Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nauczyciele rozpoczęli strajk

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    8.04.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 129 ocen 36 / 58%
A A A
Drzwi wejściowe do I Liceum Ogólnokształcącego w RawiczuDrzwi wejściowe do I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu fot. Anna Siecla

Wczorajsze rozmowy tzw. "ostatniej szansy" pomiędzy rządem a oświatowymi związkami zawodowymi nie przyniosły rezultatu. Dziś nauczyciele i pracownicy szkół oraz przedszkoli rozpoczęli strajk. Jak długo potrwa? Póki co, nie wiadomo.

Nauczyciele i pracownicy oświaty domagają się podwyżki o 1.000 zł ze spłatą od 1 stycznia. Rząd zaproponował podwyżkę od września tego roku. Uwzględniając styczniowy wzrost płac o 5%, byłoby to 15% w tym roku. Rozmowy zakończyły się fiaskiem. Propozycję rządu przyjęli jedynie nauczyciele zrzeszeni w Solidarności. 

O przystąpieniu do protestu pracownicy placówek oświatowych decydowali w referendach, które odbyły się w poszczególnych szkołach i przedszkolach. W powiecie rawickim za strajkiem opowiedziało się 90,1%.

- Czara goryczy chyba już się przelała na tyle, że nauczyciele wreszcie zwarli szyki i postanowili powalczyć o swoje - komentowała tydzień temu wynik referendum Alicja Szurowska, szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rawiczu. - Bardzo cieszy mnie, że wszyscy, bez względu na to, czy to związkowcy, czy nie, pracownicy administracji lub obsługi, zdecydowali się wspólnie walczyć.

Nie wszystkie szkoły przystąpiły do akcji. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych gminach?

GMINA RAWICZ

Do akcji przystąpiło 17 placówek i 282 nauczycieli.

Jak dowiedzieliśmy się w rawickim magistracie, w pięciu placówkach - Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Masłowie, Szkole Podstawowej nr 1 w Rawiczu, Przedszkolu nr 1 w Rawiczu, Przedszkolu nr 5 w Rawiczu oraz Przedszkolu w Ugodzie - do strajku zamierzają przystąpić wszyscy nauczyciele. Natomiast, w pozostałych placówkach, dyrektorzy będą dysponowali wąską kadrą pedagogów

 - Wszystkie gminne placówki informują rodziców o utrudnieniach, jakie wiążą się z ogólnopolskim strajkiem w oświacie. Władze gminy Rawicz podjęły decyzję, aby niektóre gminne placówki umożliwiły prowadzenie zajęć dla dzieci - przekazało portalowi rawicz24.pl Centrum Informacyjne Burmistrza. Jakie zajęcia zorganizowano dla dzieci? Zobacz TUTAJ

GMINA BOJANOWO

- Szkoła Podstawowa w Bojanowie - zajęcia nie będą odbywać się według planu, na terenie szkoły czynne będą świetlice zapewniające opiekę nad dziećmi,

- Szkoła Podstawowa w Golinie Wielkiej - zajęcia nie będą się odbywać według planu, nauczyciele, którzy nie przystępują do strajku będą sprawować opiekę nad dziećmi,

- Szkoła Podstawowa w Gościejewicach - uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę na dotychczasowych zasadach, zajęcia lekcyjne będą się odbywały, -

przedszkole w Bojanowie - dzieci będą miały zapewnioną opiekę na dotychczasowych zasadach,

- przedszkole w Trzeboszu - oddziały w Golinie Wielkiej oraz Kawczu będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, w oddziałach w Trzeboszu nie będą prowadzone zajęcia w normalnym trybie, lecz będzie zapewniona opieka nad dziećmi.

GMINA PAKOSŁAW

Jak nas informuje wójt Piotr Skrzypek, przedszkola w Chojnie i Pakosławiu funkcjonują bez zakłóceń. - W szkołach podstawowych odbywa się strajk, ale wszędzie jest zapewniona opieka dla dzieci, które nie mogły zostać w domu. Z informacji, jakie uzyskaliśmy rano wynika, że w każdej placówce są osoby, które nie podjęły strajku (Pakosław – 3, Chojno – 2, Sowy – 2) i tym samym mogą sprawować opiekę nad dziećmi. Problem pojawiłby się, gdyby większość rodziców zdecydowałaby się posłać swoje pociechy do szkoły, wtedy musielibyśmy szukać dodatkowych opiekunów. W chwili obecnej nie ma takiej konieczności, ponieważ tylko nieliczni uczniowie dotarli w poniedziałek do placówek oświatowych (Pakosław – 0, Chojno -1, Sowy – 3). Przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów również wydaje się niezagrożone. Dyrektorzy zapobiegliwie zadbali o zorganizowanie odpowiednich pod względem liczebnym komisji egzaminacyjnych. Sytuację stale monitorujemy i w razie konieczności będziemy podejmować odpowiednie kroki - informuje włodarz. 

GMINA JUTROSIN

- Część nauczycieli będzie strajkowała w Szkole Podstawowej w Szkaradowie. Tam dyrektor jest zobowiązana zapewnić opiekę nad dziećmi - pod względem zajęć dydaktycznych lub opiekuńczych. W Jutrosininie szkoły pracują normalnie - informuje burmistrz Romuald Krzyżosiak.

GMINA MIEJSKA GÓRKA

Przedszkole w Konarach oraz Zespół Szkół w Dłoni nie prowadzą akcji strajkowej. W tych placówkach zajęcia odbywają się normalnie. - U nas odbyło się jedynie referendum z ramienia Solidarności i związani z nią nauczyciele wyrazili wolę uczestnictwa w strajku, który był planowany na połowę kwietnia. Referndum ZNP nie odbyło się u nas z powodu problemów organizacyjnych - wyjaśnia Arnold Ratajski, dyrektor Zespołu Szkół w Dłoni.  

W Przedszkolu w Miejskiej Górce w strajku uczestniczy część osób, ale opieka dla dzieci jest zapewniona w godzinach od 6.30 do 16.30.

Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce, Zespół Szkół w Konarach, Zespół Szkół w Miejskiej Górce - z powodu strajku nie ma lekcji, ale - jak zapewnia Maria Antkowiak, kierownik Centrum Usług Wspólnych - opieka dla dzieci ma być zapewniona.

POWIAT RAWICKI

I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Rawiczu to placówki prowadzone przez Powiat Rawicki, które zdecydowały się na przystąpienie do ogólnopolskiego strajku.

Do akcji protestacyjnej nie przystąpił natomiast Zespół Szkół Przyrodniczo - Technicznych CKU w Bojanowie.

Z informacji jakie przekazano portalowi rawicz24.pl wynika, że w szkołach, które przystąpiły do strajku uczniowie mają zapewnioną opiekę w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych, sportowych, gier i zabaw.

+ 21 głosów: 36 (58%) 15 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (144)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xxxx123
3 miesiące temu 144
Dlaczego nauczyciele nie pochwalą sie drugim paskiem z wyplata tak maja dwa paski czyli takie dwie wyplaty mozna powiedziec ze to sa niezle sumki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grześ
ponad rok temu ocena: 76%  143
Co to za strajk. Sobota i nikogo nie ma w budynku szkoły. Inne grupy były cały czas w miejscu pracy. A nauczyciele leniuchy w domku. A jak będzie w okresie świątecznym na pewno będę ferie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OWA
ponad rok temu ocena: 45%  142
Ciekawe jak teraz strajkujacy nauczyciel historii opowie uczniom o czasach okupacji kiedy nauczyciele za darmo i narażając życie prowadzili tajne naucznie. Gdzie Solidarność z społeczeństwem i innymi zawodami gdzie ludzie pracują za najniższą podstawe .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Siostra
ponad rok temu ocena: 43%  141
Jest wolny rynek pracy, nikt nikogo nie zmusza do bycia nauczycielem. Nie ma wolnych miejsc pracy w szkołach więc chyba nie jest źle. Nauczyciel to stan ducha a nie kieszeni nigdy nie zarabiali kroci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AWO
ponad rok temu ocena: 75%  140
Myślicie, że tak łatwo być nauczycielem? Sami eksperci po prostu. Rozumiem, że Ty to z „tych“ Paderewskich? Czy megalomania w czerep uderza? Moja siostra wytrzymała w tym zawodzie dwa lata. Woli pracować w korporacji niż w szkole. A tak a propos-czy to wstyd mieć chłopskie pochodzenie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neandertalczyk prawicowy o kirzeniach lewicowych
ponad rok temu ocena: 7%  139
Nie to nie wstyd....bo wszyscy podchodzimy od m..... No albo jak kto tam woli Panie "homo-AWO"
~ "Paderewski"
ponad rok temu ocena: 33%  138
Niestety ale Stalin" zrobił swoje " i cała powojenna inteligencja prawie w całości ma chłopskie pochodzenia a ci tylko" do się garnąć "bo Pana nie ma A Pany to teraz oni są. Przed wojną strajk elity państwa jaką są nauczyciele był by nie do pomyślenia. Gdzie etos i powołanie.Nic tyko swojski zgiełk przy korytku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakub
ponad rok temu ocena: 50%  137
Duma ich rozpiera, nie mają wstydu i honoru.to o was nauczyciele!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna Maria
ponad rok temu ocena: 73%  136
Przykro mi się robi, jak to czytam. Naprawdę współczuję nauczycielom. Wiem, że zaraz spadnie na mnie fala krytyki, ale cóż... Nikt z piszących nie miał swoich ulubionych nauczycieli w szkole podstawowej lub średniej? Nikt żadnego nie wspomina z sympatią? Ja do wielu mam szacunek. Byli tacy, którzy w dużej mierze ukształtowali moją osobowość. Dzięki nim uwierzyłam w siebie, a nawet odkryłam swoje uzdolnienia. Oczywiście są tacy, którzy nie nadają się do tego zawodu, ale tak jest w każdej profesji. Lekarze lub ślusarze wszyscy są wspaniali? Nie mogę pojąć, skąd w ludziach tyle nienawiści. Jeśli uczycie swoje dzieci takich postaw, to przyszłość kraju widzę w czarnych barwach. Starożytni, jeśli komuś źle życzyli, mawiali: „Obyś cudze dzieci uczył“. Wiedzieli, co mówią. Więcej wzajemnej życzliwości życzę wszystkim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DO POLACZKÓW
ponad rok temu ocena: 30%  135
JA CHCę PRACOWAĆ NIE 18 A 8 GODZIN TYGODNIOWO.NIE 3 A 6 MIESIĘCY WAKACJI. 13-ki . 14-ki i 15-ki . W ciągu całej kariery chcę mieć nie 2 lata a 5 lat 100% płatnego urlopu. Miesięczna wypłata minimum 10 tys a nie 7 tak jak teraz. A WY BIEDAKI -ROBAKI TYRAJCIE NA MNIE DO 70TKI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ty
ponad rok temu ocena: 45%  134
Skoro strajkuja to niech biorą flagę w łapie i maszeruje w koło szkoły A nie dupa na stołkach w ciepłym pomieszczeniu za nasze pieniądze A pozostali po galeri biegają to się nazywa strajk śmiech na sali nie zapłacić im za te dni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lok
ponad rok temu ocena: 65%  133
Sami jesteście nieudacznikami pracującymi za 1800 zł, jeśli chcą niech strajkują i walczą o swoje prawa ! Dobrze , że nauczyciele nauczyli Was wszystkich mądrych tutaj chociaż pisać bo nawet tego byście nie umieli ! Chcecie to róbcie i tyrajcie za 1000 zł nawet.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LOWE
ponad rok temu ocena: 34%  132
NAJGORSZY SORT TO NAUCZYCIELE W GŁOWACH IM SIĘ PRZEWRÓCIŁO KASTA BEZ HONORU A ZA STRAJK NIE JEDEN Z WAS ZAPŁACI DYSCYPLINARKĄ
~ DNO
ponad rok temu ocena: 31%  131
Kolego nie rozpędzaj się nie obrażaj rozpoczynając strajk wiedzieli że będą krytykowani,bo takiego reliktu jak Karta nauczyciela mnie ma już nigdzie.
~ uczeń 1
ponad rok temu ocena: 59%  130
Brawo odważni nauczyciele którzy odważyli się nie strajkować. To prawdziwi nauczyciele. Tylko im należy się szacunek dzieci. Reszta to nieudaczniki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu 129
To prawda
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 54%  128
Bardzo ciekawa sprawa że nauczyciele strajkują a korepetycji nie odwołali. Wstyd. Wykształceni ludzie a jak barany Owczy pęd. Gratulacja za odwagę dla niestrajkujących. SZACUN!!!!! dla nich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lekarz
ponad rok temu ocena: 38%  127
Niech tak sobie nie kadzą wcale nie są tacy wyjątkowi a ich studia należą do łatwych nie jest to medycyna ani politechnika gdzie trzeba o wiele więcej pracować aniżeli na pedagogice,nie wspomnę o fakcie że wielu z tych pedagogów ze względu na swoje cechy charakteru nie powinno być dopuszczonym do wykonywania tego zawodu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwe
ponad rok temu ocena: 70%  126
Nauczyciel nie jest po pedagogice. Gdybys byl po medycynie wieszialbys to.
~ Ania
ponad rok temu ocena: 97%  125
Podobnie jak lekarze- łapówkarze też powinni tracić prawo do wykonywania zawodu. Ponadto też Ci, którzy przysięgę Hipokratesa mają w tej części ciała, gdzie słońce nie dociera.
~ strajk
ponad rok temu ocena: 61%  124
Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy zarabia mniej niż w Biedronce, bo ok. 1700 - 1800 zł to jest skandal !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lena
ponad rok temu ocena: 72%  123
Zgodnie z art. 6 ustawy Karta Nauczyciela czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. Na tygodniową normę czasu pracy (40 godzin) nauczyciela składają się: • pensum( 18 godz), • inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły i związane z obowiązkiem samokształcenia lub doskonalenia zawodowego. W ramach 40-godzinnego tygodnia pracy nauczyciel nie tylko realizuje zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, ale również wykonuje inne czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, np. bierze udział w posiedzeniach rady pedagogicznej, ocenia prace uczniów. Nauczyciel może być zobowiązany ponadto przez dyrektora szkoły do wykonywania określonych prac, których zakres obejmuje realizację zajęć statutowych szkoły, takich jak np. spotkania z rodzicami, które również powinny być rozliczane w ramach obowiązującej nauczyciela normy czasu pracy - 40 godzin na tydzień, gdyż są realizacją zadań statutowych szkoły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....
ponad rok temu ocena: 38%  122
Z treści art.6 kc. już wynika znaczne uprzywilejowanie nauczycieli. W innych zawodach wymaga się PRACY 40 godzin w tygodniu.
~ vvv
ponad rok temu ocena: 49%  121
dodaj jeszcze 13 tki, dodatki i roczne zwolnienia na "poratowanie zdrowia". Karta nauczyciela promuje miernoty a blokuje ludzi ambitnych. Miernotę przez to jest cięzko zwolnić przez co ci ambitni są zablokowani. Należy dać podwyżki ale zlikwidować kartę nauczyciela .
~ JaXD
ponad rok temu ocena: 32%  120
Moim zdaniem strajk jest niepotrzebny, ludzie pracują ciężej za grosze, każdy wybierając zawód liczył się jakie będzie on ponosił konsekwencje, teraz krzywdzeni są uczniowie, ponieważ egzaminy tuż tuż, co mają powiedzieć rodzice którzy CIĘŻKO pracują, i nie mają jak zapewnic opieki swoim pociechą, teraz każdy może zacząć strajkować i nie będzie zupełnie nic, np. Lekarze nie będą badać, piekarze piec, policjanci, strażacy, sprzedawcy itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Acocieto:)
ponad rok temu ocena: 45%  119
Co mają powiedzieć osoby wykonujące prace fizyczną za najniższą krajową ? Narobią się strasznie a dostają grosze..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 76%  118
Tak jest wszędzie, nie tylko w Polsce. Ludzie, którzy nie zdobyli wykształcenia, muszą wykonywać słabo opłacaną fizyczną pracę. Takie życie. Po prostu kapitalizm.
~ BELF = MNIEJ NIŻ 0
ponad rok temu ocena: 33%  117
NAUCZYCIEL CI POWIE : " było się uczyć" "było nie rzucać w szkołę kamieniami" "LEPSZA" KASTA MYŚLI ŻE JEST WIĘCEJ WARTA BO UCZĄ DZIECI JAKIŚ BEZUŻYTECZNYCH BZDUR .... A TAK NAPRAWDĘ TO SĄ !!! MNIEJ NIŻ ZERO!!!
~ Henryk
ponad rok temu ocena: 50%  116
Jestem bardzo ciekawy,poważnie-bardzo,co się może stać szanowni Nauczyciele,jak zaczną podobnie robić inni.....??a to już nie będzie wesoło....jestem również bardzo ciekawy ile faktycznie osób podpisało listy strajkujących,a ilu nauczycieli podpisali bo nie mieli po prostu innego wyjścia....wstyd ...ale proszę pamiętać "gdy chleba zabraknie'???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
ponad rok temu ocena: 54%  115
Jako matka maturzystki, nie zniżę się do poziomu nauczycieli i nie powiem co myślę o tym strajku. Pokazali gdzie mają uczniów Tylko pieniądze się liczą, Karta Nauczyciela i inne przywileje. O dodatkach do pensji, premiach nikt nie mówi... Kasy fiskalne na korepetycjach wprowadzić...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
ponad rok temu ocena: 80%  114
A pani pracuje bo ma taką fanaberię? Sądzę, że każdy pracuje dla pieniędzy? Każdy chce godnie żyć. Nie każdy nauczyciel daje korepetycje tak jak nie każdy hydraulik chodzi na fuchy, czy też nie każdy lekarz ma trzy etaty.
~ Kaja
ponad rok temu ocena: 71%  113
Ręce opadają. W Jutrosinie nauczyciele szkół i przedszkoli rzetelnie pracują, nie strajkują. Dzisiaj od pięciu rodziców słyszałam, że w głowach nam się poprzewracało, że zamiast strajkować i dać odpocząć dzieciom i młodzieży, prowadzimy normalne lekcje... czyli tak źle i tak niedobrze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Madzia
ponad rok temu ocena: 74%  112
Brawo Jutrosin.Po M.Górce się jednak tego nie spodziewalismy. Młodzież już wie co myśleć.
~ Chuck Norris
ponad rok temu ocena: 56%  111
Taa zapewnione zajęcia..... Spytaj cie dyrekcje w czwórce o której był komunikat. Śmiech na caly powiat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Były absolwent
ponad rok temu ocena: 62%  110
Jeżeli im tak źle niech się przekwalifikują i zapieprzają w warunkach mało komfortowych po 10 12 h w fermach drobiu , Amazonie itp . Tam ciepło w d.... nie będzie i praca stojąca z jedną przerwą a nie co 45 minut przerwa gadka szmatka w pokoju nauczycielskim dodatkowo etat obejmujący tylko 22 godzinny tygodniowo każdy weekend wolny święta ferie i wakacje . Wstyd , dodatkowo poziom kształcenia przyszłych pracowników poniżej krytyki chociażby wynik z matur zwłaszcza z Matematyki .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
ponad rok temu ocena: 78%  109
Po to studiowali, żeby nie zasuwać na fermach.
~ aaa
ponad rok temu ocena: 100%  108
Były absolwent? Kto to taki? Albo absolwent, albo były uczeń, mędrcu od siedmiu boleści.
~ Bella
ponad rok temu ocena: 76%  107
Trzeba się wykształcić i popracować trochę w szkole. Pokaż swój kunszt pedagogiczny. Widzę jednak, że z tak mizerną znajomością zasad interpunkcji i składni nie masz szans. Nie przejmuj się jednak. Do władania miotłą lub łopatą nie jest to potrzebne.
~ zdałem na 5
ponad rok temu ocena: 58%  106
Jak chce się mieć wyniki, to trzeba się uczyć, a nie biadolić i czekać , aż samo wejdzie do pustej główki.
~ Ludmiła
ponad rok temu ocena: 54%  105
Yyy - sądzę, że to nauczyciel/ka bo początek tego komentarza brzmi "bo strajk ma boleć". To też świadczy o poziomie tej osoby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bida
ponad rok temu ocena: 60%  104
Ludzie o podwójnej moralności córka chodzi na korki jak policzyliśmy w domu to ta Pani jakieś 3000 zł.miesięcznie do pensji dorabia i jeszcze strajkuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chuck Norris
ponad rok temu ocena: 53%  103
A co? Niech pity pokażą. Działalność założyć i do państwa podatek odprowadzać za korki, dodatek za uczenie na wsi, normalny 40 godzinny tydzień pracy i pasuje.
~ Zak
ponad rok temu ocena: 58%  102
W głowach się poprzestawiało. Szkoła to co do zasady to strata czasu. Usiłują nauczać frustraci bez pasji - klepią to samo dzień w dzień- nie potrafią zarazić koncepcjami, nie potrafią zaciekawić ani zainteresować. Podczas mojej wieloletniej edukacji na palcach jednej ręki można było policzyć nauczycieli z powołania, oryginalnych, pasjonujących i poszukujących. Cała reszta powinna zmienić zawód - im szybciej tym lepiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotrek
ponad rok temu ocena: 41%  101
Dołożę jeszcze - "Nauczyciele to nie kopidoły czy puszory." Tak to też zdanie z komentarza poniżej. To też poziom kadry pedagogicznej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Regina
ponad rok temu ocena: 75%  100
Daj Boze zdrowie,siły dla tych nauczycieli nie strajkujących,którzy tak pięknie mówia o dzieciach.Im na nich zależy to nauczyciele godni podwyżki.Reszta to jakieś nieporozumienie.Patrze na nich z pogarda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do poranek
ponad rok temu ocena: 0%  99
Skończ pieprzyć, każdy kto tam pracuje wie jak dokładnie było! Płacą ci za tę propagandę, czy jak?
~ Poranek
ponad rok temu ocena: 80%  98
No właśnie, po otrzymaniu w stosownym terminie dokumentów. Tu pani odpowiedzialna za kontakty z ZNP nie dotrzymała tych terminów. Gdyby zaczęli strajk, byłby nielegalny, nawet gdyby dyrektor zgłosił. Nie dostaliby wynagrodzenia, więc wkurzeni przystąpili do pracy.
~ do Poranek
ponad rok temu ocena: 10%  97
To jest zadanie dyrektora. Dyrektor szkoły musi zawiadomić PIP że będzie strajk oczywiście po otrzymaniu odpowiednich dokumentów od komitetu strajkowego i w odpowiednim terminie... Jeśli tego nie zrobi, to nie można przeprowadzić akcji strajkowej. Jak katecheta może być taki złośliwy?
~ Alis
ponad rok temu ocena: 21%  96
Do poranek - oczywiście, że potrafię to pojąć, ktoś z mojej najbliższej rodziny tam pracuje, więc doskonale wiem jak było. Ty przedstawiasz 'oficjalna' wersję, ja tą zza kulis :)
~ Poranek
ponad rok temu ocena: 88%  95
W ZS w Jutrosinie nauczyciele nie chcieli strajkować, w podstawówce owszem- chcieli, ale nie potrafili nawet dopełnić formalności. To nie jest zadanie dyrektora szkoły! Za kontakty ze związkami odpowiedzialna była pewna pani i to ona zawaliła sprawę, bo nie dopilnowała terminów. Gdyby zaczęli strajkować, protest byłby po prostu nielegalny. To cała prawda. Jak widzę niektórzy nie potrafią tego pojąć... Nauczycielom z LO nie odpowiadała forma protestu, a przede wszystkim termin- tuż przed maturami. Wiadomo, że popierają postulaty kolegów po fachu, ale dobro maturzystów przeważyło. Wiedzą, że są przez to krytykowani i nazywani łamistrajkami przez niektórych, ale liczyli się z tym.
~ Alis
ponad rok temu ocena: 26%  94
Akurat ze szkołą w jutrosinie jestem na bieżąco i wiem, że w referendum większość opowiedziała się ZA strajkiem. Niestety ze względu na brak związków odbyła się mediacja, po której dyrektor nie dopilnował terminu składania dokumentów :) swornowski od początku był przeciwko z racji tego, że uczy religii.
~ Do Gość
ponad rok temu ocena: 94%  93
Dyrektor szkoły ani organ prowadzący (burmistrz, wójt, starosta) nie mają żadnego wpływu na to, czy nauczyciele strajkują, czy nie. W szkołach w Jutrosinie i Dubinie oraz w przedszkolach nie ma związkowców z ZNP, dlatego nie strajkują. W LO i BS w Jutrosinie nie chcieli nauczyciele podjąć strajku ze względu na bliskie terminy matur, a przedszkolanki ze względu na to, że bardzo utrudniłoby to życie rodziców. Co mieliby zrobić z takimi maluchami, jeśli pracują?
~ Gość
ponad rok temu ocena: 38%  92
Nie strajkują katecheci, bo im proboszcz nie pozwolił :D między innymi dlatego w jutrosinie nie ma strajku -dyrektor jest katechetą.
~ Ona
ponad rok temu ocena: 33%  91
Zauważ kto nie strajkuje... :)
~ Ludmiła
ponad rok temu ocena: 67%  90
Co do komentarzy to były bardziej chamskie. Dzieci nazywają nie tylko głąbami ale i bachorami. I taka jedna z drugą pani nauczycielka śmie się nazywać inteligencją, która uczy dzieci? To jakieś nieporozumienie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do „do poranek“
ponad rok temu ocena: 100%  89
Co za agrasja. To ma być nauczycielka? Chyba nawet wiem która. Na lekcjach też krzyczy. Krzykiem autorytetu się nie zbuduje, proszę pani. Nigdy nie miałem zbyt wysokiego zdania o nauczycielach z podstawówki i gimnazjum w Jutrosinie. Zresztą jak większość uczniów i absolwentów. Teraz wszyscy mogą zobaczyć poziom kultury tych „pedagogów". Owszem, chcieli zorganizować strajk, ale nie potrafili. Ponad 80% szkół w Polsce się to udało, a im nie. Teraz swoją frustrację pokazują. Tylko nauczyciele w ZS w Jutrosinie nie chcieli strajkować. I chwała im za to. Do nich mam szacunek.
~ Chuck Norris
ponad rok temu ocena: 27%  88
Święta racja
~ Yyy
ponad rok temu ocena: 59%  87
LUDMIŁA może porostu ktoś nie ma podejścia do dzieci które uczy ol. Bo jak inaczej nazwać osobę która uczy i kształtuje dzieciaki a tutaj wyzywa ich od bachorow itp. O ile oczywiście pisał ten kom nauczyciel. A jeżeli tak to pytam dlaczego jesteś w tym zawodzie jak z tego co wypisujesz dla CB dzieci to bachory i glaby po co to ty się meczysz i zarazem dzieci zapewne nienawidzą lekcji z tobą. Jest mnóstwo zawodów w których się odnajdziesz i nie będzie dzieci pozdrawiam .
~ matka
ponad rok temu ocena: 48%  86
Szanowni rodzice, dlaczego nie chcecie aby Wasze dzieci uczyli dobrzy nauczyciele. Czy naprawdę sądzicie, że do zawodu pójdą pasjonaci, za 1.800 zł netto? Oni pójdą do korporacji i sobie świetnie poradzą. Do szkół trafią najsłabsi. Ja dla moich dzieci chcę dobrze opłacanych nauczycieli, od których będę miała odwagę wymagać. Dzisiaj nie mam sumienia. Dzisiaj im dziękuję, bo większość się stara,pomimo głodowych płac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Purt
ponad rok temu ocena: 52%  85
Już to widzę jak sobie dajecie radę w korporacji ,dopiero by się wam oczy otworzyły jak wygląda rzeczywistość.
~ Chuck Norris
ponad rok temu ocena: 30%  84
Ty weź się gdzieś przytul. Jakie glodowe? Glodowe to są pensje biedronce. Ciekawe ci te ciała pedagogiczne mało zarabiajace zrobią ja kasjerka z biedry foha walnie bo mało zarabia i zamkną sklep. Po zakupy gdzie pójdzie?
~ Taki masz rację
ponad rok temu ocena: 52%  83
Może to jakiś niespelniony nauczyciel który nie miał podejścia do dzieciaków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taki
ponad rok temu ocena: 62%  82
Ciekawe dlaczego jak ktoś pisze ze z nauczycielami jest bądź mówi o naszych dzieciach glaby ma wciąż zablokowane komentarze żeby odpowiedzieć dzieci to dzieci jeden taki drugi inny ale nazywać ich glabami kolego a ty jaki byłeś w ich wieku i pisząc takie rzeczy udowadniasz że jeszcze sam z tego stanu jak to nazywasz glaba nie wyrosles
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Achacha
ponad rok temu ocena: 92%  81
Weź, przeczytaj, co napisałeś. Nie widzę w tym ładu ni składu. Co robiłeś w szkole, zamiast uważać na polskim?
~ Zenon
ponad rok temu ocena: 65%  80
Dać im te 1000 złoty, ale zabrać kartę nauczyciela, zawierać normalną umowę o pracę od 1 września do końca czerwca...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Kkkarr
ponad rok temu ocena: 94%  79
Już widzę te rzesze młodzieży z naszej szkoły, które chodziłyby we wakacje na zajęcia do szkoły. Pomyśl najpierw, potem pisz. Chcemy wolnego od szkoły i nauczycieli w tym czasie, a nauczyciele pewnie chcą wolnego od nas. Ja tam w większości swoich n-li lubię. Nielicznych tylko wysłałbym w kosmos.
~ do kkkarrr
ponad rok temu ocena: 45%  78
Masz racje w wakacje zabawy, gry abyś ty mógł spokojnie siedzieć na facebook-u albo z piwkiem przy grillu
~ Kkkarrr
ponad rok temu ocena: 53%  77
I jestem za nawet można dać umowę na czas nieokreślony żeby nie było a w wakacje niech pracują z dziećmi np jakieś warsztaty gry zabawy itp.
~ Nie
ponad rok temu ocena: 59%  76
Nie jestem za tymi co teraz rządzą ale tych strajków w okresie egzaminów nie rozumiem. 20 lat nie strajkowali a teraz nagle obudził się Pan Broniarz. Dla mnie to akcja polityczna . Podwyżki dać ale najlepszym i oddanym nauczycielom . Wielu chciałoby mieć takie wynagrodzenie za niewiele godzin pracy i tak dużo wolnego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BUR
ponad rok temu ocena: 56%  75
TAKIEGO CHAMA JAK KOMENTARZ @nnn TO DAWNO NIE BYŁO
~ nnn
ponad rok temu ocena: 44%  74
Bo strajk ma boleć. Pracownicy oświaty, urzędów, sądów są marginalizowani. Czy nauczyciele mają z bejsbolami iść po urząd na Piłsudskiego 21 i artykułować swoje postulaty, jak rolnicy w Warszawie? Nauczyciele to nie kopidoły czy puszory.
~ Jaas
ponad rok temu ocena: 52%  73
A najlepiej niech strajkuja wszystkie grupy zawodowe Polska stanie w miejscu i wtedy wogole na wypłaty nie będzie. Z tego co widzę ostatnio jak strajk to i Solidarność jest panie Duda nie chodzi o Prezydenta rozumiem że dba Pan o losy pracowników ale w tym przypadku jest Pan z nauczycielami a inne grupy zawodowe tzn rodzice którzy pracują maja teraz sporo kłopotów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sedzis
ponad rok temu ocena: 62%  72
jakies jaja z tymi nauczycielami ile oni w roku maja wolnego? majowki,przedluzone weekendy,ferie wakacje letnie ,swieta az do sylwestra no i jeszcze trzeba jechac na zielona szkole do czwartku i odrazu wolny piatek tak spokojnie to maja 3-3,5 miesiaca luziku poco dzieci uczyc niech rodzice na korki zapisza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakie wolne do Sylwestra?
ponad rok temu ocena: 20%  71
Jakie wolne do Sylwestra? Do 3 Króli wolne ma być. A potem zaraz ferie.
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 49%  70
Taki mądry to trzeba było zostać nauczycielem.
~ Fiskus do roboty.
ponad rok temu ocena: 67%  69
Obowiązkowe kasy fiskalne dla ewidencjonowania dochodów z korepetycji jakie to jest nieetyczne dla ucznia dającego pieniądze bez paragonu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fiskus do roboty.
ponad rok temu ocena: 66%  68
Obowiązkowe kasy fiskalne dla ewidencjonowania dochodów z korepetycji jakie to jest nieetyczne dla ucznia dającego pieniądze bez paragonu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kkkaaarr
ponad rok temu ocena: 33%  67
Przestań bo CBŚ zapuka do drzwi :-)
~ Kkkarrr 2
ponad rok temu ocena: 67%  66
Jestem za. Jeśli podwyżka to oddajcie kartę nauczyciela. Bo niestety żadna grupa zawodowa nie ma takich przywilejów. A co z paniami tzw. "pomocami nauczycielskie" one nie strajkuja i z tego co wiem kokosów nie zarabiają, i pracują po 8 godz. tak jak nauczyciele w "ciężkich warunkach"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kkkarrr
ponad rok temu ocena: 67%  65
Chcą niech strajkuja i wywalcza ten tysiąc brutto ale coś za coś. Niech mają urlopy jak każdy 26 dni w roku. Nie orientuje się ale chyba za okres letni też mają wypłaty a w domu 2 miesiące do tego ferie jakieś L4 i się zbierze około 3 do 4 miesięcy wolnego w roku. Albo 1000 zł więcej i tak jak powyżej 26 dni urlopu albo dajcie sobie spokój bo jak by nie patrzeć mało to by było sprawiedliwe dla innych grup zawodowych. A czy ktoś się orientuję czy dzieci będą musiały te dni odrabiać które będą w domu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nau
ponad rok temu ocena: 59%  64
2.500 Mają w szkole chcesz dac dziecko gdzieś na korki za godzi życzą sobie 50zl czyli druga wyplata biedni naprawdę niech się wezmą za pracę 8godzin 5 dni w tygodniu koniec z 2 miesięcznym wakacjami 2 tygodnie fari
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ma......
ponad rok temu ocena: 60%  63
Biedne dzieci. Masz zaległości ciekawe kiedy to nadrobia. Pewnie zadania do.lwe będą teraz 3 razy wieksze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chuck Norris
ponad rok temu ocena: 39%  62
A jak dojeb...... Dzieciakom bi oni czasu nie mają w szkole. Np. W Holandii nie ma takich bzdur jak zadania domowe, nie ma stresu u dzieci bo idę na anglika czy inną lekcje i Pani mnie dojedzie. Teraz rodzice powinniście wkurzyc i wygarnąć tym pedagogom. Choć jest kilku normalnych i ich mi jest szkoda.
~ bbb
ponad rok temu ocena: 37%  61
Niech się głąby uczą zamiast siedzieć na fejsie.
~ Mim
ponad rok temu ocena: 54%  60
Tutaj coś jest nie tak nauczyciel zarabia 5300 I co oni jeszcze chcą ją mam 1600 na 4 osobową rodzinę do utrzymania! Zaraz każda grupa zawodowa będzie strajkować! Tylko uczniowie poszkodowani
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
ponad rok temu ocena: 75%  59
Który nauczyciel tyle zarabia? Walnij się i to porządnie w łepetynę. Zamiast sprawdzić, trzeszczysz głupoty. W szkole pracowałam trzy lata, wiem, ile się zarabia i jaka to trudna praca. Każdy się wypowiada, jakby z autopsji to znał. Od 5 lat pracuję jako księgowa i nie wróciłabym do szkoły, nie za takie pieniądze.
~ Odpowiedz
ponad rok temu ocena: 56%  58
skąd wziąłeś to 5300 ?
~ fakty!!!!
ponad rok temu ocena: 65%  57
Suche fakty - oficjalny dokument dostępny publicznie na stronie powiatu: szkoły średnie w powiecie rawickim: https://prawomiejscowe.pl/api/... Tylko nauczyciele stażyści nie osiągnęli średniego wynagrodzenia, ale zostało to im wyrównane dodatkiem. Zgodnie z dokumentem większość nauczycieli to dyplomowani ze średnią pensją w wysokości ponad 5300 zł brutto. Kto z szanownych internautów osiąga takie wynagrodzenie??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ B
ponad rok temu ocena: 100%  56
To nie wiem co o tym myśleć ,weszłam w link i sama zobaczyłam jak zarabiają .
~ nn
ponad rok temu ocena: 46%  55
awe, pokaż, ile pod stołem dostałeś. 1200 na papierze i 3 w kopercie za stanie przy łopacie. Pardon, koperta to już zbędny wydatek. Ile szefowi zajumałeś spinaczy, cementu czy paliwa?
~ ?!
ponad rok temu ocena: 41%  54
Jako nauczyciel dyplomowany na etacie po 13 latach pracy przynosiłam w zeszłym roku 2592zł, z dodatkami o których tak szumnie ale bez wychowastwa.
~ awe
ponad rok temu ocena: 69%  53
Jeszcze niech pokażą pity to ludzie zobaczą jacy są pokrzywdzeni żałosna grupa której się w głowach poprzewracało
~ jolka
ponad rok temu ocena: 68%  52
Najbardziej roszczeniowa grupa w Polsce.Brawo dla rządu żadnej podwyżki zwalniać dyscyplinarnie za strajk zero pensji to zobaczymy jak długo wytrzyma
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do discopolo
ponad rok temu ocena: 71%  51
ale burak z Ciebie. Niestety ale przez takich kmioitów jak Ty ludzie maja negatywną opinię o nauczycielach
~ Chuck
ponad rok temu ocena: 57%  50
Tej znak zapytania a ile na boku wytargales na korkach? I ile za dodatkowe godziny? Bo płacą wam przecież za dodatkową robotę i urlopy roczne itp.? Czy się mylę?
~ discopolo
ponad rok temu ocena: 37%  49
Najbardziej roszczeniowy to jest rodzic, który ledwo dociągnął do końca podstawówki i załapał się na etat w markecie za 3.500 NETTO. Teraz oczekuje, że braki w nauce czytania, o zrozumieniu tego, co przesylabizuje z podręcznika klasy III oraz nieumiejętność wychowania dzieciaków, które przyszły na świat poprzez luki w matematyce, bazując na kalendarzyku, jako światłej metodzie planowanego macierzyństwa oczekuje, że NAUCZYCIELE, PEDAGODZY, PRACOWNICY OŚWIATY ZE SPRZĄTACZKAMI I WOŹNYMI WŁĄCZNIE, doprowadzą do tego, że bachory z trudem dociągną do końca podstawówki, aby bezrozumnie w wyborach za kilka lat, głosować na tych, którzy im dzisiaj wmawiają, jacy to oni są wspaniali, karząc im sypać na tacę co niedzielę nadwyżki z 500+.
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 64%  48
Wiadomo że każdy by chciał lepiej zarabiać, lecz o warunkach jakie zaproponował nauczycielom rząd, to wiele innych grup zawodowych może tylko pomarzyć. Dzisiaj już wyraźnie widać, że to jest strajk typowo polityczny a bezwzględne narażenie na szwank interesu dzieci i młodzieży jest wyjątkowo obrzydliwe. Reformy w systemie edukacji są konieczne, lecz powinny się one rozpocząć od likwidacji komunistycznego przeżytku jakim jest Karta Nauczyciela, wprowadzenia zasady dobra płaca za dobrą pracę oraz uwolnienie środowiska nauczycielskiego od postkomunistów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grześ
ponad rok temu ocena: 57%  47
Politykę niech uprawiają w domu po godzinach. Jak się nie podoba praca w komfortowych warunkach niech idą do łopaty. Jest dużo młodych nauczycieli którzy nie mają pracy, chętnie zastąpią tych którzy narzekają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aga
ponad rok temu ocena: 62%  46
do a:jest wielu chętnych z wykształceniem na miejsce każdego nauczyciela tylko nie ma dla nich etatów,nie ma za to chętnych nauczycieli do łopaty za 3500netto bo tam normalne warunki pracy 8 godz itd
~ a
ponad rok temu ocena: 39%  45
Pragnę zauważyć, że każdy nauczyciel może zastąpić pracownika przy łopacie, ale ten od łopaty nie zastąpi nauczyciela. Ci, którzy zazdroszczą nauczycielom, niech zasuwają uczyć. 1 dzień w szkole i będą błagać o łopatę !!!
~ iga
ponad rok temu ocena: 61%  44
do rawiczanin:sama osobiście parę osób które bardzo chętnie zmienią pracę na etat nauczyciela w państwówce, oczywiście posiadają odpowiednie wykształcenie, każdy zawsze słyszał że nie ma wolnych etatów zresztą poniżej czytam też są inni chętni,może by iść tą drogą
~ Rawiczanin
ponad rok temu ocena: 68%  43
Skąd takie informacje? Proszę podać źródło...
~ agnes
ponad rok temu ocena: 57%  42
Nauczyciele to lenie i nie roby. Jak Wam tak źle to zmieńcie zawód wykonywany. Mam nadzieję że się Wam pogorszy po tym strajku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Violetta
ponad rok temu ocena: 63%  41
Do agnes - Kto to nie rób? Dla mnie ktoś, kto imiona pisze małą literą to analfabeta intelektualny. Wyjaśnisz, kto to nie rób, plis!!!!!
~ Woźny
ponad rok temu ocena: 60%  40
Strajkują o większą kasę a na plakatach piszą że chodzi o lepszą przyszłość dzieci. Ręce opadają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zwolnić ich
ponad rok temu ocena: 66%  39
W każdym innym zawodzie za niestawienie się w pracy lub niewypełnienie obowiązków pracownik jest zwalniany. A nauczyciele robią co im się podoba i jeszcze warunki chcą dyktować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia
ponad rok temu ocena: 69%  38
Dzisiaj sporo ludzi musiało wziąć wolne bo nie mieli co z dziećmi zrobić bo szkoły i przedszkola są pozamykane. Niech strajkują ale nie kosztem dzieci i ich rodziców. Mam się zwolnić z pracy żeby oni mogli strajkować?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beata
ponad rok temu ocena: 15%  37
Tylko że budżet na oświatę pochodzi z naszych wypracowanych podatków To może Jack uważa że ma nie być państwowej oświaty?
~ Jack
ponad rok temu ocena: 87%  36
Ojej! Ale historia. Masz dzieci, to się nimi zajmij. Dostajesz 500+ to opłać opiekunkę. Proste.W Wakacje jakoś rodzice nie mają problemu co zrobić z dziećmi.
~ a
ponad rok temu ocena: 58%  35
A jednak szkoły i przedszkola są potrzebne?.....A przecież tak Pani na nie narzeka....
~ Porażka
ponad rok temu ocena: 63%  34
Nikt nikogo do pracy w szkole nie zmusza, to nie praca przymusowa, nie podoba się to proszę zmienić zakład pracy, przekwalifikować się i po problemie, proszę obrać sobie inną formę strajku, a nie wszystko kosztem uczniów, może tydz. Strajku a pozniej sprawdzian za sprawdzianem itp. Bo tydzień stracony na wybryki......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hhhfff
ponad rok temu ocena: 70%  33
ja bym rozumiał jakby się coś w zawodzie pogorszyło, ale prawda jest taka, że nauczyciele wcześniej nie mieli lepiej. W moim zawodzie za to mocno się pogorszyło. Mogę mieć pretensje do siebie, bo nikt mnie nie zmuszał do tego by w to iść. Wy wiedzieliście od samego początku jak wygląda praca nauczyciela i godziliście się na to już na początkowym etapie edukacji w kierunku tego zawodu. Wielu z was traktuje pracę jak za karę i kojarzy mi się to z sytuacją przy okienku na PKP, którą niejednokrotnie widziałem, gdzie pani kasjerka była niezadowolona, bo musiała sprzedawać bilety.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczeń
ponad rok temu ocena: 58%  32
A gdzie reszta szkół w tym rankingu np SP 3 Rawicz itp. Banda oszołomów że słomą w butach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grażyna wolna
ponad rok temu ocena: 58%  31
mam pytanie do dyrektorów szkół z Rawicza i okolic : Ile posiadacie państwo wolnych etatów dla nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami?W tej chwili jest nas 12 osób (nauczanie początkowe,biologia, angielski,wf ,pedagog,historia , język polski, chętnie też podejmiemy pracę w świetlicy na początek )Poszę o informację natychmiast złożymy dokumenty, oczywiście pytam o etat w szkole państwowej. Z góry dziękuję za informację
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
ponad rok temu ocena: 20%  30
Nie ma wolnych etatów, wszystkie szkoły w gminie są obsadzane 'swoimi', wystarczy wejść na strony internetowe szkół i zobaczyć, że przewijają się tam te same nazwiska. Niektórzy pracują w 3 albo 4 szkołach i dzięki temu wyrabiają po 30h albo i więcej, tzn, że mają w sumie koło 2etatow.
~ Grazyna wolna
ponad rok temu ocena: 18%  29
Pani mama to z pewnością pani nauczycielka z nominacji pozdrawiam
~ ciekawski
ponad rok temu ocena: 100%  28
Co to znaczy odpowiednie kwallifkację?
~ mama
ponad rok temu ocena: 50%  27
Co to za przedmiot nauczanie początkowe? Czy osoba wykształcona z przygotowaniem pedagogicznym nie wie, jak należy pisać imię i nazwisko? Taki ktoś ma nasze dzieci uczyć?
~ grażyna wolna
ponad rok temu ocena: 52%  26
nie rozumiem otrzymanego minusa przecież ja tylko zadałam pytanie i nikogo nie oceniam i właściwie nawet się nie wypowiedziałam
~ jagoda
ponad rok temu ocena: 59%  25
również posiadam odpowiednie kwalifikację chętnie dołączę do grona osób składających podania. W chwili obecnej z przymusu tj braku etatów pracuję w innym zawodzie i zajmuję się pracą biurową
~ www
ponad rok temu ocena: 60%  24
wolne w wielki czwartek piatek i wtorek po swietach wielkanocnych do tego dochodza rekolekcje wielkopostne pierwszy dzien wiosny majowy wekend wolne po bozym ciele w piatek to tylko wycinek podwyzki tak ale nie za tyle wolnego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak
ponad rok temu ocena: 88%  23
Nie każda szkoła ma wolne w rekolekcje, niektóre też prowadzą zajęcia po odbyciu się nauk rekolekcyjnych w kościele
~ ....
ponad rok temu ocena: 68%  22
jestem za podwyżkami dla nauczycieli, ale pod warunkiem, że zatrudnienie będzie opierać się o kodeks pracy a nie kartę nauczyciela. 40 godzinny tydzień pracy, 26 dni urlopu, urlopy gwarantowane kodeksem pracy a nie żadne roczne zwolnienia na poratowanie zdrowia (to w ogóle jest heca). Praca po godzinach ? oczywiście ! niemal każdy teraz robi nadgodziny - to też przewiduje KP. Można też ułożyć zatrudnienie nauczycieli w taki sposób, aby część przychodziła do pracy na 7 a część np. na 11. Wtedy będzie obsada do godziny 17 bez żadnych nadgodzin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaga
ponad rok temu ocena: 28%  21
Do nauczyciela co się określa jako przedsiębiorca : a Ty zbudowałeś szkoły sale boiska i je wyposażyles.? Pouczyłes się na najłatwiejszych studiach nauczycielskich a roszczenia jakbyś harvard skończył .Ja mam bardzo wysokie faktyczne kwalifikacje i niezły dochód ale dużo pracuje dlaczego mam płacić na roszczeniowcow którym się wydaje ze są niezastapieni
~ rzedsiębiorca
ponad rok temu ocena: 63%  20
Nauczyciel nie jest i nie będzie opiekunem dla bachorów. One mają mieć opiekę i wychowanie rodziców. Nauczyciel jest od nauki. Proszę bardzo. Można pracować 8h dziennie tylko niech suweren zapewni tyle komputerów w miejscach pracy własnej nauczyciela, aby mógł swą pracę wykonywać. Gdzie pracujesz? Jesteś kierowcą w jakiejś firmie. Dał Ci szef kierownice? Dał Ci diety? Czy ciężarówkę za 200-300 tysięcy euro kupiłeś za swoje, dostałeś CMR, zatankowałeś za swoje? Najpierw pomyślcie a potem piszcie takie bzdury. Markety Panie ekspedientki. Zbudowałyście ten market za swoje, dostałyście odzież ochronną, paleciaka, kasę fiskalną, fiszki, gdzie towar rozłożyć? Czy za swoje wszystko? Niestety nauczyciel prócz kredy i klasy oraz czasami działającego ksero, musi sobie zapewnić za swoje. Ale Wy chcecie mieć bachory mądre, wykształcone, piękne, z iphonami, etc. Trzeba było się uczyć.
~ Gdzie twój nauczyciel logiki?
ponad rok temu ocena: 68%  19
Czyli jesteś za odebraniem uczniom wolnego i wakacji
~ gosia
ponad rok temu ocena: 57%  18
osobiście nie mam już dzieci w wieku szkolnym , znam parę nauczycielek i naprawdę to bardzo roszczeniowa grupa , bądżcie uczciwi zrezygnujcie z absurdalnych przywilejów na dzisiejsze czasy i na uczciwych warunkach negocjujcie podwyżki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Położna
ponad rok temu ocena: 100%  17
I dobrze.
~ lala
ponad rok temu ocena: 57%  16
Praca nauczyciela jest niewdzięczna. I to jest fakt! Nauczyciele mówią, że robią to dla dobra dzieci, dla prestiżu zawodu, dla tego żeby wzrósł poziom nauczania. A w jaki sposób wzrost poziomu nauczania będzie mierzony? Bo nie sądzę, żeby nagle nauczyciele, którym nie chce się dobrze wykonywać swojego zawodu zostali tymi pieniędzmi tak mocno zmotywowani. Jeszcze jedna rzecz nikt nie każe nauczycielom pracować na kilku etatach. Wedy będą mieli więcej czasu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pako
ponad rok temu ocena: 51%  15
Zawsze nam mówili ucz się ucz bo będziesz kopał rowy a może teraz się odmieniło i oni nauczyciele powinni się zabrać za robotę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczeń
ponad rok temu ocena: 62%  14
Najbardziej roszczeniowa grupa w Polsce.Brawo dla rządu żadnej podwyżki zwalniać dyscyplinarnie za strajk zero pensji to zobaczymy jak długo wytrzymają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pako
ponad rok temu ocena: 54%  13
Wielki strajk siedzą w szkole i kawę piją i ciasteczka jedzą niech chociaż chodzą wkoło szkoły ale im się krzywda dzieje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 59%  12
w naszym społeczeństwie są grupy zawodowe które zarabiają o wiele mniej od nauczycieli a mają także wyższe wykształcenie.. przykro patrzeć na to co się teraz dzieje, teraz już nie jest najważniejsze dobro dzieci?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  11
Jakie? Proszę wymienić.
~ Czarek
ponad rok temu ocena: 60%  10
Szanowni nauczyciele. Kolejny dzisiaj, wolny dzień od pracy? Znów przedłużenie weekendu?? Nie mam na Was więcej czasu, spieszę się do pracy. Nie chcę o Was też więcej słyszeć ani Was oglądać. Życzę niepowodzenia w rozmowach/krzykach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczeń
ponad rok temu ocena: 63%  9
Zero już szacunku teraz dla Was
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 67%  8
Oj, słabiutki jesteś uczniu!
~ Tomson
ponad rok temu ocena: 100%  7
Ale bełkot!!
~ Rambo
ponad rok temu ocena: 58%  6
Do pracy lenie ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji