Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Narodowe Czytanie w rawickim ZSZ

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    10.09.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 2 / 50%
A A A
Ekipa ZSZ, która czytała fragmenty nowelEkipa ZSZ, która czytała fragmenty nowel fot. ZSZ w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu włączył się do zorganizowanej po raz ósmy ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem jest upowszechnianie czytelnictwa oraz przypominanie wybitnych utworów należących do literatury polskiej.

W tym roku wybrane zostały „Nowele polskie” i to właśnie fragmenty utworów M. Konopnickiej, B. Prusa, E. Orzeszkowej, H. Sienkiewicza czy W. S. Reymonta czytano w całym kraju. W ZSZ odbyło się spotkanie młodzieży, nauczycieli i dyrekcji szkoły, na którym odczytano wybranych fragmentów nowel. Poprowadziła je Elżbieta Majewska - nauczycielka języka polskiego.

Witając zgromadzonych podkreśliła, że w czytanych tekstach odnaleźć można treści uniwersalne, ponadczasowe, m.in. patriotyzm, refleksję nad człowiekiem, nad jego wyborami. Jako pierwszy wystąpił dyrektor placówki dr Piotr Mosiek, który odczytał fragment „Katarynki” Bolesława Prusa. Inny fragment tego utworu można było usłyszeć w interpretacji Patrycji Stelmaszyk - wicedyrektor szkoły. Następnie wybrane fragmenty dzieł Konopnickiej, Rzewuskiego, Sienkiewicza i Schulza przeczytali uczniowie technikum. Wszyscy w skupieniu wysłuchali fragmentów nowel polskich i gromkimi oklaskami nagrodzili występujących.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.