Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nissanem w renault. Auta rozbite [FOTO]

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    16.11.2019
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Bela

Miejska Górka. W Jagodni, na skrzyżowaniu krajowej "36" z drogą wojewódzką 434, kierowca nissana chciał skręcić w lewo. Manewru prawidłowo nie wykonał. Uderzył w jadące z przeciwnej strony renault. 

Do kraksy doszło wczoraj, tuż przed 22.00. Wezwano służby. Na miejsce udali się strażacy zawodowi, druhowie z Miejskiej Górki i policjanci. - Po przybciu okazało się, że w zdarzeniu biorą udział renault megane i nissan almera - relacjonuje asp. sztab. Roman Sidor z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu. Na szczęście, podróżujący samochodami samodzielnie opuścili auta i nie uskarżali się na dolegliwości.

Pojazdy rozbite
Uszkodzone renault "wylądowało" na poboczu. Nissan stanął na drodze krajowej. Dodatkowo, na jezdni znalazły się elementy z rozbitych samochodów. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów, kierowali ruchem, a później - gdy policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję - pomogli w zepchnięciu nissana w bezpieczne miejsce. Usunęli też resztki pokolizyjne. 

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 400 zł.

Zadymienie w Zaborowicach
W międzyczasie, do dyżurnego rawickiej straży wpłynęło kolejne zgłoszenie. Brzmiało niepokojąco. - W Zaborowicach, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, występuje duże zadymienie - opisuje treść zgłoszenia asp. sztab. Roman Sidor. Niezwłocznie, bezpośrednio z Jagodni na miejsce udali się strażacy zawodowi. Dodatkowo, zadysponowano druhów z Bojanowa. O wsparcie poproszono także górowskich strażaków zawodowych. Gdy pierwszy zastęp dotarł na miejsce, zadymienie rzeczywiście występowało.

Lokatorzy ewakuowali się
Jaka była przyczyna zadymienia? - Po wejściu do budynku okazało się, że właściciel pozostawił garnek na kuchence gazowej - dodaje Roman Sidor.

Strażacy przewietrzyli pomieszczenia za pomocą wentylatora. Sprawdzili także, czy w budynku nie pojawił się tlenek węgla. Obecności czadu nie wykazano. Po kilkudziesięciu minutach działania zakończyli.


Czytaj także o podwyżce podatków w gminie Miejska Górka - TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!