Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Nauczyciele wznawiają strajk. Czy znowu nie będzie lekcji?

› Aktualności 11 miesięcy temu    23.10.2019
Jakub Sławiński
komentarzy 66 ocen 13 / 77%
A A A

Zgodnie z decyzją zarządu głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego, nauczyciele będą kontunuować protest - w formie strajku włoskiego. 

Zgodnie z zapowiedziami ZNP wznawia strajk, który rozpoczął się wiosną tuż przed ważnymi egzaminami gimnazjalnymi, po szkole podstawowej i tymi najważniejszymi, czyli maturami. Wtedy nauczyciele w większości szkół na terenie całej polski odeszli od tablic i nie prowadzili zajęć z uczniami. Kilkutygodniowa akcja protestacyjna przed maturami została zawieszona. 

Razem z pierwszym września powrócił temat strajku nauczycieli, którego pierwotna data rozpoczęcia miała przypaść na 15 października, czyli dzień po Dniu Edukacji Narodowej i dwa dni po wyborach do Parlamentu. Rozpoczęcie strajku włoskiego zdecydowano się jednak przesunąć.

Wczoraj zarząd główny ZNP postanowił kontynuować Ogólnopolską Akcję Protestacyjną Pracowników Oświaty. Bedzie miała formę tzw. strajku włoskiego. Wybór takiego sposobu protestowania to efekt ankiety przeprowadzonej przez ZNP wśród nauczycieli, którzy mieli wskazać - ich zdaniem - najlepsze rozwiązanie na kontynuację protestu. Jak podczas swojego wystąpienia poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz, nauczyciele nadal będą prowadzić lekcje, ale zrezygnują z prowadzenia tzw. tematycznych kółek pozalekcyjnych, festynynów szkolnych czy organizacji wycieczek.

Nie jest to protest wymierzony przeciwko dziecku, nie walczymy też z ministrem edukacji narodowej. Chcemy zwrócić uwagę, że ogromna masa zadań nauczycieli nie jest opisana w przepisach prawa, a jednocześnie wykracza ponad 40-godzinny tydzień pracy. - mówi prezes ZNP. - W ramach tego protestu chcemy walczyć o prestiż zawodu, bo nauczyciel ma być odpowiednio wynagradzany, w miejscu pracy powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki, a nie tworzyć sobie to miejsce pracy, wykorzystując własny sprzęt i środki finansowe - podkreśla Sławomir Broniarz.

W ciągu następnych dni, nauczyciele osobiście będą decydować o dołączeniu do strajku organizowanego przez ZNP, również nauczyciele z powiatu rawickiego.

+ 10 głosów: 13 (77%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (65)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ atom
9 miesięcy temu ocena: 100%  65
Przekształcić szkoły w społeczne i po kłopocie . Karty nauczyciela przestaną obowiązywać . Gminy zaoszczędzą .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obcy
10 miesięcy temu ocena: 93%  64
Prawda. Nic dodać nic ująć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ STRAJK WŁOSKI RODZICÓW
10 miesięcy temu ocena: 97%  63
Będziemy robić tylko to ,co powinniśmy. Żadnej pracy "ekstra" .Czyli: -nie będziemy zmuszać dzieci do odrabiania zadań domowych po nocach; -nie będziemy robić "ściemo-prac domowych*,czyli makiet itp,które i tak wykonują rodzice; -nie będziemy szukać po całym mieście materiałów bonauczyciel uzna,że jutro dzieci muszą przynieść np.flażolet; -dzieci nie będą występować na przedstawieniach; -żadnych kwiatów na Dzień Nauczyciela; -żadnych prezentów na koniec roku; -nauczyciele płacą za siebie na wycieczkach i wyjazdach do kina; -nie będziemy posyłać dzieci na korepetycje-wyślemy do nauczyciela.Niech porządnie im wytłumaczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drogi nauczycielu!Pracujący rodzic musi się martwić,jak dowieźć dziecko do szkoły na 8:55 i odebrać 14:25..........
10 miesięcy temu ocena: 100%  62
....., albo 15:20, następnie przystąpić do odrabiania prac domowych do godziny 19:30. Jeśli rodzić sobie nie radzi, to międzyczasie musi zawieźć dziecko na korepetycje. W tym czasie nauczyciel spędza w szkole 4 godziny zadaje prace domowe na kilka godzin siedzenia i wraca do domu udzielać korepetycji. Nauczyciele są przeciwko reformie tak patologicznego systemu nauczania, ale są za podwyżkami dla siebie.Dziecko powinno być przyjęte do szkoły o 8:00 i odebrane o 16:00. W tym czasie dziecko powinno być uczone przez nauczycieli, a nie siedzieć na świetlicy i marnować czas. W tym czasie powinien być przerobiony cały potrzebny materiał, tak aby dziecko nie musiało kontynuować przerabiania materiału do późnych godzin wieczornych i żeby nie musiało targać ciężkiego plecaka do domu. W domu dziecko powinno mieć czas na odpoczynek, spędzanie czasu z rodzicami i rodzeństwem, rozwój zainteresowań, trening, basen i czytanie lektur. Rodzic po dniu ciężkiej pracy też potrzebuje odpoczynku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ loko
10 miesięcy temu ocena: 11%  61
Nie drogi nauczycielu, tylko drogi Panie Ministrze/ Panie prezydencie ! Nie nauczyciele są winni takiemu systemowi nauczania ale ciężko to pojąć niektórym osobom takiemu jak Pan/ Pani. Nie nauczyciel jest winien zadawaniu prac domowych, pomyśl trochę a nie głupoty piszesz co ślina na język przyniesie.Napisz list do Ministra Edukacji i zacznij myśleć.
~ ooo
10 miesięcy temu ocena: 91%  60
jestem po zawodowce zarabiam krocie mam nowy wybudowany dom wspaniala rodzinke do pracy rodacy nie na panstwowym garnuszku jak wam w tych szkolach tak zle to sie zwolnijcie i zmiencie prace nikt was tam nie trzyma na sile ale gdzie bedziecie w pracy tak roszczeniowi jak nie w szkole wszystko sie nalezy zapraszam do mojej firmy chetnie dam wam prace i zaplace uczciwie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Broniarz to komuch i oszust
9 miesięcy temu ocena: 50%  59
Do jakiej pracy oni pojda? Oni nie wiem czy ulice by potrafili zamiesc, Dzisiejsi naczuczyciele nie potrafia nauczyc jak nalezy jeszcze zadaja pelno do domu i duzo uczniow potrzebuje korepetycji. Chodzilem w latach 2000-2006 do podstawowki i w latach 2006-2009 do gimnazjum i na palcach jednej reki mozna bylo policzyc uczniow ktorzy potrzebuja korepetycji,a byli lepsi i gorsi jak zawsze. A dzisiaj, gdzie sie nie slyszy- odrabianie lekcji do poznego wieczora i korepetycje bo nauczyciel w szkole nie potrafi nauczyc. Biorac pod uwage adekwatnosc waszej pracy i wasze pensje to i tak za duzo zarabiacie, drogie belfry. Do niczego sie nie nadajecie ale do strajkowania to pierwsi
~ Kłamca z Ciebie
10 miesięcy temu ocena: 57%  58
Ale w Rawiczu nikt z prywaciarzy uczciwie nie płaci ty dajesz pracownikom jakieś 2000 zł max więc po co kłamiesz w Rawiczu więcej nie płacą;)
~ typ
10 miesięcy temu ocena: 18%  57
Skończyłeś zawodówkę dzięki nauczycielom ale pewnie nie masz pojęcia jak ta praca w szkole dziś wygląda
~ awq
10 miesięcy temu ocena: 100%  56
Czy to prawda,że rodzice z Rawicza szykują się na strajk nauczycieli? Wiecie coś o tym?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
10 miesięcy temu ocena: 88%  55
Tak wiemy ale NIEROBOM nauczycielom nie powiemy
~ ~~
11 miesięcy temu ocena: 95%  54
A może by tak strajk Rodziców? Co Wy na to?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
10 miesięcy temu ocena: 67%  53
Szef a wiesz że to są składki dobrowolne i nie są obowiązkowe więc zamilcz nauczyciele od lat za te pieniądze robią sobie kawę i jedzą słodycze to tylko delikatny przykład i Bóg tego naradzie nie zmienił więc zostaw go w spokoju w Twoim przypadku wołałbym nie Boga o pomoc a jakiegoś geja z LGBT
~ szef
10 miesięcy temu ocena: 33%  52
Jacek czy Ciebie bóg opuścił ? Na pewno, bo nie masz w ogóle pojęcia na co idą pieniądze składkowe.
~ Jacek
11 miesięcy temu ocena: 81%  51
Poproście wszystcy w sekretariatach szkół o zwrot pieniędzy na komitety rodzicielskie oni strajkują i jeszcze z tych pieniędzy robią sobie kawki
~ Poniosły podatki
11 miesięcy temu ocena: 86%  50
Jeżeli nauczyciele nię będą wykonywać dodatkowych zajęć to mam nadzieję że te panie nauczycielki radne też na posiedzenia rady gminy też chodzić nie będą. Było by to z pożytkiem dla miasta i jego mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Belfer
11 miesięcy temu ocena: 76%  49
Nauczyciele pracują 4-5 godzin dziennie i chcą podwyżek... Zmieńcie zawód i po problemie Każda osoba podejmując jakikolwiek zawód wie ile zarabia Masakra klapy na oczy A zadania cały tydzień i kto je pomaga odrobić Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtas
11 miesięcy temu ocena: 38%  48
Nie jesteś żadnym belfrem, bo belfer wie,że jego praca nie trwa 4- 5 godz. dziennie. Masakra!! Jak można o czymś pisać, jak tego się nie wie.
~ belfer
11 miesięcy temu ocena: 47%  47
pozew każdego kto napluje na nauczycieli w komentarzach - pamiętajcie komentujący nie jesteście anonimowi, a nas chroni status urzędnika państwowego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
10 miesięcy temu ocena: 100%  46
Ja chcę pozew dawaj;)
~ Waldek
11 miesięcy temu ocena: 90%  45
I to nie jest protest polityczny nie nie nie to nie jest protest polityczny ( a za kilka miesięcy zostaje posłem PO) hahaha kiedy wy się ludzie obudzicie w tym Rawiczu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
11 miesięcy temu ocena: 83%  44
To było wszystko zaplanowane wybory wygrywa PIS i zaraz po ich wygranej strajk tak się walczy z demokracją;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zengi
11 miesięcy temu ocena: 86%  43
Pracuję po 10 godz. dziennie ,wracam do domu i zamiast odpoczywać z dziećmi ,odrabiam zadania domowe ,których jest co nie miara.Wstyd mi za Was nauczyciele,nie potraficie przerobić normalnego programu ! Chętnie pokazałbym Wam jak wygląda praca w budowlance.I nie jestem po podstawówce,po prostu chcę pracować i zarabiać pieniądze nie żebrząc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do iggi
10 miesięcy temu ocena: 88%  42
Do iggi. Dzieci zrobią same zadania, ale chcą,żeby ktoś im sprawdził i wytłumaczył to czego Wy nie zrobicie.
~ zengi
10 miesięcy temu ocena: 100%  41
Do bud. Jakoś mnie nie dziwi,że sami partacze Cię odwiedzają.Pewnie dobrze Cię znają ;) I do drugiego mędrca. Jestem po studiach,robię to co lubię,pracy szukać nie muszę i żebrać także nie,ale to już pisałem...
~ zengi
10 miesięcy temu ocena: 18%  40
Taki z Cb kozak??? taki dobry fachowiec? chciałbym to zobaczyć, idź za nauczyciela, wrócisz do budowlanki szybciej niż myślisz
~ bud
11 miesięcy temu ocena: 40%  39
Chcesz wiedzieć jak wygląda robota w budowlance, proszę bardzo. Przyszedł do mnie majster murarz na budowę i tak mi spiepszył jedną ze ścian, że musiał ja szybciutko poprawiać. Dalej - przyszli ciesle niby wszystko ok, ale jak po nich przyszli dekarze to stwierdzili ,,co za barany robiły to drewno na dachu" i poprawiali po nich. A jak przyszli dekarze to dwa razy spady w rynnach poprawiali to spartaczyli swoja robotę. Tak wygląda budowlanka i ty dobrze o tym wiesz!!!
~ iggi
11 miesięcy temu ocena: 23%  38
Co niemiara, a nie co nie miara. A dzieci same nie potrafią robić zadań? Czekają z tym na tatusia?
~ Burmistrz
11 miesięcy temu ocena: 43%  37
w Rawiczu grasował ksiądz pedofil ale oczywiście o tym nie napiszecie bo po co wolicie obrabiać tyłki porządnym obywatelom jakimiś pomówieniami a ksiądz pedofil jest wyżej w hierarchii społecznej to niech sobie dzieci gwałci a co tam nie moje dzieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZS
11 miesięcy temu ocena: 78%  36
Co czuje nauczyciel,który czyta o sobie tego typu komentarze. Czerwieni się. A może nie. Powinien .
~ Wiosna
11 miesięcy temu ocena: 25%  35
Masz coś do LGTB.
~ Co się dzieje
11 miesięcy temu ocena: 33%  34
Zniknęły dwa pierwsze komentarze.Bylo napisane coś w nich o dwóch wysoko postawionych funkcjonariuszach poprzedniej rawickiej władzy. Wymieniany był jakiś trzeci gość o nazwisku Prawdziwy z Rawicza czy coś takiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do co się dzieje
10 miesięcy temu ocena: 33%  33
Nic się nie dzieje, silny region się chwieje w zależności jak zawieje.
~ Co się dzieje
11 miesięcy temu ocena: 0%  32
Chodzi o artykuł o synagodze.
~ NIEROBY
11 miesięcy temu ocena: 67%  31
haha malo im jeszcze. Pozwalniac sie i do firmy na "P" ciekawe czytam postrajkujecie hahah
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jadwiga
11 miesięcy temu ocena: 32%  30
A ja z żoną pracujemy w szkole i mówimy: Stop hejterom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jadwiga
11 miesięcy temu ocena: 33%  29
Hejterze wielu imion dałeś popis twojej kosmicznej inteligencji.Jestes miszczem.
~ Do Jadwigi
11 miesięcy temu ocena: 60%  28
Kochanie każdy doskonale wie że jesteście nierobami szybko tego nie zmienicie musicie się zabrać za siebie STOP NIEROBOM a lesbijkami i pedałami wymiotuje fuj co za swinstwo
~ Jacek
11 miesięcy temu ocena: 75%  27
Do Jadwigi współczuję Ci być nierobem i jeszcze za to brać kasę i strajkować politycznie załosne
~ do Olgi
11 miesięcy temu 26
Ale bełkot.
~ Bibi
11 miesięcy temu ocena: 0%  25
Jadwiga. Czy ty masz żonę?!!! Matko!!!
~ Do Olga
11 miesięcy temu ocena: 0%  24
Nie tolerujesz lisbijek kolego.
~ Olga
11 miesięcy temu ocena: 50%  23
A ja mwie do was stop nierobo i darmizjadom przestańcie z siebie robić idiotów;)
~ Maria
11 miesięcy temu ocena: 67%  22
Wszystkie wycieczki nauczycielom sponsorują dzieci.. oni mają gratis..i jeszcze krzywdę mają?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Max
11 miesięcy temu ocena: 63%  21
Byłaś na takiej wyciecze jako opiekunka? No to się zgłoś i jedź za darmo. Zobacz jaki to miód. Jak to się łatwo mądrzyć!!! To się nazywa ignorancja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Magdalena
11 miesięcy temu ocena: 71%  20
Teraz za darmo pojadą rodzice, którzy wezmą urlop w pracy Niech się opiekują swoimi rozpuszczonymi dzieciakami i ich kolegami. Może otworzą się im oczka, i zobaczą jakie mają słodkie aniołki. Choć niektórym klapy na oczach nie opadną nigdy.
~ i dobrze
11 miesięcy temu ocena: 55%  19
No i przez takie durne wpisy nie pojadą z twoim bachorem na wycieczkę. :-)
~ Karina
11 miesięcy temu ocena: 61%  18
Wy nie macie pojęcia co to znaczy pracować 8 , 10 godz. Po 3 godz ugotowani. Lenie !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
11 miesięcy temu ocena: 76%  17
Śmiech na sali. Że wam nie wstyd!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
11 miesięcy temu ocena: 75%  16
W zsz w Rawiczu od piątku lekcje beda skrócone na 25minut, czy nauczyciele martwia sie czym dojezdni uczniowie wrócą do domu gdy skoncza o 12-tej lekcje? A może rodzice pozwalniaja sie z pracy zeby dowozic i odbierac dzieci bo nie wszyscy są z Rawicza a autobus jeden rano i jeden o 17-tej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
11 miesięcy temu ocena: 67%  15
Masz 500 + - daj na taksówkę.
~ do Rodzic
11 miesięcy temu ocena: 50%  14
Trzeba było nie mieć dzieci - nie miałbyś dzisiaj problemu.
~ Waldek
11 miesięcy temu ocena: 60%  13
Oni mają to gdzieś takie rzeczy ich nie interesuja
~ Aga
11 miesięcy temu ocena: 60%  12
40h tygodniowo,no bardzo ciekawe.Jak już to 18h plus płatne nadgodziny!Żenada nauczyciele,tracicie godność !Szacunek hmm po tym co robicie i reprezentujecie to nie ma do Was szacunku.Jedynie może 10%z Was to prawdziwi z powołania nauczyciele,którzy patrzą na dobro ucznia i oni pewnie nie chcą strajku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Agi
11 miesięcy temu ocena: 60%  11
Nie zależy mi na twoim szacunku. I nie pisz bzdur, jak nic nie wiesz lub jak mało wiesz.
~ Aga1
11 miesięcy temu ocena: 33%  10
Jak w każdym zawodzie. A ty gdzie pracujesz i jak partolisz robotę?
~ XXX
11 miesięcy temu ocena: 76%  9
Strajk włoski polega na bardzo wolnym,ale i bardzo dokładnym wykonywaniem swoich obowiązków.Myślę że teraz nasi uczniowie będą naprawdę prymusami,a co do 40 godzinnego tygodnia pracy to ktoś się myli,oni pracują po 3,4 godz. dziennie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx1
11 miesięcy temu 8
No właśnie ktoś się myli nie 3,4 tylko 3,6.
~ Nie nie
11 miesięcy temu ocena: 61%  7
Niech najpierw zwrócą kasę co miała być na lodowisko w Rawiczu (a poszła na nich). I potem strajkują .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bos
11 miesięcy temu ocena: 74%  6
"Nie jest to protest wymierzony przeciwko dziecku" ale !!!!!!!!!!! " zrezygnują z prowadzenia tzw. tematycznych kółek pozalekcyjnych, festynynów szkolnych czy organizacji wycieczek". Totalna głupota. Nawet nie ma co komentować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
11 miesięcy temu ocena: 63%  5
Za wycieczki i wszelakiego typu wyjazdy pokrywają uczniowie...a nauczyciel jedzie gratis
~ Uczeń
11 miesięcy temu ocena: 71%  4
Termin strajku został odroczony rzekomo by poinformować wszystkich o jego formie i przebiegu. Prawda jest taka, że nauczyciele organizowali sobie z okazji Dnia nauczyciela wyjazdy i różne inne capstrzyki...A to kolidowałoby z ideą strajku. To tylko potwierdza, że dobro dzieci nie ma z tym nic wspólnego, a nauczyciele dbają tylko o własne tyłki. Najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa w Polsce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ucznia???????????
11 miesięcy temu ocena: 33%  3
Każdy dba o swój własny tyłek. Co mnie ma obchodzić twój. Śmieszny i dziecinny jesteś uczniu. Ile ty masz lat. 38?
~ Nie lubię matematyki
11 miesięcy temu ocena: 26%  2
Musisz być bardzo miernym uczniem skoro takie głupoty piszesz.
~ ()
11 miesięcy temu ocena: 70%  1
Oj, przewraca się w główkach, przewraca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji