Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Od jutra utrudnienia dla kierowców na rawickim rynku

› Aktualności 12 dni temu    13.01.2021
Jakub Sławiński
komentarzy 18 ocen 16 / 56%
A A A
Od jutra utrudnienia dla kierowców na rawickim rynkuOd jutra utrudnienia dla kierowców na rawickim rynku fot. archiwum

 RAWICZ  Jutro kierowców czekają utrudnienia w centrum miasta. Z powodu prac przy rewitalizacji centrum, czasowo zamknięty zostanie parking na płycie rynku. 

W połowie grudnia, firma zajmująca się przebudową rawickiego rynku, złożyła dokumenty niezbędne do odbioru. Po wnikliwych analizach, urzędnicy zgłosili szereg uwag dotyczących wykonania poszczególnych fragmentów nawierzchni i architektury. Czytaj więcej: Ławki na rynek dostarczono posklejane farbą. "Naliczamy kary" [FILM]

 

Parking na rynku zamknięty

Na części płyty zrewitalizowanego rynku będzie funkcjonował parking. Jak informował urząd - liczba miejsc postojowych będzie dostosowywana w miarę potrzeby. Ma to umożliwić system donic, których zadaniem będzie wydzielenie miejsc dla aut. To właśnie z powodu prac związanych z ich rozstawieniem, jutro, po godzinie 14:00, parking na rynku zostanie zamknięty.

- Na jutro (14 stycznia) zaplanowano ustawianie donic, w których po ustąpieniu zimy Zakład Usług Komunalnych w Rawiczu posadzi rośliny. Będzie pięknie! Tymczasem prosimy, by jutro znaleźć miejsca parkingowe poza płytą rynku. - czytamy w komunikacie Gminy Rawicz.

 

Zmiana organizacji ruchu

W najbliższych dniach mieszkańców czeka też wprowadzenie docelowej organizacji ruchu, jaka ma funkcjonować w centrum miasta. Zgodnie z nią na rynek wjedziemy ulicami 3 Maja i Grunwaldzką. Plac w centrum miasta opuścimy ulicami: Królowej Jadwigi i Ignacego Buszy.

Na obszarze całego rynku będzie obowiązywała tzw. strefa zamieszkania, czyli pierwszeństwo będą mieli piesi poruszający się po płycie rynku, a kierowcy muszą zachować prędkość do 20 km/h. 

 

CZYTAJ TEŻ: Pochodzący z Bojanowa Adam zaginął 11 lat temu. Matka ciągle czeka na informacje o jego losie >>>

 

+ 9 głosów: 16 (56%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Amelia
10 dni temu ocena: 100%  17
(...)Na obszarze całego rynku będzie obowiązywała tzw. strefa zamieszkania, czyli pierwszeństwo będą mieli piesi poruszający się po płycie rynku, a kierowcy muszą zachować prędkość do 20 km/h. (...) Serio? Piesi mają pierwszeństwo????? Jakoś tego nie odczułam, wręcz musiałam uciekać w bok pod płot bo jedno auto wjechało na rynek od ul. Grunwaldzkiej centralnie omijając postawiony tam płot a kolejne auta wjechały od strony 3 Maja i żadne nie miało ochoty przepuszczać pieszych. Czułam się bezpieczniej gdy był normalny chodnik a teraz to boję się chodzić przez Rynek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie podoba mi się ten rynek
11 dni temu ocena: 83%  16
Nie podoba mi się ten rynek. Dominuje szarość, beton i żelazo. Wielka betonowa patelnia, jak przed jakimś hipermarketem. Ta pofalowana jednorodna posadzka zupełnie nie pasuje do zabytkowej architektury, ratusza i kamieniczek. Dawniejszy rynek był ładniejszy, trzeba było wyremontować zmodernizować i było by ładnie i funkcjonalnie. A tutaj znowu widać, że zrobiono coś na siłę według czyjegoś widzimisia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Osa
11 dni temu ocena: 60%  15
Taki ładny rynek a oleju nakalane szkoda zamknąć całkowicie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo37
11 dni temu ocena: 82%  14
Jedno jest pewne,tam gdzie będą jeżdzić samochody będzie brudno a na parkingu będą plamy oleju!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lala
11 dni temu ocena: 54%  13
Do dupy to wszystko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obudźcie się
11 dni temu ocena: 71%  12
Wybraliście Likwidatora i liczycie,że zrobi coś dobrego ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maverick
12 dni temu ocena: 73%  11
Na czas remontu rynek był zamknięty i dało się żyć i tak powinno pozostać. Powinien być tylko dopuszczony ruch dla zaopatrzenia w odpowiednich godzinach. Ktoś pójdzie po rozum do głowy jak ktoś zapłaci zdrowiem albo nie daj Boże życiem. Wszędzie tylko auta i auta. Ludzie się tak rozleniwili, że wszędzie autem nawet jak sklep pod nosem, chore to jest. Już nie wspomnę o planach oleju pod ratuszem gdzie auta stoją. Rynek powinien być w obecnej formie zamkniety dla aut!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
12 dni temu ocena: 72%  10
Likwidacja ubikacji, likwidacja krzewów i trawników, likwidacja jezdni samochodowych oby te likwidacje nie pociągnęły za sobą dalszych likwidacji związanych z biznesami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zena
11 dni temu ocena: 100%  9
Gdzie byly te trawniki bo sobie nie przypominam
~ ...
11 dni temu ocena: 71%  8
Co tu się dziwić, wszak rządzi Likwidatłor
~ jan
12 dni temu ocena: 73%  7
No zobaczymy czy będzie rewitalizacja czy pustostan. Czekamy na pozytywne efekty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
12 dni temu ocena: 79%  6
Natężenie ruchu jest zbyt duże, żeby łączyć deptak z ruchem samochodowym. Z drugiej strony zamknięcie na rynku ruchu samochodowego mija się z celem, bo przebiega tam główny ciąg komunikacyjny. Kolejny absurd. Albo trzeba było zamknąć ruch samochody albo zostawić jezdnie na rynku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanin
12 dni temu ocena: 81%  5
Ruch pojazdów zaproponowany przez burmistrza to poroniony pomysł. Praktycznie wszędzie rynki w takiej formie jak rawicki są całkowicie bądź prawie całkowicie wyłączone z ruchu, a tu praktycznie proponuje się ruch okrężny - tylko czekać kiedy ktoś zostanie potrącony a zwłaszcza latem jak będzie funkcjonować fontanna i będzie sporo dzieciaków. Gdzie te zapowiedzi że deptaki miały być połączone z rynkiem i miała to być strefa spacerowa. Jak zwykle ktoś próbuje udowodnić że jest bogiem tego miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do sss
12 dni temu ocena: 55%  4
Z rondem fakt, wszyscy mówili że będą wypadki że będzie gorzej itd. a jak się okazuje wszyscy płynnie jeżdżą i nikomu nic się nie dzieje. No ale Rawiczanie już tacy są jeszcze nic nie powstało a już jest krytykowane, wszędzie tylko się widzi problemy.
~ Sss
12 dni temu ocena: 47%  3
Pieprzenie takie same jak w przypadku ronda koło żołnierza, że na pasach obok żabki masowo będą ginąć piesi. Więc bla bla. Jeśli wszyscy będą zachowywać się jak cywilizowani ludzie, i nie będziesz Januszował przed maską że to ty jesteś Pan, wszyscy będą żyli w zgodzie
~ No taaakkk
12 dni temu ocena: 71%  2
Dokladnie, ludzie już chodzą sobie jak chcą, nie ma wyznaczonej drogi dla aut, nie wyobrazam sobie jazdy autem latem po rynku.. Ciezko bedzie przzejechac przez tłum ludzi
~ Oli
12 dni temu ocena: 33%  1
A ja wiem co jutro będzie zamknięte :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji