Koszykarska Rawia przegrała w Międzychodzie

Koszykarska Rawia przegrała w Międzychodzie - Zdjęcie główne

Koszykówka. 83:69 to wynik środowego spotkania w Międzychodzie. Miejscowy Sokół wygrał z Rawią Rawag Rawicz.

Przyjezdni przystąpili do meczu w zdekompletowanym składzie. Do Międzychodu udało się jedynie ośmiu zawodników. Mimo niewielkiej rotacji w składzie, rawiczanie znacząco nie odstawali od Sokoła. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie siedmioma punktami. Dopiero w trzeciej kwarcie miejscowi odskoczyli na 18 "oczek".

W ostatnich dziesięciu minutach rawiczanie odrobili część strat. Nie pozwoliło to jednak na dogonienie gospodarzy. Sokół wygrał czternastoma punktami.

Najwięcej punktów dla Rawii zdobyli: Ernest Wacyra - 22 i Szymon Maciołek - 16.

MKS Sokół Międzychód - RKKS Rawia Rawag Rawicz 83:69
Kwarty: 20:19, 22:16, 26:15, 15:19
Punkty: Maciej Stachowiak - 2, Maksymilian Skupin - 10, Grzegorz Chorzępa - 2, Antoni Skupin, Szymon Maciołek - 16, Ernest Wacyra - 22, Piotr Popiel - 8, Marcin Matuszewski - 9

Po siedmiu spotkaniach rawiczanie mają na swoim koncie 10 punktów w ligowej tabeli III ligi koszykówki. Kolejne spotkanie podopieczni Patryka Czerwińskiego zagrają już jutro. Rawiczanie podejmą Wiarę Lecha Poznań. Początek meczu w hali w Sierakowie o godz. 17.30.

Pierwsza runda za podopiecznymi Szymona Maciołka. Zawodniczki Rawii Isosfery Rawicz pokonały na wyjeździe Eneę Basket Piła 73:49. Koszykarki awansowały do dalszej fazy rozgrywek w grupie U13.

Enea Basket Piła - Rawia Isosfera Rawicz 49:73
Kwarty: 16-16, 14-17, 9-17, 10-23
Punkty: Weronika Kryś - 21, Zuzanna Owczarzak - 3, Wiktoria Rozmyślak - 11, Maja Kaczmarek, Zuzanna Augustyniak, Emilia Miśkowiak, Jagoda Łacinik - 7, Oliwia Kempa - 7, Nadia Kapała, Otylia Robaszyńska, Natalia Wolna - 9, Julia Stolaś - 15