Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Łowisko tonie w śmieciach [FOTO]

› Aktualności ponad rok temu    26.04.2019
Grzegorz Heluszka
komentarzy 34 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internauta Jakub

Czytelnik przesłał nam zdjęcia zrobione 24 kwietnia na terenie łowiska "Płoć" na byłym poligonie. Zalegające tam śmieci i pozostałości z biesiad przy ognisku nie zachęcają do spacerów na łonie przyrody, nie mówiąc już o czerpaniu relaksu i przyjemności z wędkowania na brzegu akwenu.

O wyjaśnienie, kto odpowiada za porządek na tym terenie zwróciliśmy się w pierwszej kolejności do zarządcy gruntów, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu. 

 - Teren jest dzierżawiony przez Polski Związek Wędkarski. Według umowy dzierżawca odpowiada na tym obszarze - mówi Maciej Szymkowiak, dyrektor OSiR Rawicz.

Andrzej Łakomy, główny specjalista poznańskiego okręgu PZW, przyznaje, że Związek jest odpowiedzialny za sprzątanie na łowisku, jednak nie podaje żadnej daty, kiedy się ono odbędzie.

- My, jako dzierżawcy, nie mamy wyjścia, musimy tam posprzątać. Taką usługę zamawiamy w leszczyńskim MZO, jednak nie wiadomo, kiedy zakład będzie miał wolne moce przerobowe, toteż nie mogę w tej chwili powiedzieć, kiedy śmieci znikną. 

Przyznaje jednocześnie, że rawickie łowisko jest jednym z najbardziej zaśmiecanych w okolicy.

- Rawiccy wędkarze wprawdzie chcą tam łowić, ale nie chcą nam pomóc w sprzątaniu - ubolewa Andrzej Łakomy i dodaje, że w okręgu poznańskim za poszczególne łowiska odpowiadają koła wędkarskie, które otrzymują na sprzątanie pomoc finansową z PZW.

- W Rawiczu są dwa koła wędkarskie PZW. Koło przy Zakładzie Karnym dba o swój akwen we wsi Wodniki, a koło przy Gazomecie nie jest zainteresowane opieką nad łowiskiem,  więc nie ma komu na bieżąco sprzątać - przyznaje przedstawiciel PZW.

Związek wynajął nawet kontener na śmieci, który stoi przy parkingu, ale i tak niewielu "imprezowiczów" z niego korzysta. Większość śmieci ląduje wokół zbiornika.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (34)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ....
ponad rok temu ocena: 100%  34
DOMAGAŁA SKACZE PO ZONACH I ROBIAC IM DZIECI NIE Z MEŻAMI RÓBCIE BADANIA DNA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elo
ponad rok temu ocena: 100%  33
Najwięcej jest syfu po pijących! Puszki i butelki po alko walają się tam co parę metrów bądź w kupkach leżą. To są świnie które nie sprzątają po sobie bo nie chce im się brać pustej butelki tylko ćpają je gdzie popadnie. To najpewniej część wędkarzy jak i gówniarze które teraz szkoły nie miały, bo strajk był. A pierwszym stawie już nie wspomnę jaki zanieczyszczony jest. Jak nie ma komu posprzątać butelek i tego co jest wokół to co dopiero staw wyczyścić. Chociaż dobre słowo mogę powiedzieć o kąpielowym bo tam zostały te chaszcze wycięte co daje nowe stanowiska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZIEETEK
ponad rok temu ocena: 100%  32
ZAKAZAĆ BYDŁU DOSTĘPU DO TEGO MIEJSCA. JAK ROBIĄ TAKI SYF TO NIECH SIEDZĄ W DOMACH I SYFIĄ U SIEBIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Coś słabo.
ponad rok temu ocena: 100%  31
Widzę że redaktor GH bazuje na materiałach Prawdziwego Rawicza, czuli TP. To że syf robią tam ludzie to mie ulega najmniejszej wątpliwości. Ale to że rawicka władza ma to totalnie w d....e to też nie podlega żadnej dyskusji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adam
ponad rok temu 30
GDZIE COI NAJGODNIEJSI WYBRANI W MULTISELETKACH BEDAC SELEKTAMI DO ..................... GDZIE ??????????? W DUPIE MAJA ZEBY KONTROLOWAC SETKI RAZY BYŁO ZGLASZANE NIE MA ZADNYCH KONTROLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZASDNYCH OOOOOOOOOOOOO NAJGODNIEJSZYCH Z GODNYCH NIEBIESKICH!!!!!!!!!!!!SYF TO ICH WINA SMIECI WEDKARZY JESLI TO JESYNIE 4-5 % RESZTE SPACER POWIE
~ Bijące dudki
ponad rok temu ocena: 89%  29
A może niebiescy boją się tam zaglądać. Wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dno
ponad rok temu ocena: 100%  28
nie ma czegos takiego jak słuzby to fikcja .................... słuzby słłuza na pewno nie obywatelom ale ..... no własnie komu ................... jeden SYFFFFFFFFFFFFFFFFFf
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 100%  27
zgadzam sie jeden syf tam jest i nic nie działa .............. a ci wspomniani sie albo boja albo kolesie
~ Służby to organa państwowe
ponad rok temu 26
No masz obywatel by chciał żeby mu służby służyły.
~ Lepiej zgonić na wędkarzy
ponad rok temu ocena: 100%  25
Dlaczego gminy nie interesuje ten teren jako łowisko czy kąpielisko, ano wystarczy zobaczyć plan zagospodarowania, i wszystko jasne. Jak sens inwestować w teren przyległy do świńskiej ubojni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ P.R.
ponad rok temu ocena: 100%  24
Co za matoły, zobaczcie plany co tam może być wybudowane, wszystko co dusza zapragnie. Takich mamy mądrych radnych. Oficjalnego pisma o rezygnacji aninexu nikt nie przedstawił.
~ Do lepiej dogonić...
ponad rok temu ocena: 20%  23
Bzdury gościu wypisujesz. W planach nie ma nic takiego.
~ za to płacimy
ponad rok temu ocena: 60%  22
a gdzie masz swinska ubojnie ? sw.... to łamia regulamin ktory jest na zbiornikach a kontroli 000000000
~ arek
ponad rok temu ocena: 57%  21
pzw nie bedzie juz dzierzawic zbiorników bo nie bedzie sprzatac po scałym miescie gdzie nie ma zadnej kontroli tych co powinni kontrolowac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SSSSSSSS
ponad rok temu ocena: 97%  20
NIE MA KONTROLI TYCH NAJGODNIEJSZYCH Z GODNYCH !!!!!! SETKI RAZY BYŁO DZWONIONE I MOWIONE ZEBY WYJSC NA ZBIORNIK KIEDY TAM SYF ROBIA CHLEJA I NIE TYLKO ....... ZADNEJ REAKCJI NIE BYŁO NIGDY!!!!! TAKIE MAMY GODNOŚCI NIEBIESKIE........... A OBYWATELI PO MIESCIE SCIGAC JAK BANDYTE NA SYGNAŁACH ZA ZAPOMNIENIE WŁACZENIA SWIATEL TAK .......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nieistniejace CUS
ponad rok temu ocena: 100%  19
TZW służby już dawno utonęły w czymś co gdzieś wspomniano
~ Xero
ponad rok temu ocena: 86%  18
OSiR niech się dziwnie nie tłumacz że dzierżawa niech posprzątają jego pracownicy a OSiR wystawi PZW fakturę Irak za każdym razem aż PZW weźmie się samo za sprzątanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ch
ponad rok temu ocena: 100%  17
cwaniacz sobie w domu jak ci pozwola ... jak nie znasz tematu to sie nie udzielaj. tam wywoza smieci w workach z domów pralki i inne tez były
~ ZK
ponad rok temu ocena: 100%  16
To nie tylko wędkarze śmiecą, rawiczanie zrobili sobie śmietnisko ,butelki opony, tapczany fotele patrzeć tylko kiedy będą wraki samochodów. Brak współpracy ze strony gospodarza akwenu jak i PZW. Po drugie powinny być kary za nielegalne skladowanie odpadów. Dbajmy o swój teren bo nikt nam nie posprząta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka prawda
ponad rok temu ocena: 80%  15
Najwięcej odpadów składuje tam gmina, nie dość że składują to jeszcze palą.
~ Małpka
ponad rok temu ocena: 86%  14
Proponuję utworzyć miejsca dla żulusiów w odosobnionym miejscu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okoń
ponad rok temu ocena: 86%  13
Płoć funkcjonowała dobrze, do czasu objęcia władzy przez Kubika i jego ekipę. Teraz już jest tylko gorzej, a perspektywa ubojni 100 m od wody mòwi sama za siebie jak tym terenem zainteresowana jest rawicka władza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Syf
ponad rok temu ocena: 100%  12
Syf był i będzie ,bo chleją coraz więcej
~ C&R
ponad rok temu ocena: 100%  11
Co do tego maja wedkarze ? Tam nie ma nawet gdzie lowic ... wody po kolana... O braku ryb juz nie wspomne Zbiornik jest zaniedbany i zapomniany przez pzw Kosze o ile pamietam kiedys byly, ale przeszkadzaly wandala to je rozwalili
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spacerowicz
ponad rok temu ocena: 100%  10
sa we wodzie jak inne smieci ... przeciez nikt z wedkarzy nie bedzie codziennie sprzatał po całym miescie trzeba jeszcze rozumiec pewne kwestie .poza tym dzis bedzie posprzatane a jutro syf taki sam jaki jest teraz w tendencji narastajacej... NIE MA KONTROLI BO BYC MOZE KOLESIE ROBIA SYF
~ Nie wędkarz
ponad rok temu ocena: 94%  9
PZW Poznań to dziad jakich mało, i jeżeli nie wiecie o co chodzi to napewno chodzi o pieniądze. Jednak generalnie jest to teren gminy i to tu należy szukać odpowiedzialnych za ten cały syf. Gdzie policja, gdzie rodzice. Banda pijanych nieletnich gnojków robi syf, a my szukamy winnych wędkarzy. Jak się zjawia banda wyrostków to wędkarze zwijają sprzęt i znikają. Żeby zlikwidiwać skutki trzeba najpierw zlikwidiwać przyczynę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lol
ponad rok temu ocena: 100%  8
dokładnie tak brawo ze jeden mysli
~ kiero
ponad rok temu ocena: 88%  7
nie tylko nieletnich 3 parki całkiem dorosłe z dzieciakami sobie tam robia imprezy grille wóda pala drzewka co juz św pamięci rosły wokół zbiornika i robia syf w tym syfie siedzac ..... ilosc popiołu swiadczy o skali równiez ....
~ Do rawi
ponad rok temu ocena: 64%  6
Kolego czekam dziś o 22 przy ostatniej bramie działek, popatrzę chętnie jak gonisz wyrostkòw.
~ Felek
ponad rok temu ocena: 55%  5
Prawda.Dobrze powiedziane.
~ rawi
ponad rok temu ocena: 80%  4
Wędkarze zamiast uciekać to powinni pogonić wyrostków albo wezwać policję dostali by raz mandacik i po sprawie
~ Xyz
ponad rok temu ocena: 22%  3
Może ktoś wpadł by na pomysł postawienia np. koszy na śmieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wedkarz
ponad rok temu ocena: 88%  2
beda rozkradzione lub znajda sie we wodzie . co były kosze zamontowane to znikały albo ladowały we wodzie ...nie ma zadnej kontroli
~ pssotka
ponad rok temu ocena: 69%  1
a po co kosze stoi kontener przywalić kary wędkarzom i po sprawie pary razy zrobić kontrole i będzie porządek