Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Lockdown kultury - co dalej z festiwalem teatralnym?

› Kultura i Rozrywka 2 miesiące temu    5.11.2020
Jakub Sławiński
komentarzy 5 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. archiwum

 RAWICZ  Podczas wczorajszej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia związane z walką z koronawirusem. Wśród nich znalazły się również te, które dotykają branżę kulturalną i muzea. Co z trwającym w Domu Kultury w Rawiczu - Festiwalem Teatralnym im. Krystyny SIenkiewicz?

Czytaj więcej: Kolejne obostrzenia. Szkoły i sklepy w galeriach handlowych zostaną zamknięte

Wśród nowych restrykcji znalazły się takie, które bezpośrednio odnoszą się do działalności kulturalnej. Decyzją premiera, takie placówki jak domy kultury od soboty będą musiały zawiesić swoją działalność w formie stacjonarnej. 

Odbywająca się właśnie największa, coroczna impreza teatralna w mieście - Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz przenosi się do sfery wirtualnej. Zaplanowane spektakle będzie można oglądać za pomocą transmisji w internecie.

Ważną zmianą jest przełożenie premiery spektaklu "Najsłodszy owoc". Zostaje ona przeniesiona na wiosnę 2021 roku. Zamiast "Nasłodszego owocu", mieszkańcy będą mogli zobaczyć on-line inną produkcję DK, znaną w całej Polsce - "Cudowna Terapia".

Gdzie można kubić bilety na wydarzenia on-line i jak w nich uczestniczyć? Odpowiedź na te pytania i nie tylko, w poniższym filmie, nagranym przez dyrektora Domu Kultury w Rawiczu - Dariusza Taraszkiewicza:

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Z marmuru
2 miesiące temu 5
No jak co dalej jak są ograniczenia to się stosować i jaj nie robić DYREKTOR!!!! Fajny z Ciebie gość ale nie przesadzaj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mat
2 miesiące temu ocena: 100%  4
A co ten Lockdown? Szukałem w słowniku polskim i nic nie znalazłem. To chyba coś z angielskiego. A przecież nasz wódz po angielsku nic nie rozumie. Piszcze po polsku. Ktoś powiedział, że Polacy nie gęsi i swój język mają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.F.
2 miesiące temu ocena: 77%  3
Domy kultury to komunistyczny przeżytek, trzeba to rozwiązać, bo to nikomu nie potrzebne i sporo kosztuje. W USA nie ma i nigdy nie było domów kultury i jakoś Jankesi na drzewa nie weszli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
2 miesiące temu ocena: 40%  2
Co dalej z PiS ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
2 miesiące temu ocena: 29%  1
Mają wypier....ć