Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Książki, które były zakazane [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    28.09.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wykład Dariusza Rekosza ilustrowany był przezroczamiWykład Dariusza Rekosza ilustrowany był przezroczami fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W czytelni Rawickiej Biblioteki Publicznej z czytelnikami spotkała się Dariusz Rekosz, który przeprowadził bardzo ciekawy wykład „Zakazane książki”.

Omówił 30 wybranych książek, które w pewnych okresach, z różnych powodów, były zakazane. Obok pozycji nie budzących wątpliwości, jak np. „Mein Kampf” Adolfa Hitlera, znalazły się pozycje zupełnie nieoczekiwane, jak np. „Biblia” czy bajka „Czerwony Kapturek” Charles’a Perraulta. Niektóre z zakazanych książek obecnie stanowią kanon literatury światowej, jak np. „Pani Bovary” Gustawa Flauberta czy „Dekameron” Giovanniego Boccaccia.

Dariusz Rekosz sam jest pisarzem, publicystą i animatorem kultury. Nawiązał także do swoich kłopotów z wydaniem niektórych książek.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!