Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Młodzież poznaje tajniki sztuki filmowej

› Kultura i Rozrywka 6 miesięcy temu    8.11.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zajęcia filmowe cieszą się dużym zainteresowaniem licealistówZajęcia filmowe cieszą się dużym zainteresowaniem licealistów fot. I LO w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, którzy interesują się fotografią i filmem rozpoczęli cykl zajęć, na których zgłębiają tajniki sztuki filmowej i dziennikarstwa. 

Biorą w ten sposób udział w projekcie „Sylwetki Wielkopolan”, który obejmuje 20 godzin zajęć. Jest realizowany przez Fundację Filmowiec z Poznania oraz współfinansowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Zajęcia w ramach projektu odbywają się w 5 miastach w Wielkopolsce. Uczniowie zapoznają się z historią filmu niemego i dźwiękowego, przygotowują także scenariusze do realizacji materiałów dokumentalnych dotyczących sylwetek słynnych Wielkopolan. Mają również okazję w praktyce przyjrzeć się pracy dziennikarza i operatora filmowego, gdyż realizują krótkie formy filmowe - np. sonda uliczna. Zajęcia prowadzi Piotr Majdrowicz, operator filmowy.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Przerażony uczeń.
6 miesięcy temu 1
A o rzetelności dziennikarskiego fachu opowie im dziennikarz , pan Grzegrzuszka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji