Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Nowy projekt w szpitalu. 3 mln zł na walkę z nadwagą

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    1.10.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. Fotolia

Szpital pozyskał ponad 3 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze zostaną przeznaczone na kolejny projekt prozdrowotny. Tym razem, będzie to walka z nadwagą i otyłością.

Umowę na dofinansowanie projektu „Nadwaga i otyłość choroby cywilizacyjne, które możesz pokonać” władze szpitala podpisały z Zarządem Województwa Wielkopolskiego we wrześniu, więc zainteresowani udziałem w przedsięwzięciu już mogą się zgłaszać.

Z darmowych porad dietetycznych, konsultacji z psychologiem i zajęć ruchowych, będzie mogło skorzystać aż 1.182 pacjentów nie tylko z powiatu rawickiego, ale także gostyńskiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego, kościańskiego, ostrowskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego, kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, średzkiego, śremskiego i wolsztyńskiego. - Projekt, który będzie realizowany do 2022 roku, jest skierowany do kobiet w wieku 45-59 lat i mężczyzn w wieku 45-64 lat. Osoby, które się do niego zakwalifikują, zostaną objęte specjalistyczną opieką, trwającą 6 miesięcy - informuje Marta Czerwińska z rawickiego szpitala.

Szczegółowe informacje można uzyskać w przyszpitalnym Centrum Rehabilitacji (ul. Grota Roweckiego 6, tel. 65/537-62-81). Tam również można się rejestrować do udziału w projekcie.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pytam
8 miesięcy temu ocena: 55%  3
A jak ktoś ma 43 lata i 150 kg to niech zdycha ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pen
8 miesięcy temu ocena: 63%  2
I przestań tyle żreć.
~ Kon
8 miesięcy temu ocena: 86%  1
Pora się wziąć za siebie. Porób badania może masz chora tarczyce