Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 slodziak

Minister: "Z systemem ochrony zdrowia nie dzieje się dobrze"

› Aktualności 16 dni temu    18.11.2020
Grzegorz Heluszka
komentarzy 15 ocen 9 / 33%
A A A
 fot. Ministerstwo Zdrowia

- Przygotowaliśmy program odbudowy zdrowia Polaków. Ten program będzie prawdopodobnie inicjowany od początku stycznia 2021 roku, ale mamy gotowe jego fundamentalne założenia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Ministerstwo odkryło, że "nie dzieje się dobrze"  Adam Niedzielski przyznał, że przyrastają liczby zgonów z innych przyczyn niż COVID-19. Wyraził z tego powodu zatroskanie i niepokój.
Bacznie przyglądamy się, co się dzieje z systemem ochrony zdrowia i mamy sygnały, że dobrze się nie dzieje - przyznał.
Jako przyczyny problemów minister wymienił przeksztacanie łóżek szpitalnych w "covidowe" oraz wprowadzenie teleporad na szeroką skalę. 
- Apelujemy, że hasło "zostań w domu" nie dotyczy kontynuacji leczenia, nie dotyczy sytuacji, gdy źle się czujemy. Lekarza trzeba odwiedzać - powiedział Niedzielski.

Resort monitoruje przychodnie zdrowia Andrzej Niedzielski zapewnił, że zlecił monitorowanie dostępu do placówek POZ oraz kontrole w tych, do których nie można się dodzwonić.
- Dostępność lekarza czy POZ, czy specjalisty ma swój wymiar odbijający się na zdrowiu Polaków. Zachorowania wykrywane są później, nie jest prowadzona odpowiednia profilaktyka - mówił. Zapewnił że urzędnicy ministerstwa opracowali wytyczne, kiedy teleporada powinna być stosowana, a kiedy lekarz powinien przyjąć pacjenta osobiście. Kiedy te wytyczne dotrą do placówek opieki zdrowotnej, nie wiadomo.

Ministerstwo ma plan uzdrowienia Polaków Według szefa resortu zdrowia, przygotowano "Program Odbudowy Zdrowia Polaków".
- Ten program będzie prawdopodobnie inicjowany od początku stycznia 2021 roku, ale mamy gotowe jego fundamentalne założenia - przekazał minister.
Jak poinformował, te założenia to: program oceny zdrowia 40-latków, specjalistyka bez limitów, stworzenie sieci profilaktyki kardiologicznej i rozbudowa opieki zdrowia psychicznego.
Szczegółów nie przedstawił.

R E K L A M ABolsius Podstrona
+ 3 głosów: 9 (33%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Adolf H
15 dni temu ocena: 100%  15
Hitler miał podobny plan, zniszczyć stare chore społeczeństwo, zamykając im lecznictwo i mieć zdrową rasę panów blondynów, kobiet i mężczyzn o jasnej karnacji. To co teraz nazywa się Unia Europejska też nie wzięło się z nikąd. Adolf już miał takie plany. Przygarnąć bogatych, wyjeb.ć biednych. Widać, historia się powtarza. Przykre to...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ===
15 dni temu ocena: 82%  14
Masz rację, a ta obowiązkowa szczepionka czemu ma służyć ludziom po 60 roku życia. Przypadek? Nie sądzę. Ktoś ma w tym jasny cel, tylko niedorozwoje tego nie widzą.
~ 0987
16 dni temu ocena: 100%  13
``rozbudowa opieki zdrowia psychicznego`` - to po onkologii chyba bedzie najbardziej potrzebne. Szczególnie że do wyborów jeszcze daleko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wita
16 dni temu ocena: 100%  12
W Pakoslawiu też lekarki zamknęły sie w osrodku lacznie z pielegniarkami zamknac osrodek pojedziemy do lekarza na prywatnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ irmina33
16 dni temu ocena: 90%  11
Mamy kościoły to przekształcić w szpitale, lepiej placić słuzbie zdrowia to zaraz będą chętni. Pieniżzki z likwidacji kondordatu. Szamanów nie potrzeba .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cenzura
16 dni temu ocena: 100%  10
Co z artykułem o Rawmedzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ameryki to on nie odkrył
16 dni temu ocena: 92%  9
Z systemem ochrony zdrowia nigdy nie działo się dobrze, a obecnie to już jest totalna katastrofa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
16 dni temu ocena: 80%  8
W Głosie WLKP piszą że w Rawiczu będą zmieniani proboszczowie? Ktoś to potwierdzi jeszcze? Bo dobrze by było...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
16 dni temu ocena: 89%  7
Z pisem też nie dzieje się dobrze.Mają 13%, czyli sami na siebie głosują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
16 dni temu ocena: 96%  6
jak wszyscy starsi i schorowani wymrą przez brak opieki zdrowotnej to na pewno potem będziemy mieli statystycznie zdrowsze społeczeństwo. Taki jest plan ? bo tak to wygląda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ raw
16 dni temu ocena: 88%  5
mam nadzieje ze na liście do monitorowanie dostępu do placówek POZ oraz kontrole w tych, do których nie można było się dodzwonić jest Rawmed Rawicz, chociaz teraz nie probowałem wiec moze mozna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hycel
16 dni temu ocena: 81%  4
Wiem że lekarze to też ludzie i chorują ale chorobowe już trwa od kwietnia. Lekarz jeśli jest bezobjawowy powinien pracować. W obecnej sytuacji testowanie społeczeństwa mija się z celem. Leczyć tylko ciężkie objawy.
~ 50 tys mieszkańcow
16 dni temu ocena: 100%  3
Ale tam NIE MA LEKARZY!!! BRAK SZPITALA TO PROBLEM!!!