Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

„Majster dla Seniora” od czerwca

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    28.05.2019
Anna Siecla
komentarzy 8 ocen 8 / 38%
A A A
 fot. fotolia.com

Wprowadzenie programu „Majster dla Seniora” Grzegorz Kubik zapowiadał w swojej kampanii wyborczej. Na jego uruchomienie, na razie tylko pilotażowo do końca roku, wyrazili zgodę radni na ostatniej sesji. Program rusza od 1 czerwca.

Zakłada świadczenie bezpłatnych, drobnych usług naprawczych dla seniorów zamieszkujących na terenie gminy. Zgłoszone usługi nie mogą wymagać specjalnych uprawnień technicznych, ani być świadczone w ramach innych umów, np. ze wspólnotą mieszkaniową czy administracją spółdzielni. Podobny program, „Fachowiec dla Seniora”, działa w np. w gminie Gostyń.

Dla kogo?
„Majster dla seniora” jest skierowany do mieszkańców gminy, którzy mają 75 lat lub więcej i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają z osobą, która ma 60 (kobieta) albo 65 (mężczyzna) lat. Seniorzy, którzy chcieliby wziąć udział w programie, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w Punkcie Wsparcia Seniora oraz na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (www.pws.ops.rawicz.pl). W zgłoszeniu muszą znaleźć się takie informacje, jak: dane osobowe, numer telefonu i opis problemu technicznego. Dopiero po wyrażeniu chęci wzięcia udziału w programie, będzie można zgłaszać awarie.

Drobne usługi. Czyli jakie?
W czasie trwania programu senior jednorazowo będzie mógł zgłosić maksymalnie trzy usterki, np.: nieszczelność baterii kranowej, wymianę głowic w bateriach, naprawę zepsutej spłuczki, odpowietrzenie grzejnika, podłączenie pralki lub zmywarki, montaż lub wymianę gniazda elektrycznego/przełącznika, przymocowanie luster, karniszy, uchwytów czy półek, montaż lub wymianę żyrandola.

Można zasygnalizować również inny problem, który zostanie zaakceptowany zarówno przez pracownika technicznego, jak i koordynatora programu - Punkt Wsparcia Seniora działającego przy rawickim MGOPS. Realizacja usługi dotyczy tylko robocizny. Materiały niezbędne do naprawy awarii muszą zostać zakupione przez seniora. W wyjątkowych przypadkach, istnieje możliwość zakupienia materiałów przez pracownika na koszt seniora.

Jak zgłosić usterkę?
Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 065/546-10-01 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 (w dni robocze) albo osobiście w Punkcie Wsparcia Seniora (pokój 105). Zgłoszenia awarii nie trzeba dokonywać osobiście. Może to zrobić zarówno senior, ale także w jego imieniu rodzina lub osoba trzecia.

Jest zgłoszenie. Co dalej?
W przypadku pozytywnego rozpatrzenia zgłoszenia, koordynator oddzwoni, by ustalić termin wykonania usługi przez fachowca. Naprawy, jak czytamy w projekcie uchwały, mają być realizowane w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 16.00 do godz. 18.00 bądź w czasie uzgodnionym z pracownikiem.

Termin usługi można zmienić, ale nowa data musi zostać ustalona po konsultacjach z koordynatorem i pracownikiem technicznym. Wizytę „majstra” można również odwołać, ale powinno to nastąpić najpóźniej do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym dzień naprawy. Z kolei decyzja o realizacji zlecenia zostanie podjęta przez koordynatora wniosku albo weryfikacji pracownika technicznego na miejscu.

+ 3 głosów: 8 (38%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Niestety
ponad rok temu ocena: 100%  9
Niestety redakcja jak zwykle mało rzetelna. Program fachowca dla seniora był jako pierwszy zgłoszony przez Prawicę Rawicka dopiero potem jako swój pomysł zgłosił to Kubik. Podobnie było z wieloma innymi punktami jego obietnic. brał pomysły pełnymi garściami z innych komitetów wyborczych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ANIA
ponad rok temu ocena: 100%  8
Ooo program Pana Krupienczyka z Prawicy Rawickiej super że się doczekał realizacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do do....
ponad rok temu ocena: 100%  7
Jeżeli może być jeszcze coś bardziej wykrzywionego w prawo niż PiS to zaczynam się bać. Już chyba nie ma gorszych hipokrytów wykorzystujących wiarę do celów politycznych jak oni. Mafia od O. Dyrektora.
~ do Misia
ponad rok temu ocena: 83%  6
W Rawiczu nie rządzi prawica tylko Pis który z prawicą nie ma nic wspólnego
~ Miś Nienaiwny
ponad rok temu ocena: 13%  5
Ania, o jakiej Prawicy Rawickiej ty mówisz, w Rawiczu rządzi już połączona prawica. Po pierwszej wygranej pana Kubika wszystkie media lokalne grzmiały że " Rawicz skręca w prawo". Popatrz na koalicje w radach miasta i powiatu, na manewry jakie odstawiają lokalni politycy ( pseudo samorządowcy) aby tylko do korytka. Pan Romek nic nie wymyślił , pan Romek też to zerżnął od innych.
~ ja
ponad rok temu ocena: 94%  4
TO NIE JEST PROGRAM GBURMISTRZA O ILE MI WIADOMO TEN POMYSŁ JEST POMYSŁEM PANA ROMANA K.KTÓRY JUŻ DAWNO CHCIAŁ WPROWADZIĆ A BURMISTRZ GO ODRZUCIŁ A TERAZ PROMUJE SIĘ NA KOGOŚ PLECACH
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Misia
ponad rok temu ocena: 100%  3
Oczywiście że Pan Roman nie jest pomysładowcą , tylko jako przewodniczący gminnej rady seniorów zabiegał o wprowadzenie tego programu na teren Rawicza- został wyśmiany wtedy publicznie zarówno przez Kubika jak i jego zastępce , potem się okazało że program fajnie wyglada w kampanii wyborczej i już pomysłodawcą został Kubik
~ Miś Obserwator
ponad rok temu ocena: 67%  2
Panie Tomaszu, stanowisko burmistrza z założenia jest polityczne, ponieważ jest stanowiskiem z wyboru. Mówienie że pan Kubik nie jest politykiem jest czystą herezją i zwyczajnym kłamstwem. I jako polityk musi umiejętnie wprowadzać pomysły, nawet nie swoje jako swoje. PR przede wszystkim. To samo dotyczy BSR, jacy oni bezpartyjni. Stowarzyszenie nie jest niczym innym niż partia. Mają zarząd, prezesa, jakiś program. Pomysł z tym majstrem dla seniora też nie jest pana Romka, pan Romek nie jest takim omnibusem żeby to wymyśleć, w innych miastach funkcjonuje od wielu lat. To samo z budżetem obywatelskim, nie wymyślili go też Silni Regionalni, dużo przed nami miało go Leszno. Co do kadencji, Kubik będzie jeszcze jedną , bo robi to co się ludziom podoba. Większość głosujących na BSR to typowi wzrokowcy i bezguścia, ale zdyscyplinowani. To przeważnie wyborcy PiS co przekłada się na późniejsze mezalianse polityczne w gminie i powiecie.
~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 92%  1
Jak każdy polityk udając bezpartyjnego oraz partyjni kradną pomysły innych w bez szczelny sposób przypisując sobie.Do tego media kłamią pisząc,że to któregoś polityka w normalnych krajach siedzieli by lub słono płacili za wykorzystanie praw autorskich oraz nawet praw pomysłów.W ten sposób Kubik nie byłby burmistrzem nawet jedna kadencję a w ten sposób na pomysłach moich i innych ludzi jest druga i oby ostatnią.Jeśli tylko ludzie w końcu przejrzą na oczy zamiast mydlić oczy wszystkim niech realizuje swoje pomysły ale nie ma jak bo nie ma ani jednego swojego pomysłu nie nie potrafi po za propagandą w wszelkich mediach.Nadaje się tylko na polityka a nie na burmistrza.