzątanie szamba które robicie oczywiście nie tyczy się to wszystkich. Szanujcie ludzką pracę, czy w domu też tak robicie? Gdzie Wasza kultura. I wierzcie mi że w ubikacji damskiej syfu nie robią panowie stojący przed marketem i śmierdzący. O czym tu mówimy??? o porządku który powinien pozostawić po sobie każdy klient!!! A Pani sprzątająca jest po to żeby spoglądać i dbać o czystość a nie grzebać w bagnie i wyławiac z ubikacji butelki i podpaski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ala
3 miesiące temu ocena: 75%  62
co ty pierdolisz kiedyś bezdomny zasnął w damskiej toalecie bo koleżanka się go wystraszyła
~ Iwonka
3 miesiące temu ocena: 75%  61
A kto dyrektor marketu słyszysz sobie ?
~ Ela
3 miesiące temu ocena: 94%  60
Problem tkwi w działaniach Rawickich Policjantów potrafią bardzo często zatrzymywać nastolatków jadących rowerem po chodniku i spisywać ich lub kobiety parkujące samochodami na chodnikach ale zobaczyć Policjanta na plantach gdzie pijaczki piją w miejscach publicznych czy w PKO i Kauflandzie gdzie zebraną bezdomni nie zobaczysz Policjanta to ich wina że tak się to rozprzestrzenia żebracy rozmnażają się jak grzyby po deszczu w Rawiczu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marzena
3 miesiące temu ocena: 92%  59
Tak jak najbardziej wina Policji spisują małolatów jak ta pani napisała zamiast zająć się faktycznymi problemami
~ Zdzichu
3 miesiące temu ocena: 27%  58
Wina policji ze bezdomnych przybywa? Czy moze raczej zlodziejskiego systemu i rzeczywistosci ktora nie kazdy jest w stanie psychicznie zniesc?
~ Janek
3 miesiące temu ocena: 93%  57
Sprawa jest bardzo prosta skoro mogą tam stać i żebrać cały dzień wozić wózki równie dobrze mogą nosić cegły i styropian na dudowie do roboty żebracy do roboty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xcxc
3 miesiące temu ocena: 100%  56
żebyś wiedział zamiast dotykać brudnymi łapami wózki przez 14 godzin pod marketem chyba łatwiej iść na godzin na budowe, nosić cegły i wracać z kasą ale po ch.. nosić cegły jakmozna roznosic smród ? jeszcxze ci powiedza ze oni nie sa bezdomni
~ ????
3 miesiące temu ocena: 92%  55
Kodeks wykroczeń przewiduje karalność za żebranie w miejscu publicznym. Osoba, która łamie ten przepis może być pociągnięta do odpowiedzialności. Za żebranie w miejscu publicznym grozi kara ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł lub kara nagany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ John1
3 miesiące temu ocena: 56%  54
Jacy oni bezdomni. Przecież mają mieszkania socjalne, tylko kto za nie płaci? A uczciwi, pracujący ludzie, latami czekają na mieszkanie. Oni dostaną zasiłek z MOPS-u, a porządny człowiek odprawiany jest z kwitkiem. Ot cała polityka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ https://rawicz.konsultacje-spoleczne.pl/
3 miesiące temu ocena: 0%  53
Mieszkanie socjalne to nasz ty zresztą widać po nicku patol pierwsza klasa;)
~ karyna dżesika i borys
3 miesiące temu ocena: 83%  52
chodzą jeszcze po rawiczu tacy z taborem wózków dziecięcych i małą drużyna piłkarską tych dzieci idących za nimi nie wiem czy sa bezdomni ale takie robią wrażenie po ubiorach i tobołach nigdzie nie pracują oprócz w łózku i żyją
~ John1
3 miesiące temu ocena: 50%  51
Ja piszę o tych co mają. Na przykład "Chińczyk" wiecznie spuchnięty. A czytać ze zrozumieniem jeszcze umiem.
~ https://rawicz.konsultacje-spoleczne.pl/
3 miesiące temu ocena: 40%  50
Ty mi chłopie piszesz o 2 bezdomnych którzy mają a ja o 4 innych zebkrakach którzy nie mają więc czytaj ze zrozumieniem;)
~ John1
3 miesiące temu ocena: 17%  49
Do ~https: Przecież jak byk jest napisane w artykule, że mają mieszkania. No ale najpierw trzeba przeczytać.
~ Monika Ss
3 miesiące temu ocena: 100%  48
Takim to się zawsze należą pieniądze i Mieszkania.moi drodze uwaga.... Od dziś zaczynam pić alkohol i stać pod Kauflandem i rzucamy pracę. Dostaniemy wszystko.
~ https://rawicz.konsultacje-spoleczne.pl/
3 miesiące temu ocena: 53%  47
Nie mają mieszkań socjalnych co najmniej 3 z tych 6 mieszka pod drzewkiem więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd byle nic nie robić
~ JOHN
3 miesiące temu ocena: 78%  46
Teraz to już leżą w PKO przy bankomacie Policja przyjeżdża i rozkłada ręce a smród jakich mało w sumie w Rawiczu nic się nie robi tylko brak słów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bibi
3 miesiące temu ocena: 100%  45
Osobiście widziałam tam jednego który leżał koło kaloryfera taki upity że ledwo mógł wstać. Musiałam lecieć do bankomatu koło żołnierza. W tym kraju takich prawo nie dotyka ale jak my byśmy stanęli na targowisku i " pobierali" darmowe datki w miejscu publicznym i nie uznawani za skrajność społeczeństwa to mandacik bądź odsiadka bo z Urzędem Skarbowym trzeba się rozliczyć. Albo zapłacić za miejsce zarobku. Rozegnac towarzystwo.
~ Stały klient
3 miesiące temu ocena: 67%  44
Jak to fajnie się wszystkim komentuje.Kto robi syf w toaletach jak nie klienci? Chcieli byście sprzątać po kimś gówno bo ja nie,a tam Panie muszą to robić. Tzw bezdomni nieraz byłem świadkiem jak zostali wyganiano z przed markety albo z wiatrołapu przez pracownicę ale oni sobie z tego nic nie robili. Także nie ocenianie czyjejś pracy jak nie znacie tego od środka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klient
3 miesiące temu ocena: 100%  43
Przyjmowała się jako sprzątaczka ale nie cudzych gówien, chciałbyś bardzo stały kliencie szorować karane płytki wymazane jakby na złość?Każdy ma prawo do szacunku bez względu na stanowisko,wykształcenie itp.takze szanujcie czyjąś pracę
~ Ania
3 miesiące temu ocena: 90%  42
Syf w toaletach robią tylko i wyłącznie Ci brudni żebrajacy menele zamykają się w łazienkach rozbierają się w nich i kąpią się w umywalkach oraz pijani śpią na sedesie piją też tam alkohol ostatnio widziałam jak zabrał się za nich ten nowy gość z ochrony i chyba już tam nie przychodzą
~ bardzo stały klient
3 miesiące temu ocena: 67%  41
pani sprzatająca chyba wie na jakie stanowisko sie przyjmuje ? chyba nie startowała na sekretarke ?
~ Policja nie zna przepisów?
3 miesiące temu ocena: 93%  40
Jeżeli żebractwa dopuszczają się osoby dorosłe i zdrowie, a ich zachowanie jest natarczywe lub oszukańcze, mogą trafić do aresztu. Grozi im też grzywna do 1,5 tys. zł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
3 miesiące temu ocena: 100%  39
Po co oni tam sterczą pseudo panie prawnik? Po to by żebrać nie opalają się tam przecież w wiosennym słoneczku więc jest to wykroczenie Policja nie zna przepisów boi się podejmować działania
~ Ola
3 miesiące temu ocena: 100%  38
Jak najbardziej jest natarczywe jeśli zaczepia i żebrze o pieniądze kobietę w dzieckiem i innych ludzi jest też podstępne bo pod pretekstem odwożenia brudnymi łaskami wózków wymusza wręcz na kupującym pieniadze ale na szczęście ktoś się za to zabrał tam i już jest z tym porzadek
~ Prawnik
3 miesiące temu ocena: 17%  37
Jest natarczywe? Nie. Jest oszukańcze? Też nie. Żebra? Też nie bo odwozi wózek zz 1 lub 2 zł. Zgarnij go a jutro będzie w TVN że policja bezprawnie go zgarnęła z płaczem dlaczego ja
~ https://rawicz.konsultacje-spoleczne.pl/
3 miesiące temu ocena: 100%  36
Tych bezdomnych nie jest 2 lub 3 tylko ok 6 wszyscy umywają ręce nikt nie ma pomysłu co z problemem zrobić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oburzony
3 miesiące temu ocena: 60%  35
A te brudne ubikacje to nie tylko zasrali Ci panowie, każdy z Was co korzysta z tych pożal się .... kibli. Ten bałagan to właśnie część z nas _ klientów_robi A teraz wielkie pretensje do stojących przed marketem. Może od nich śmierdzi ale nie przypisujcie im wszystkiego co najgorsze. Wiem że koronawirus jest zagrożeniem ale to każdy wychodząc często z domu jest większym problemem niż ten wirus. A było powiedziane, że ( nie wychodzicie z dziećmi) przeważnie jest dwoje rodziców z których jedno zostaje w domu. Apropo starszych ludzi jak jesteście na bieżąco to został uruchomiony specjalny nr. tel. i te osoby mogą poprosić o zrobienie zakupów itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Alex
3 miesiące temu ocena: 100%  34
Pieczywo można kupić w piekarni, to w markecie z pieczywem nie ma nic wspólnego, więc na dobre ci to wyszło, bo nie wiem co gorsze, bakterie z brudnych rąk bezdomnego pana czy skład tych "kajzerek " wypiekanych w markecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J.B
3 miesiące temu ocena: 80%  33
Ja za to niewiem z czym macie problem?Po prostu nie korzystajcie z darmowych Wc i idźcie do domu się załatwić i po problemie!Chyba że do płatnych pojedziecie,ale nie bo szkoda 2zl.! Co do panów przed Kauflandem to pan z brodą bardzo dobry i wykształcony człowiek,ale w życiu nie każdemu wychodzi!Niestety kurde,ale teraz to faktycznie powinni pozostać w domu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do margaryna palma
3 miesiące temu ocena: 60%  32
No tak, na "wiochach" zabijali się o papier toaletowy bo ty miastowy to palcem i o ścianę więc papieru nie potrzebujesz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ margaryna palma
3 miesiące temu ocena: 67%  31
Ja myje wodą i środkami czystości. W mieście wykupywali zupki chińskie i inny syfik
~ Odczepcie się od biednych ludzi
3 miesiące temu ocena: 43%  30
Czasami bezdomni mają lepszą higienę niż nie jedna mamuśka z bachorkiem w sklepie. Raz byłem świadkiem jak taki jeden nowobogacki miętolił sobie nie powiem gdzie a potem wąchał swoją dłoń i sprawdzał czy pachnie. O psach które wyprowadzają na spacer nie wspominając bo to już wgl skandal. Pies sra na chodnik ,a właściciel głowa w drugą stronę albo w niebo patrzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
3 miesiące temu ocena: 100%  29
To nie są biedni ludzie to żebracy a to jest różnica zagrażają innym ludziom chorobami zwiazanymi z brudem
~ !G
3 miesiące temu ocena: 25%  28
TO JEST FAKT POTWIERDZAM !
~ Do obrzydliwego typa
3 miesiące temu ocena: 20%  27
Wystarczy że sąsiadów podprdl....'asz
~ co za obrzydliwy typ
3 miesiące temu ocena: 43%  26
piszesz o sobie sam se w gaciach mieszałeś a zwalasz na kogoś inie bachory jedynym bachorem jesteś ty jak widać reszta to dzieci ale ty najwyrazniej jesteś bezpłodnym bachorem i to cie boli mieszasz w gaciach ai tak bezskutecznie fuj !
~ Zaniepokojona
3 miesiące temu ocena: 50%  25
Hm... ludzie twierdzicie, że ,,panowie,, przed marketem są potencjalnym zagrożeniem w obecnym stanie kiedy zagrożenie koronawirusem jest tak wielkie. Hm ciekawe???? A co powiecie na małe dziecię które chodzą po markecie z ,,odpowiedzialnymi,, rodzicami lub jeżdzą spokojnie w wózkach dziecięcych??? Co robią w markecie starsze osoby, które są najbardziej narażone na wirus??? I chodzą sobie spokojnie jakby do sanatorium trafiły... Pomyślcie gdzie Wasza rozwagą i zdrowy rozsądek???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja to ja
3 miesiące temu ocena: 85%  24
starsze osoby muszą sobie zrobić sprawunki ty im nie kupisz rodzice małych dzieci tez samych w domu nie zostawią a smierdzący i brudni zagrażają zyciu
~ Daj pisiont groszy
3 miesiące temu ocena: 83%  23
Gdyby nie dostawali pieniędzy, to by tam nie stali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asia
3 miesiące temu ocena: 76%  22
Umówmy się, ubikacje w Kauflandzie pozostawiają wiele do życzenia. Nie jest tam ani czysto ani świeżo. A jeśli panowie narzucają się klienta, itd to chyba jest to zakłócanie porządku...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jula
3 miesiące temu ocena: 100%  21
zakłócanie porządku i czystości już widze jak tam był sanepid
~ li
3 miesiące temu ocena: 79%  20
skoro mają mieszkania socjalne to ewidentnie wina MOPSU dlaczego nie przydzielicie tym osobom asystentów ?? to są ludzie nieporadni życiowo zdegradowani przez alkohol trudno wysłać tam panią która pomoże im posprzątać pomoże wyprać i pokaże jak wyjść na ludzi bo obawiam się ze nie ci chorzy ludzie są problemem tylko ich nieporadnośc i brak pomocy...tu nie wystarczy rzucić jak psu tu trzeba pomóc od tego są MOPSY nieprawdaż ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fgbn g
3 miesiące temu ocena: 100%  19
l trudno wysłać tam panią która pomoże im posprzątać? A może pana wysłać?
~ Ktoś
3 miesiące temu ocena: 67%  18
Chciałabyś im prać i sprzątać to się zgłoś na ochotnika
~ Xx
3 miesiące temu ocena: 86%  17
W Konarach w Dino klienci do kasy jeden przy drugim a gdzie 1 m odstepu? Zero rozsądku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MARGARYNA PALMA
3 miesiące temu ocena: 0%  16
NA WIOCHACH TO SIE PEWNIE ZABIJALI O MĄKĘ I PAPIER TOALETOWY
~ Przezorny
3 miesiące temu ocena: 100%  15
Masakra aż strach jeździć do marketów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji