Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Nie chciała stać w korku. Korytarzem życia pojechała... pod prąd [FILM]

› Aktualności› Na sygnale 8 miesięcy temu    26.09.2019
Dawid Bela
komentarzy 20 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. internauta

Powiat trzebnicki. Kierująca osobówką na rawickich tablicach rejestracyjnych zdecydowała się na jazdę pod prąd na S5. Skorzystała z utworzonego korytarza życia.

Jak wcześniej informowaliśmy, dziś wczesnym rankiem doszło do zderzenia na S5 pomiędzy węzłami Korzeńsko i Garbce. Kierujący chryslerem najechał na tył opla corsy (czytaj TUTAJ).

Nitka w kierunku Wrocławia została zablokowana 
Na miejsce ruszyły służby ratunkowe. Kierowcy utworzyli korytarz życia (o nim pisaliśmy, m.in. TUTAJ), by usprawnić dotarcie aut uprzywilejowanych do poszkodowanych. Wydawać by się mogło, że kierowcy zachowali się właściwie. Generalnie tak. Poza jednym, niecodziennym wyjątkiem.

Pojechała pod prąd
Niestety, kierowców, którzy "wiedzą lepiej", nie brakuje. Nagranie otrzymaliśmy od internauty. Jak napisał, oczekiwanie nie było w smak jednej z kobiet. Zdecydowała się zawrócić. Jechała środkiem "eski" pod prąd. Skorzystała z utworzonego korytarza życia. Najprawdopodobniej zdecydowała się opuścić S5 na węźle Korzeńsko. Jak widać na nagraniu, jej "podróż" mercedesem na rawickich numerach rejestracyjnych była płynna. Zapewne bardzo się spieszyła... Jazda pod prąd drogą ekspresową lub autostradą jest niedozwolona. Jazda korytarzem życia, gdy na pomoc zmierzają służby ratunkowe, to skrajna nieodpowiedzialność.

Włącz myślenie za kierownicą
W zeszłym roku na polskich drogach miało miejsce ponad 31.000 wypadków. Do każdego z nich musieli dotrzeć przedstawiciele służb. Często na drodze straży pożarnej, pogotowia ratunkowego czy policji stają kierowcy, którzy nie wiedzą, jak prawidłowo ustąpić służbom miejsca na drodze.  

- Często widzimy kierowców, którzy w ostatniej chwili nerwowo szukają sposobu, by zjechać do krawędzi jezdni. Byłoby to znacznie prostsze, gdybyśmy za każdym razem, gdy stajemy na światłach lub w korku, zatrzymywali się właśnie przy tej krawędzi, a nie jak to mamy w zwyczaju - na środku pasa ruchu. O korytarzu życia powinniśmy pamiętać przez cały czas poruszania się po drodze - mówi Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.„Życie ma pierwszeństwo”
To hasło kampanii edukacyjnej skierowanej do polskich kierowców. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat zasad tworzenia korytarza życia. Organizatorem kampanii jest działająca przy Ministrze Infrastruktury Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Materiał możesz zobaczyć TUTAJ

Zmiana przepisów jeszcze w tym roku?

Rada Ministrów przyjęła opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzający przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Projekt trafił pod obrady Sejmu w ostatnich tygodniach. Posłowie mają go przyjąć w październiku. Przepisy, dotyczące korytarza życia, miałyby obowiązywać od 1 listopada br. Z kolei rozwiązania dotyczące jazdy na suwak zaczną obowiązywać po 60 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bibi
8 miesięcy temu ocena: 100%  19
Szanowna redakcjo. Sami się zmoderujcie. Pozdrawiam strażak Osp
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do "Umia i reszty tego typu śmieheszków...
8 miesięcy temu ocena: 60%  18
Od lat uświadamia się społeczeństwo. W tv, gazetach, dzisiaj to już nawet na facebookach i innych portalach, gdzie jest wszystkich wszędzie pełno, ale jak nadal nie dociera i ktoś robi samowolkę, to co to znaczy, że pouczyć? Dla mnie i wielu innych kierowców, to świadome stwarzanie zagrożenia życia dla innych uczestników ruchu i świadome opóźnianie dotarcia służb do poszkodowanych. Co, gdzie, kogo Ty chcesz jeszcze pouczać? Może jeszcze powie, że nie wiedziała, że tak nie można? Do każdego domu jeszcze trzeba przyjść, zapukać i powiedzieć "dzień dobry, proszę pamiętać, że jak pojedzie Pani drogą szybkiego ruchu, to niech Pani stanie na poboczu?". Czy Ty się z choinki urwałeś?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksul
8 miesięcy temu ocena: 38%  17
Unia Leszno to potęga
~ Umia to My
8 miesięcy temu ocena: 25%  16
Zatrzymac, uświadomić,pouczyć. A wy rawiczaczki placzki zaraz karac prawko zabrac. Tylko to was zadawala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ziom
8 miesięcy temu ocena: 67%  15
Pewnie się bez prawka
~ Rawiczanin
8 miesięcy temu ocena: 29%  14
I po co rawiczaku (z całym szacunkiem do Rawiczan) podszywasz się pod leszczyniaka i siejesz ferment? Zachowujesz się dokładnie tak samo jak ta w mercedesie
~ rotmistrz
8 miesięcy temu ocena: 100%  13
odebrac uprawnianie jazdy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POLANDIA
8 miesięcy temu ocena: 100%  12
DLA PRZYKŁADU ZABRAĆ PRAWO JAZDY NA ROK I 5000 GRZYWNY ! CORAZ WIĘCEJ TAKICH CWANIAR CEBULAR ROBI DZIKI ZACHÓD NA DRODZE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ old driver
8 miesięcy temu ocena: 100%  11
Nie rozumiecie? Przeciez spieszylo sie kobiecie. Tylko kawaleczek sie cofnela. Nic strasznego hihihihi. Co raz wiecej bezczelnych kierowcow z wyobraznia Kubicy na drogach. ZABIERAC PRAWKA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezdziwiony
8 miesięcy temu ocena: 92%  10
Bo chodzi o to , że : Wszyscy inni kierowcy a zwłaszcza nie w Mercedesach itp. to zawalidrogi , którzy wjechali na drogę aby utrudniać jazdę tym "normalnym" z aut wyższej klasy, więc jazda tej pani jest całkowicie usprawiedliwiona. Szkoda , że takie pojazdy nie są uzbrojone w broń pokładową bo by jeszcze w trakcie tej jazdy ostrzeliwała inne pojazdy. Tak serio , to smutne zjawisko ale bardzo popularne na na naszych drogach . Teraz gdy przybywa nam tras szybkiego ruchu widać jak wielu kierowców-fachowców pokazuje swoje chamskie ja. Sory, takich mamy obywateli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bob Rider
8 miesięcy temu ocena: 44%  9
Jazda na suwak? Czyli co ? to co wykorzystują cwaniaki szczególnie w dużych miastach tak? Nie chcą stać w korku to walą lewym bądź prawym pasem ,potem jest zwężenie jezdni i co? Auto które grzecznie stało w korku przefemną np 15 aut ma go wpuścić? Aha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do automajster
8 miesięcy temu ocena: 38%  8
Cwaniak jesteś i tyle.Zęby wszystkie masz czy chcesz w czache?
~ Automajster
8 miesięcy temu ocena: 60%  7
Stary, ja tak kiedyś pod Poznaniem ominąłem prawie pół kilometrowy korek, bo nie potrafi się jeździć na suwak, który jest zalecany. Jak ludzie stoją w korku i nie potrafią ogarnąć tematu, to ich ból. Ja nie chcę i nie muszę stać w korku jak mameja jakaś i lewym pasem pięknie ominąłem zawalidrogi idealnie wbijając się na prawy pas na samym końcu, gdy pojawiło się zwężenie, bo akurat auta ruszały i miejsce się zrobiło. Niestety, tworzenie korytarzy życia standardem na zachodzie u nas dopiero kierowcy się uczą i widać od niedawna pozytywne akcje. Suwaka chyba jeszcze długo się nie nauczymy, aczkolwiek widziałem elegancką jazdę na suwak pod Warszawą, gdzie dla mieszkańców, którzy zmuszeni są w ten sposób się poruszać to standard.
~ Rob Baiber
8 miesięcy temu ocena: 71%  6
...i to jest to o czym się mówi ,chamstwo na drodze i jeszcze powód do dumy . Buraki sam się ośmieszają.
~ Bob Rider
8 miesięcy temu ocena: 31%  5
W takich momentach (stojąc w korku)staram się trzymać jak najbliżej zderzaka auta jadącego przedemną :D mina handlowca gdy widzi mój środkowy palec-bezcenna hehe
~ §
8 miesięcy temu ocena: 86%  4
Domorosły szeryf. Nie znasz przepisów-oddaj prawo jazdy.
~ kierowca
8 miesięcy temu ocena: 62%  3
Zabrania ktoś Ci również jazdy lewym pasem do momentu zwężenia? Właśnie taka jazda zmniejsza korek o połowę.
~ Gacek
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
Mam nadzieję że policja wychaczy tą panią i odpowiednio ukara
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bebe
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
No i takiemu odrazu prawko zabrać jak niema czasu stać to niech na pieszo łazi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji