Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Nowe oszustwa. Opłata za dezynfekcję paczki

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    29.03.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A

Policja ostrzega przed nową metodą oszustwa – „na dezynfekcję przesyłki”. Oszuści wysyłają smsa z prośbą o pilne uregulowanie kwoty z gotowym linkiem przekierowującym do fałszywej strony banku.
 

Wcześniej funkcjonariusze ostrzegali przed naciągaczami ubranymi w kombinezony i oferującymi dezynfekcję domów.  [ZOBACZ TUTAJ]

Teraz przestępcy wymyślili nowy sposób. W rozsyłanych SMS-ach oszuści podszywają się pod firmy kurierskie i informują o konieczności uiszczenia dodatkowej opłaty za dezynfekcję paczki, która do nas jedzie.

W wiadomości zamieszczony jest link do strony, na której można dokonać płatności, jednak wpisanie na niej danych skutkuje utratą loginu i hasła do serwisu bankowości elektronicznej, a w konsekwencji utratę wszystkich pieniędzy zgromadzonych na rachunku.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Adam
miesiąc temu ocena: 0%  5
no oczywiście według Policji to pewnie ja zrobiłem , zauważyłem że najlepiej kłamie się w mundurze Policjanta na tle polskiej flagi książek jak w tle przygrywa hymn narodowy to kłamać można i kasa jakaś wleci też , Rawicy bonzowie będą wdzięczni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mk
miesiąc temu ocena: 100%  4
Dostałem już takiego SMS że trzeba niby dopłacić 1.70 zł do paczki za dezynfekcję a żadnej paczki nie zamawialem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podziękowania dla polskich dostawców wyrobów alkoholowych
miesiąc temu ocena: 63%  3
Szczególne podziękowania dla polskich dostawców wyrobów alkoholowych którzy zaopatrują sklepy w tych ciężkich czasach. Dobrze ,że można sobie jeszcze wypić bo od tego koronowirusa można dostać na łeb
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ziom
miesiąc temu ocena: 25%  2
Oszuści są wszędzie , wystarczy mieć otwarte oczy. Jednak lepiej nie zwracać na to uwagii , kiedyś wpadną .kasa to nie wszystko o czym starsze społeczeństwo powinno wiedzieć ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwertt
miesiąc temu ocena: 88%  1
Każdą sytuację potrafią wykorzystać oszuści. Tylko zastanawia mnie jedno skąd mają namiary na ludzi którzy są w kwarantannie którym chcą zrobić dezynfekcje mieszkań hm ciekawe że dzwonią akurat do takich. Gdzie jest przeciek ?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji