Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nie żyje znany weterynarz Andrzej Gniazdowski. Ponad 50 lat pracował w zawodzie

› Aktualności miesiąc temu    29.11.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 2 ocen 7 / 100%
A A A
W 2015 roku A. Gniazdowski (w środku) otrzymał specjalne wyróżnienie „Zasłużony dla gminy Pakosław”W 2015 roku A. Gniazdowski (w środku) otrzymał specjalne wyróżnienie „Zasłużony dla gminy Pakosław” fot. archiwum H. Dmyterko

W wieku 79 lat zmarł Andrzej Gniazdowski - znany nie tylko w regionie, ale i całej Europie - zasłużony lekarz weterynarii. 

Urodził się w 1941 roku w Miniszewie Murowanym. Po maturze najpierw chciał iść na zootechnikę. - Tata mi jednak wytłumaczył, że właściwie po weterynarii też mogę być zootechnikiem, ale odwrotnie to nie. Już na studiach otrzymałem stypendium, które musiałem odrabiać przez 3 kolejne lata - wspominał Andrzej Gniazdowski w rozmowie z "Życiem" kilka lat temu. I tak opiekował się stadninami w Łącku, Stubnie, Strzegomiu, Książu i Pępowie.

- Za namową Macieja Świdzińskiego w 1972 roku trafiłem do Golejewka, gdzie zajmowałem się stadniną przez 30 lat - wspominał.

W swojej karierze zawodowej Andrzej Gniazdowski organizował lecznicę weterynaryjną w Pakosławiu, Ośrodek Zwalczania Niepłodności Krów i Chorób Wymion w Rawiczu, pracował w Rejonowym Inspektoracie Weterynarii w Rawiczu, gdzie przez 8 lat pełnił też funkcję kierownika.

Z synem Maciejem, również lekarzem weterynarii, prowadził własną lecznicę, założoną w 1996 roku.

Podstawowym kierunkiem ich działalności było leczenie zaburzeń rozrodu oraz położnictwo i inseminacja koni. Mając prawie 80 lat cały czas aktywnie wykonywał swój zawód. Za swoją pracę wielokrotnie była nagradzany i wyróżniany. Z żoną Krystyną wychowali troje dzieci: Macieja, Małgorzatę i Elżbietę.

Andrzej Gniazdowski zmarł 28 listopada. 

 

 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rolnik
miesiąc temu ocena: 100%  2
Bardzo Zal spoczywaj w Bogu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Osiekowy
miesiąc temu ocena: 0%  1
A ten po lewej jeszcze żyje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji