Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Rawiczu

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    25.11.2020
Dawid Bela
komentarzy 7 ocen 12 / 100%
A A A

Do dwóch lat więzienia grozi 37-latkowi z Rawicza. Pijany mężczyzna jechał autem. Przed sądem odpowie także pasażer - za zaśmiecanie. Do ich zatrzymania mogłoby nie dojść, gdyby nie obywatelska postawa rawiczanina.

Do interwencji doszło wczoraj po godz. 17.00. Mężczyzna wyjechał mercedesem z ul. gen. Kalickiego. - Skręcił w ul. Kadecką - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP w Rawiczu. Kierowca poruszał się bardzo wolno. Zjechał też na lewą stronę, co zauważył pieszy. Na dodatek, jak wynika z dalszych ustaleń policji, pasażer siedzący z boku pił alkohol, po czym wyrzucił butelkę przez okno. Wzbudziło to podejrzenia idącego mężczyzny co do stanu trzeźwości prowadzącego mercedesa. 

Kierowca zatrzymał się na parkingu na ul. Kadeckiej, w okolicy szpitala. Tam udał się także pieszy, który w międzyczasie zadzwonił do znajomego, znajdującego się w pobliżu, po wsparcie.

Przy mercedesie doszło do szarpaniny. Pieszy wyczuł wyraźną woń alkoholu od kierowcy. Kluczyki od auta spadły pomiędzy fotele. Samochód został unieruchomiony, a o sprawie poinformowano policję. - Rzeczywiście, okazało się, że kierowca - 37-latek z Rawicza - ma 3 promile alkoholu w organizmie - dopowiada Beata Jarczewska. Rok młodszy pasażer też był nietrzeźwy, ale to nie było problemem. Przeciwko niemu zostanie skierowany wniosek do sądu z art. 145 kodeksu wykroczeń - za zaśmiecanie. - Mężczyzna nie przyjął mandatu - dodaje policjantka. 

Prawo jazdy kierowcy zostało zatrzymane. Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu, a także z art. 65 kodeksu wykroczeń. - Nie chciał początkowo podać swoich danych funkcjonariuszom - mówi Beata Jarczewska. Kierowcy mercedesa grozi do dwóch lat więzienia. Z kolei, samochód został odholowany na parking strzeżony. 

Policjanci dziękują pieszemu za interwencję. - Była to prawidłowa obywatelska postawa. Nie przeszedł obojętnie. Zachował się właściwie - podsumowuje oficer prasowy.

Czytaj także: Jest decyzja ministra w sprawie linii kolejowej Góra - Bojanowo

+ 12 głosów: 12 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bbbb
miesiąc temu ocena: 82%  6
Brawo ! Mógł ktoś zginąć przez takiego kierowcę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawo
miesiąc temu ocena: 78%  5
Dziękuję za interwencję bo też tam chodzę, można zginąć od duraka !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piona
miesiąc temu ocena: 80%  4
Bardzo dobrze brawo! Prawo jazdy zabrać i już nie oddać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anka
miesiąc temu ocena: 64%  3
i tak 99% osób, którym odebrano prawko jeżdżą bez niego. Niestety takich osób nikt nie kontroluje, a szanse na kontrolę drogową mają nikłą.