Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nadeszły chłodniejsze dni. Od twojej reakcji może zależeć ludzkie życie

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    1.12.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. archiwum KPP Rawicz

W ostatnich dniach temperatura znacząco spadła. Nocą odnotowywane są przymrozki. Przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznych i policjanci apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone.

Jednym z prewencyjnych zadań policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Chronią się one na ogródkach działkowych, dworcach czy w pustostanach przed zimnem i mrozem. W trakcie patroli, funkcjonariusze - w każdym przypadku napotkania takich osób - informują je o możliwości schronienia m.in. noclegowniach. Najbliższe schronisko dla osób bezdomnych znajduje się w Lesznie przy ul. Towarowej 10.

Podczas codziennych służb policjanci zwracają również uwagę na przystanki autobusowe i inne ustronne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby nietrzeźwe. Człowiek znajdujący się pod wpływem alkoholu, który zaśnie choćby na ławce w parku, narażony jest na szybkie wychłodzenie organizmu. Taka osoba bez pomocy może zamarznąć.

- Zwracajmy szczególną uwagę na ludzi starszych i chorych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie i nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem budynków i mieszkań. Zapytajmy, czy czegoś nie potrzebują. Pomóc można w szczególności poprzez zgłaszanie miejsc przebywania osób bezdomnych i innych przypadków, w których widoczna jest potrzeba udzielenia osobie schronienia, odzieży czy ciepłego posiłku - czytamy w oświadczeniu rawickiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Instytucje udzielające pomocy osobom bezdomnym:

  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, ul. Gen. Grota-Roweckiego 4a, tel. 65-545-40-37
  • MGOPS w Jutrosinie, ul. Rynek 26, tel. 65-547-11-63,
  • OPS w Bojanowie, ul. Rynek 12, tel. 65-545-63-34,
  • OPS w Miejskiej Górce, ul. Rynek 33, tel. 65-547-41-38,
  • OPS w Pakosławiu, ul. Kolejowa 2, tel. 65-547-86-12.
  • Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu, ul. Sienkiewicza 23 - tel. alarmowy, całodobowy: 112 lub bezpośrednio do dyżurnego rawickiej komendy: 47 772 72 00
  • Pogotowie ratunkowe: tel. alarmowy: 999 lub 112

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gola
miesiąc temu ocena: 0%  1
Ich się covid nie trzyma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji