Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

"Milion plus" dla rawickiego szpitala?

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    17.09.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 1 ocen 8 / 25%
A A A
 fot. archiwum

Rząd zapowiada, że przeznaczy dodatkowe środki dla szpitali. Placówki w Rawiczu, Lesznie, Gostyniu i Kościanie mają otrzymać łącznie 4,5 miliona złotych w ramach wzrostu ryczałtu na świadczenia realizowane w ramach NFZ.

Zgodnie z zapowiedziami, dodatkowe 344 ml zł mają dostać szpitale działające w ramach tzw. sieci, a średnio każda z placówek ma otrzymać około 1 mln zł - takie wsparcie zakłada nowy projekt zmiany w planie finansowym NFZ. Większe środki dla szpitali związane są ze wzrostem tzw. ryczałtu, czyli finansowania działalności z Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma to pokryć rosnące koszty placówek, związane na przykład ze zwiększeniem wynagrodzeń.

- Rząd od 1 października przeznaczy dodatkowe środki na funkcjonowanie szpitali w Lesznie, Rawiczu, Gostyniu i Kościanie - poinformował redakcję Adam Kośmider, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach do parlamentu. Do naszej lecznicy miałoby trafić prawie 900 tysięcy złotych.

- Nie jest to nowa wiadomość. Rząd w ten sposób, próbuje poprawiać sytuację szpitali, która dramatycznie zaczęła się pogarszać w minionym roku - komentuje Tomasz Paczkowski, prezes Szpitala Powiatowego w Rawiczu, zaznaczając, że dodatkowe pieniadze to efekt wielomiesięcznych negocjacji szpitali powiatowych. - Cały czas jednak głośno mówimy o trudnej sytuacji szpitali, więc cieszymy się, że cokolwiek się w tym zakresie dzieje. Kierunek z pewnością jest dobry, ale pieniędzy wciąż za mało - dopowiada. Dodaje, że kwoty przewidziane na wsparcie dla placówek i tak są niewystarczające. 

+ 2 głosów: 8 (25%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rawiczanka
8 miesięcy temu ocena: 91%  4
Milion czy dwa a jak czlowiek potrzebuje pomocy to i tak slyszy prosze czekac ostatnio za chirurgiem czekalam 3 godziny z otwarta rana porazka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mają nas za głupców
8 miesięcy temu ocena: 90%  3
A skąd ma pieniądze Kośmider, kim on jest ze rozdaje publiczne pieniądze. Zwykły kandydat bez rzeczywistego wpływu na decyzje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
8 miesięcy temu ocena: 81%  2
Kupowanie głosów wyborców trwa nadal. Cały rok nic a w pażdzierniku rzucają kasę. Co by tu jeszcze rozwalić w tym kraju. Rzadzenie tej ekipy polega tylko na rozdawaniu nie swoich pieniędzy. Zobaczymy co zrobią jak pieniadze sie skończą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawy
8 miesięcy temu ocena: 33%  1
Pis.................. ... Jest wielki