Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Nowa ulga podatkowa od przyszłego roku

› Aktualności ponad rok temu    19.03.2019
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Od przyszłego roku podatnicy będą mogli skorzystać z nowej ulgi - termomodernizacyjnej.

- Przysługiwać ona będzie dopiero w rozliczeniach podatkowych za 2019 r., jednak już w 2018 r. podatnicy mogli dokonywać badań termicznych nieruchomości, dla których w 2019 r. będą ponosili wydatki na ocieplenie. Wydatki takie w 2019 roku odliczą od dochodu w deklaracji PIT za 2019 rok - podkreśla Maciej Hodura.

Z ulgi termomodernizacyjnej skorzystają podatnicy będący właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Odliczenia można będzie dokonać w wartości 23% wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych termomodernizacyjną domu, poniesionych między 1 stycznia a 31 grudnia 2019 roku. Odliczyć można wydatki np. na okna, ocieplenie ścian, czy zakup pieca. Kwota odliczenia nie będzie mogła przekroczyć 53.000 zł, bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!