Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Leśna z dofinansowaniem

› Aktualności 5 miesięcy temu    25.03.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A

460 metrów długości i 5 metrów szerokości będzie mieć modernizowana ulica Leśna i część ulicy Podgórze w Pakosławiu - największa tegoroczna drogowa inwestycja na terenie gminy.

- W 2019 roku otrzymaliśmy dofinansowanie na ten cel ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. W drodze przetargu wyłoniliśmy wykonawcę - Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi, z którym 2 grudnia 2019 roku podpisaliśmy umowę - wspomina Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław. W ramach zadania wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa wraz z elementami poprawiającymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Koszt inwestycji wyniesie 549 tys. zł, z czego 439 tys. zł stanowić będzie dofinansowanie uzyskane z FDS, a pozostałą część kosztów, czyli prawie 110 tys. zł gmina pokryje ze środków własnych.

Planowany termin zakończenia inwestycji to lipiec 2020 roku.

Jak informuje wójt, co roku łatane są też drogi, których łączna długość wynosi 43,8 km, w tym 15,5 km o nawierzchni bitumicznej. - W celu ustalenia dróg wymagających napraw i remontów, w okresie wiosennym i jesiennym odbywa się ich objazd, w czasie którego ustala się odcinki wymagające modernizacji oraz sposób przeprowadzenia tych napraw. Na ten rok w budżecie na naprawy przewidziano 21 tys. 500 zł. W razie potrzeby środki te będą zwiększane - zapewnia Piotr Skrzypek.

Do października 2020 roku Gmina Pakosław planuje przebudowę dwóch odcinków dróg w Chojnie, które mają być wykonane z kostki betonowej.

- Jedna - 40-metrowa, prowadzi do posesji nr 55, 56, 57, na której realizację zabezpieczono w budżecie 80.700 zł. Dofinansowanie z PROW wynosi 41 tys. 913 zł. Druga - 250-metrowa, prowadzi do posesji nr 83 i 84. Jej realizacja uzależniona jest od pozyskania dofinansowania z zewnątrz. Złożyliśmy już wniosek z programu na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Szacunkowy koszt realizacji zadania powinien wynieść około 200 tys. zł - informuje wójt. Dodaje, że samorząd planuje także złożyć wnioski w kolejnych naborach do Funduszu Dróg Samorządowych. Przygotowywane są projekty między innymi na drogę w Sworowie (w kierunku Niedźwiadek do końca zabudowań) oraz odnowienie nawierzchni asfaltowej na tzw. rynku w Golejewku.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mistrz
5 miesięcy temu ocena: 8%  6
Drogą Kubeczki - Ugoda proponuje się władzom przejechać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żwirek
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
No niestety Mistrzu. Trza zwrócić się do władz powiatu, bo to droga powiatowa.
~ Pomocnianin
5 miesięcy temu ocena: 5%  4
i wiele, wiele innych - to może inna kolejność
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nina
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Na przykład jaka? Powiatowa do Pomocna?
~ Tosia
5 miesięcy temu ocena: 81%  2
Nawet ,gdyby brat nie mieszkał to już czas na tę drogę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji