Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ktoś zabił psa w trakcie transmisji na żywo? To nieprawda

› Aktualności› Wydarzenia wczoraj 5:45    14.01.2021
Dawid Bela
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Wielkopolska Policja

Oszuści w internecie nie próżnują. W ostatnich dniach "popularność" zyskały zdjęcia rzekomo przedstawiające mężczyznę, który miał zabić psa. - Apel o udostępnienie tej informacji pochodzi najprawdopodobniej z kont, które już wcześniej zostały przejęte przez przestępców - czytamy w policyjnym komunikacie.

Zamiast poznać szczegóły przestępstwa w fikcyjnym materiale, można paść ofiarą oszustów, wyłudzających dane osobowe. W jaki sposób?

Aby obejrzeć materiał rzekomo bulwersujący wideo, dostępny na jednym z portali, należy zweryfikować swój wiek.

- Wchodząc przez podany link i logując się na swoje konto, tak naprawdę podajemy swoje dane oszustom. Dzięki temu mogą oni przejąć nasze konto i rozsyłać do naszych znajomych np. prośbę o kody BLIK. Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP apelują o rozsądek - czytamy w komunikacie KWP Poznań.

Co zrobić, by nie paść ofiarą oszustwa na BLIK? Jeśli ktoś z rodziny lub znajomy pilnie poprosi o środki finansowe przez portal społecznościowy, warto zweryfikować jego tożsamość, choćby dzwoniąc. W ten sposób uniknie się niepotrzebnych strat. Czytaj także: Oszustwo na BLIK? Złodzieje działają także w powiecie rawickim.

W ostatnich tygodniach zostało poszkodowanych wielu mieszkańców powiatu rawickiego, którzy wystawiali produkty na popularnym portalu OLX. Zamiast sprzedać towar, tracili pieniądze. Więcej na ten temat TUTAJ.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Naiwnych nie sieja
wczoraj 09:27 ocena: 100%  2
Niestety zrobiło się szaleństwo wśród ludzi chcących posiadać psa wystarczy wejść na olx i zobaczyć ceny psów. To wykorzystują oszuści wrzucając na stronę tzw. okazje za super cenę ale warunkiem jest zaliczka po czym dowcipniś znika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CHORE
wczoraj 06:37 ocena: 75%  1
OSZUŚCIE BAZUJĄ NA GŁUPOCIE i PSIARSKIM SZALEŃSTWIE JAKIE OBECNIE PANUJE WŚRÓD NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji