Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Mieszkańcy Masłowa nadal nie mają wyznaczonego nowego przejścia [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Samorząd 14 dni temu    11.01.2021
Joanna Miśkowiak
komentarzy 33 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Jakub Sławiński

 RAWICZ  - Co mamy zrobić, żeby zaczęto nas traktować poważnie? Wyjść na tory, zorganizować blokadę? - zastanawiała się w rozmowie z portalem jedna z mieszkanek Masłowa, dla której niepojęte jest to, że od piątku sprawa zablokowanego przejścia nie została wyjaśniona i mieszkańcy jednej z największych wiosek w gminie nadal nie wiedzą, co robić.

Przejście w Masłowie zostało zablokowane w piątek, 8 stycznia. Nikt nie wiedział, że coś takiego się wydarzy.

CZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy Masłowa oburzeni. Na dotychczasowym obejściu stanął płot. Kto go postawił? >>>

W poniedziałek od samego rana wróciliśmy do tematu, ale nikt - władze gminy ani sołtys ani PKP - nie potrafili odpowiedzieć, co dalej i w jaki sposób problem zostanie wyjaśniony. Jedno było pewne - przejście z dworca na ul. Działkową pozostało zamknięte. 

- Spodziewaliśmy się, że do poniedziałku, kiedy trzeba udać się do pracy, sklepu, do apteki będzie coś ustalone, a tu nic. Mąż już w piątek wracając z pracy rowerem jechał okrężną drogą i wyglądał jakby brał udział w rajdzie terenowym. Tak samo ma wyglądać udając się do pracy? Seniorzy mają grzęznąć rowerami w tym błocie - chciała wiedzieć mieszkanka wsi.

Gmina cały czas nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Nieoficjalnie wiadomo, że właściel działki nie ustąpi i będzie trzeba wytyczyć nowe obejście. Prawdopodobnie przy ul. Śląskiej, gdzie obecnie jest plac budowy tunelu. PKP nie potwierdziło jednak tej informacji.

Podobno burmistrzowi udało się w końcu skontaktować z właścicielem nieruchomości. Czy uda się coś z nim uzgodnić? Do tematu wrócimy jak tylko uzyskamy informację.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.30]

Burmistrzowi udało się wreszcie porozmawiać z właścicielem działki. Co ustalono?

"W rozmowie z właścicielem działki, przez którą przebiega piesze przejście do Masłowa, otrzymałem informację, że decyzja co do jego zamknięcia jest ostateczna i wynika z aktów wandalizmu, m.in. niszczenia i zastawiania bramy, podrzucania śmieci czy zostawiania nieczystości. Porozumienie miało charakter dobrowolny, było najlepszym kompromisem w obecnej sytuacji i miało służyć do zakończenia inwestycji. Rezygnacja z porozumienia oznacza, że musimy wypracować inne rozwiązanie. To teren budowy, dlatego wiele zależy od woli i przychylności PKP. Z moich rozmów z PKP wynika, że we wtorek odbędzie się narada budowy, podczas której zostaną przeanalizowane scenariusze innego poprowadzenia przejścia od strony dworca do Masłowa. Są dwie możliwości: albo do ulicy Bocianiej, albo wzdłuż wybudowanego już tunelu. Mam świadomość, jak spore są to niedogodności dla mieszkańców, dlatego skorzystamy ze wszystkich możliwości, aby wesprzeć PKP w tym działaniu" - informuje burmistrz Grzegorz Kubik.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (35)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Syf
12 dni temu ocena: 75%  35
Tunel budują 3 lata wstyd ludzie są wściekli że mają takich nie dorajdów .Co robi starostwo w Rawiczu wpędzić ich do wykopów . Zarabiają po 15 tyś !!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szacunek dla innych
13 dni temu ocena: 71%  34
To nie jest wina Burmistrza, ani tym bardziej właścicieli, którzy udostępniali przejście z własnej dobrej woli tylko ludzi przez których przejście zostało zamknięte. Myślę, że każdy postąpiłby na ich miejscu tak samo. Co więcej większość ludzi nawet nie udostępniłaby swojej prywatnej posesji aby zrobić przejście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pada śnieg
13 dni temu ocena: 67%  33
Pislamiści będą rekrutować nowych bałwanów :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antyp0lka
13 dni temu ocena: 100%  32
p0lka wrzeszczy, że jej się NALEŻY to przejście. JAK on śmie śmieć?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masłowo 12
14 dni temu ocena: 94%  31
Przepraszam, ale od podatku od nieruchomości, od opłat za śmieci itd to nasi "Piękni Panowie" są pierwsi. W końcu z tego biorą swoje pensje (swoją drogą na miejscu handla...a wstydziłbym się, bo podatku w życiu nie zapłacił pewnie. A to jest właśnie Ich sprawa, aby takie rzeczy jak przejście z Masłowa załatwić. Nie wspominając już o drodze, bo wszyscy jakby przeszli nad tym do codzienności. Nie potrafią dotrzymać żadnych terminów, a tu zwalają na właściciela działki. Jak tak można ???? Co sami zrobili ? No ? To nie trwa miesiąc czy dwa. Panowie WŁADCY co zrobiliście ? Słuchamy ! I ciekaw jestem kto zrobi sobie zdjęcie po otwarciu tunelu ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
13 dni temu ocena: 88%  30
Ciekawe czy na otwarciu pojawi się ten łysy pedał co nic nie robi, tylko na zdjęcia wszędzie przyjeżdża. WYpisDALAĆ
~ Black Angel
13 dni temu ocena: 100%  29
Zapewne wszyscy. I jacy uśmiechnięci będą, a ślina jak będzie kapać z fałszywej gęby
~ Wqrwio ny
13 dni temu ocena: 89%  28
100/100. Rządzą nami amatorzy w krótkich spodenkach. I niech się nie pchają do fotek w dniu otwarcia tunelu. Żadna ich to będzie zasługa. Żenada.
~ myśl ale patrz w prawo i lewo
14 dni temu ocena: 77%  27
jak by to była moja dzialka to za nic bym nie oddał na chodnik no chyba ze bym grubo kasiorki za to dostał to co innego, a tak za darmo to w dupie was bym miał ludziska i większość by miała taka prawda A tu się żalicie do PKP wio to ich robota A nie do faceta lub kobiety problemy macie, zresztą tu same naleśniki tylko na forum mądre A tak to główka w dół i objazdem bacznie obserwując podłoże pod butami pozdrawiam serdecznie zbulwersowanych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dycha co miesiąc.
14 dni temu ocena: 93%  26
Handlyrz i Likwidatłor biorą dychę co miesiąc i mają nas-Was w du.ie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oni maja nas w duu
14 dni temu ocena: 92%  25
Oni maja nas w du... Oni jak rząd, wszystko etapami, nie kończą, obiecują,. Likwidator zawsze będzie likwidatorem.
~ Mat
14 dni temu ocena: 73%  24
i tak będą mu śmieci podrzucać pod płot a on będzie je sprzątał. Syf robią nie Ci ludzie co korzystają z przejścia w celach bytowych lecz wszelcy menele, łobuzy i sąsiedzi pozbywający się śmieci. Taka już nasza narodowa przywara. co się przyda to się zabiera a co nie to się sąsiadowi podrzuca. I to nie tylko na Masłowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maslowianin
14 dni temu ocena: 67%  23
Dobrze robi jestem za
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ×××
14 dni temu ocena: 72%  22
Pozastawiali się jak w twierdzy i myślą że są Panami a tak naprawdę to słoma z butów. Pamiętajcie Panowie spotykamy się dwa razy .... dzisiaj Wam się wydaje że wygraliście ale za chwile moze Was nie być....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masakra
14 dni temu ocena: 63%  21
To się nadaje do Sprawy dla Reportera dlaczego ich tu jeszxze nie ma ja się pytam, Panowie właściciele boją się konfrontacji????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stolarz
14 dni temu ocena: 63%  20
masakrą jest to co piszesz, krótko czubek z ciebie parapecie... A są ludzie i parapety
~ Mieszkanka zadupia masłowo
14 dni temu ocena: 64%  19
Blokują przejście ludzie którzy nigdy nie mieszkali na Masłowie i myśleli ze się wzbogacą bo gmina lub pkp kupi tą ziemię. Nie udało się to trzeba utruć życie ludziom którzy juz naprawdę mają dosyć tej niekończącej się inwestycji. Proszę niech się pokażą i powiedzą prosto w twarz o co tak naprawdę chodzi. Zeby ludzie ludziom takie coś. .... wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pfff
14 dni temu ocena: 67%  18
jak by to była twoja działka zapewne dla wzbogacenia się zrobił byś właśnie to co napisałeś chojraku
~ Mm
14 dni temu ocena: 100%  17
Ten tunel to jak drugie S5 .Może kiedyś skończą .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hbh
14 dni temu ocena: 74%  16
Ja uważam że właściciel i tak długo znosił te sytuacje .Teraz mogą wykazać się właściciele nieruchomości które też położone są w taki sposób że umożliwiają przejście do Rawicza. Ludzie powinni być wdzięczni że przez długi czas mieli wygodny dostęp a nie najeżdżać na tego człowieka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xrrggyh
14 dni temu ocena: 100%  15
dokładnie obok są np. ogródki działkowe
~ Pasażer
14 dni temu ocena: 88%  14
Jedyne możliwe w miarę krótkie przejście można wyznaczyć na ul Śląskiej wzdłuż muru Rawbudu obok wybudowanego tunelu . Jest tam pas ziemi szeroki na około dwa metry, należy tylko wyłożyć to płytami. Następnie poprowadzić przejście dawną ul Towarową do istniejącego przejścia przez tory. Uwaga rowerzyści Służba Ochrony Kolei i Patrol Policji , stanęli w pobliżu windy obsługującej przejście pod torami i pouczali o zakazie przewozu rowerów windą . To jest winda osobowa. Będą Mandaty w razie łamania przepisów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Romek
14 dni temu ocena: 25%  13
Służba Ochrony Kolei była do 1998 r. Teraz jest Straż Ochrony Kolei.
~ Andi
14 dni temu ocena: 85%  12
To już ktoś na czerep upadł - mandaty? Za co jeszcze? Ja mam rower nosić na plecach? Niedoczekanie !!! Przecież rower sam windą nie jedzie - tylko z właścicielem. Pisowski pomysł aby ludzi udupić. Bagażowego niech postawią to będzie nosił rowery !!! Oczywiście za friko. M a k a b r a
~ Apolityczny
14 dni temu ocena: 65%  11
Bardzo dobrze człowiek zrobił, ta pseudo budowa trwa w nieskończoność, był termin zakończenia prac wyznaczon... Właściciel i tak miał anielską cierpliwość że tak długo udostępniał swój teren. A co jeśli termin oddania znowu zostanie przesunięty, dalej cała wiocha będzie mu łaziła po terenie Postawcie się na jego miejscu pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkanka
14 dni temu ocena: 71%  10
Sąsiad -właściciwl przejścia, koniecznie chciał pokazać kto jest ważniejszy, ale chyba zachował sie jak dziecko w piskownicy biorąc zabawki i idąc do domu...Nie zauważył tylko, ze to nie jego wewnętrzba rozgrywka z burmistrzem lecz dokuczył wszystkim mieszkańcom, zwłaszcza tym, ktorzy nie mają aut.Co do burmistrza, skoro ma tylko jedno niepewne przejscie i gościa, który strzelił focha, to zamiast za nim biegać przez cały weekend dawno zorganizowałby razem z PKP awaryjne przejście dla ludzi, by od poniedziałku mogli ruszyć do swoich zajęć w ludzkich warunkach. Niestety nic u nas nue idzie zribić szybko, sprawnie i dla ludzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andi
14 dni temu ocena: 54%  9
Do tego co pisał do mieszkanki. Oceniasz a chyba tam nie chodziłeś. Przechodziłem tym przejściem setki razy, nie było żadnego zastawiania samochodami, nie było podrzucania śmieci, nikt tego przejścia nie zanieczyszczał, była pianka na bramie ale śmiem podejrzewać ze to sam właściciel zrobił. Ma inne plany, zrobił to bardzo nieładnie bez uprzedzenia, ma wszystkich w d...e !
~ do mieszkanki
14 dni temu ocena: 39%  8
A chciałaby pani mieć pod swoją posesją chlew? I tak ten człowiek miał anielską cierpliwość, że tyle to znosił. Może zamiast do niego mieć pretensje, to może by się pani zastanowiła nad tymi, przez których nie macie przejścia. a może pani by zaproponowała temu panu, że będzie sprzątała po tych.....
~ Gosc
14 dni temu ocena: 67%  7
W weekend to PKP ma gdzieś jakąś wiochę, firma która wykonuje inwestycje też, szczerze ja też w weekend bym się sprawą nie zajmowała i podejrzewam że Pani też...
~ zołza
14 dni temu ocena: 38%  6
Mieszkańcy Masłowa! Gratulujemy sąsiada! Jeden gościu zablokował kilkaset ludzi i co mu zrobicie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zołza
14 dni temu ocena: 79%  5
Takie ma prawo
~ PANSTWO Z DYKTY i KARTONU
14 dni temu ocena: 87%  4
TO NIECH PKP KUPI TAM GDZIEŚ DZIAŁKĘ I ZROBI NA NIEJ PRZEJŚCIE DLA PISZYCH. WOGÓLE DLACZEGO PRZEZ TYLE LAT NIE POTRAFĄ TEGO ZROBIĆ ? NIEKTÓRE PAŃSTWA CHCĄ JUŻ KOSMOS PODBIJAĆ A MY MAŁEGO PODKOPU POD TORAMI NIE POTRAFIMY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
14 dni temu ocena: 67%  3
Do właściciela działki nie poddawaj się jestem z Tobą niech gmina płaci dzierżawę za przejście po twoim terenie lub niech umoza ci podatek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaaa
14 dni temu ocena: 100%  2
jestem z Masłowa i jestem za
~ Obywatel
14 dni temu ocena: 68%  1
Do właściciela działki nie poddawaj się jestem z Tobą niech gmina płaci dzierżawę za przejście po twoim terenie Albo niech umoza ci podatek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji