Koszykarze Rawii po pierwszym sparingu [FOTO]

Koszykarze Rawii po pierwszym sparingu [FOTO] - Zdjęcie główne

Po miesiącu treningów, pierwsze spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do startu III ligi. Rawia Rawag Rawicz podejmowała na własnym parkiecie drugoligową ekipę Nabzdyk BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.

Pierwsza część spotkania była wyrównana. Akcje przenosiły się spod jednego kosza pod drugi. Po pierwszej kwarcie prowadzili minimalnie gospodarze, a po dwudziestu minutach - goście (38:45).

W drugiej połowie rawiczanie doskoczyli do ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego na dwa oczka (47:49).Gospodarze zaczęli jednak popełniać błędy w ataku, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni. Ostatecznie goście wygrali dwudziestoma punktami.

Mało było treningów, które poświęciliśmy na aspekty stricte koszykarskie w pełnym składzie z chłopakami z Rydzyny, którzy nas wzmacniają (Gerard Świerczyk, Adam Nawrocki i Filip Zacharski będą grali także dla macierzystej, drugoligowej ekipy - przyp. red.). To dzisiejsze starcie pokazało jednak, w którym kierunku chcemy iść - powiedział Patryk Czerwiński, trener Rawii. - Chłopacy udowodnili, że, mając zaplecze pod koszem, możemy bardzo dużo zdziałać. W zeszłym roku tego brakowało. Zapominamy jednak o minionych rozgrywkach. Teraz kolejny sezon i, mam nadzieję, że uda się nam sprawić niespodziankę. Cieszy powrót Marcina Matuszewskiego, który "straszył na deskach". Z dobrej strony zaprezentował się też Adam Nawrocki. Jest też cała plejada naszych chłopaków, którzy mocno przetrenowali okres przygotowawczy. Widać, że jeszcze w nogach nie wyszystko funkcjonuje, ale z czasem - na ligę - będziemy gotowi - podsumował szkoleniowiec.

RKKS Rawia Rawag Rawicz - Nabzdyk BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 71:91
Kwarty: 25:24, 13:21, 18:21, 15:25
Punkty: Kacper Górny - 4 (1x3), Maksymilian Skupin - 2, Filip Zacharski - 1, Grzegorz Chorzępa - 9 (3x3), Adam Nawrocki - 19 (1x3), Antoni Skupin - 0, Gerard Świerczyk - 8 (1x3), Marcin Matuszewski - 2, Ernest Wacyra - 26 (4x3), Piotr Popiel - 0