Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Oficjalne otwarcie firmy Hengst Filtration (FILM i ZDJĘCIA)

› Aktualności› Samorząd 6 miesięcy temu    6.11.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 40 ocen 18 / 67%
A A A
Symbolicznego otwarcia firmy przez przecięcie wstęgi dokonali, m.in. szefowie Hengst Filtration, burmistrz Rawicza, starosta rawicki, a także wiceprezes wałbrzyskiej strefy ekonomicnejSymbolicznego otwarcia firmy przez przecięcie wstęgi dokonali, m.in. szefowie Hengst Filtration, burmistrz Rawicza, starosta rawicki, a także wiceprezes wałbrzyskiej strefy ekonomicnej fot. Joanna Miśkowiak

RAWICZ. Rok temu na terenie, na którym miał stanąć nowy zakład produkcyjny Hengst Filtration wbito symboliczną, pierwszą łopatę, a dziś firma już działa. Do końca roku zatrudnienienie ma w niej znaleźć około 150 osób.

Nowy zakład produkcyjny wytwarza filtry paliwa, oleju, powietrza oraz filtry kabinowe. Zajmuje powierzchnię 12.000 m2, ale w przyszłości - jak zapowiadają jego szefowe - jego - obiekt może znacznie się powiększyć. 

Rawicki Hengst Filtration oficjalnie działa od dzisiaj. Inwestycja pochłonęła około 40 mln zł. Podczas uroczystości zorganizowanej w jednej z hal - Christopher Heine, prezes Hengst Filter Polska dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania firmy, m.in. burmistrzowi Grzegorzowi Kubikowi. Włodarz z kolei zaznaczał, że bardzo cieszy się z nowego inwestora w gminie i ma nadzieję, że jest to pierwszy, ale nie ostatni.

ZOBACZ FILM I FOTORELACJĘ

 

+ 12 głosów: 18 (67%) 6 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (40)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ()
  6 miesięcy temu ocena: 100%  40
  Nie pojmuję, dlaczego ludzie godzą się na pracę w Rawiczu za 2000zł normalnie i za 3000zł na 3 zmiany skoro pół godzinki drogą S5 na południe zarabia się dwa razy tyle a paliwo to koszt 400zł/mc lub PKP. Niedowiarków zapraszam na portale ogłoszeniowe o pracę. Pozdrawiam i 3mam kciuki za odważnych i mądrych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ...
  6 miesięcy temu ocena: 100%  39
  Troszkę z uśmiechem podszedłem do Twojego ogłoszenia i sprawdziłem, no rzeczywiście zarobki rawickie to DNO. Czas zmienić miejsce pracy, jak nie zamieszkania.Tylko znam podejście ludzi...aaaaa jakoś to będzie, może będzie lepiej. Nie łudźcie się, Rawicz umiera .
  ~ Bolek
  6 miesięcy temu ocena: 100%  38
  Prywacizna to największa choroba tych czasów!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pracownik
  6 miesięcy temu ocena: 17%  37
  ...Szanowni Rozmówcy, jezeli "ktoś" nie ma motywacji do edukacji w ławie szkolnej , otrzymuje pracę adekwatnie do kwalifikacji...jezeli " ktoś" nie ma motywacji byc pracownikiem " u kogoś", niech założy swoja firmę, dzis kazdy może i niech zostanie pracodawca roku! pokaże "tym", ktorzy ponoć " wykorzystują " innych...jak to sie robi...pracodawca ma swoje prawa tak jak pracownik, i tak jak pracoenik ma swoje obowiązki i pracodawca względem pracownika je posiada...zdaje się , że dziś pracownik przedce wszystki mysli o swoich...prawach...pytanie co z obowiązkami?...zdaje się , że miec oczekiwania to " za dużo"...osoboście jestem pracownikiem w prywatnej firmie, pracuję ponad 30 lat, w ciąży pracowałam przez 9 miesięcy, tak jak i inne moje koleżanki,potem 3 misiące macierzyńskiego i praca...dziś ciążą to " choroba"...a obowiązki i oczekiwania pracodawcy aby w pracy praqcować , a nie bywać jest " gnębieniem"...zamiast krytykować i narzekać, do roboty! trzeba zapracować na programy " plus
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bibi
  6 miesięcy temu ocena: 100%  36
  Nie masz racji w połowie w tym co piszesz. Przedsiębiorcy nie liczą się z twoim zdaniem, masz się im podporządkować i to ze masz swoje życie oprócz pracy im nie ma rękę. Dziś wolnego nie dostaniesz bo on nie ma ludzi a ty masz dziecko chore w domu i boisz się jemu przeciwstawić to jest normalne że boisz się do pracodawcy zadzwonić bo wiesz ze pysk wydrze przez telefon albo że usłyszysz że jego to nie interesuje? Podaj mi taka firmę gdzie pracodawca jest przychylne dla pracownika to może zmienię fach.
  ~ Słaby burmiszcz
  6 miesięcy temu ocena: 100%  35
  Panie burmistrzu weź się pan lepiej za dokładne sprawdzanie jednostek podległych, bo niektóre nie są zarządzane zgodnie z zasadami poszanowania pracowników. Dodatkowo pensje wypłacane są z dużymi zaległościami bez słowa uzasadnienia. Podkreślam, że taka sytuacja wydarzyła się za pana kadencji.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ No ilu ?
  6 miesięcy temu ocena: 100%  34
  Tak się tylko zastanawiam. Z czego oni tak się cieszą ? Ilu Rawiczaków tam pracuje ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Za ile ?
  6 miesięcy temu ocena: 100%  33
  ILU i za ILE ?
  ~ Najjan
  6 miesięcy temu ocena: 0%  32
  Bardzo dobrze,że w Rawiczu zainwestowali. Na budowę zakładu wydali grubą kasę. Z podatków i tak tu będą wpływy ,bo z Rawicza też tu ludzie pracują i rozliczają się z podatku PIT w naszej gminie. Za 5 lat i tak skończą się zwolnienia. To największy zakład w Europie. I dobrze,że powstał.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jan
  6 miesięcy temu ocena: 86%  31
  Firma nie płaci podatków przez 5 lat potem zmiana miejscowości i znowu zwolnieni i tak się firma rozwija . Pracownicy odprowadzają podatki do Gostynia a burmistrz mówi o wielkiej satysfakcji dla Rawicza .Jest wielki powód do zadowolenia .Brawo burmistrz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karolina
  6 miesięcy temu ocena: 100%  30
  Dobrze to płacą w gumie do żucia w Poznaniu i to na produkcji. Pytanie czy Hengst to Wix Filtron z Gostynia?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Etek
  6 miesięcy temu ocena: 50%  29
  Niema nic wspólnego z filtronem
  ~ OLX
  6 miesięcy temu ocena: 71%  28
  Nie, te firmy nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz Pana W. który kiedyś wiódł prym w Gostyniu ale od kilku lat już tam nie pracował.
  ~ Gratulacje
  6 miesięcy temu ocena: 50%  27
  To się roszczeniowy Rawicz rozpisał w komentarzach będzie pracował ten komu będzie odpowiadała i płaca i czas pracy PROSTE!!!!Przymusu nie ma.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ AAAAAAAAAAAA
  6 miesięcy temu ocena: 100%  26
  ZA MOJE PINIONZKI
  ~ LLL4
  6 miesięcy temu ocena: 100%  25
  NO JASNĘ JAK POLAKOWI NIE BĘDZIE WYSTARCZAĆ NA CHLEB TO SPROWADZĄ UKRAIŃCÓW JAK ONI TEŻ ODEJDĄ TO FILIPIŃCZYKÓW I MIESZKAŃCÓW INDII
  ~ Dissapointed
  6 miesięcy temu ocena: 100%  24
  Piszę ten komentarz, ponieważ chciałabym wyrazić swoje głębokie rozczarowanie związane z postępowaniem władz firmy, w związku z otwarciem siedziby w Rawiczu. Pięknie to wygląda na zdjęciach, bardzo uroczyście i jak to się mówi "na bogato", ale...jak bardzo bezmyślnym i egoistycznym trzeba być, żeby zorganizować sobie imprezę na hali (wręcz bankiet - z jedzeniem, hostessami itd.), gdzie dosłownie obok każe się w tym samym czasie pracować ludziom. Czy dzień wolny dany pracownikom hali albo nawet kilka godzin wolnego spowodowałby koniec świata? Czy pracownicy hali, pracownicy biurowi, inżynierowie, czyli osoby, które de facto najbardziej napracowały się podczas przenosin firmy, nie zasłużyły na to, aby świętować z szefostwem? Wstyd i zażenowanie za takie podziały klasowe oraz traktowanie ludzi!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bibi
  6 miesięcy temu 23
  Zdziwiona tym nie jestem. Robol obok szefostwa z powiedzmy " wyższym wyksztalceniem" ? To nie te czasy. Na co liczysz? Będziesz na nich tyrać za grosze a oni jeszcze przyjdą i wyraża swoje niezadowolenie. Jak to kiedyś pracodawca mowil do pracowników w Jutrosinie : rób tak samo ale 3 razy szybciej.
  ~ Żallllll
  6 miesięcy temu ocena: 86%  22
  I Kubik takich firmuje?
  ~ MORAZDRADZIECKI
  6 miesięcy temu ocena: 100%  21
  TO CI WYJASNIE: KORPORACJA > ZARZĄD> SZEFOSTWO> BIURO.> I DALEKO DALEKO NA KOŃCU > NIEOLNICY-PLANKTON-GRYZONIE.JESTEŚMY WSPÓŁCZESNYMI NIEWOLNIKAMI TYRAJĄCYMI ZA MISKĘ RYŻU
  ~ ???
  6 miesięcy temu ocena: 83%  20
  NO DOBRA ŻARTOWALEM :))) WIEM ŻE BĘDZIE 13,50 NA GODZINĘ CZYLI COŚ W OKOLICACH NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ NA 3 ZMIANY i BATEM PO PLERACH … ZASTANAWIAM SIĘ CZY NIE LEPIEJ BY BYŁO DAWNO DAWNO TEMU NA PLANTACJI BAWEŁNY W USA … PRZYNAJMNIEJ CIEPŁO BY BYŁO NIE ZIMNO JAK W POLSCE ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żartuje
  6 miesięcy temu ocena: 70%  19
  Są ludzie którym mózg zamienia się w kisiel.
  ~ On z Rawicza
  6 miesięcy temu ocena: 93%  18
  Kolejny obóz pracy. Jeden już jest pewnie wiecie jaki. 25/30 na godzinę to za jakieś 10 lat w Rawiczu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gostynianin
  6 miesięcy temu 17
  To ja zapytam.... A co umiesz? , że mam ci płacić 30zl/h ? Jeśli tyle samo co ten, który teraz zarabia 17 zl to dlaczego mam ci płacić 30 ? proste co ? Obóz pracy.... Ile będą płacić , zelaży od rynku. Jeśli jako firma bedą ( są ) sami, bedą dyktować warunki. Trzeba sie modlić zeby kolejna firma inwestowała i juz powstaje konkurencja, co za tym idzie pensje rosną , bo najlepsi zaczynają emigrować. Proste jak budowa cepa. Co niektórzy to jak deb..... lepiej żeby tam było nadal pole z drzewkami niż coś powstawało. W gostyniu, jest wiele takich fabryk i jakoś to wy do nas przyjeżdżacie do pracy a nie my do was. Czytalem jeszcze zarzuty , ze ludzie z gostynia pracują , a kto to postawił ? kto zbudował infrastrukturę i technologie? Zbudowali , ruszyli i teraz przenieśli do Rawicza i co ? mają ich pozwalniać ? Teraz i tak jeszcze muszą dojeżdżać. Wiele ludzi z Rawicza tam pracuje, wcześniej dojeżdżając do Gostynia. Szkoda odpisywać leniwym baranom.....
  ~ :))))
  6 miesięcy temu ocena: 88%  16
  DLACZEGO NIE ? TAK BOGATA I GENERUJACA MILIONY EURO ZYSKU MIESIĘCZNIE CHYBA W MIARĘ PROPORCJONALNIE DO TEGO ZYSKU PŁACI ? ZA 14-16 NA GODZINĘ TO JUŻ UKRAINCY WE WROCŁAWIU NIE CHCĄ PRACOWAĆ … NAWET TACY CO WYGLĄDAJĄ JAK LUMPY BEZ JĘZYKA I JAKIEGOKOLWIEK WYKSZTAŁCENIA.
  ~ Rawicz ok
  6 miesięcy temu ocena: 18%  15
  25-30 złotych na godzinę
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ angol
  6 miesięcy temu ocena: 11%  14
  pisiorki precz od tej inwestycji wy tylko polskie preferujecie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lolek
  6 miesięcy temu ocena: 100%  13
  No to się przeliczycie
  ~ Biedny Bogaty Rawiczanin
  6 miesięcy temu ocena: 54%  12
  My chcemy zarabiać 30 na godzinę na rączkę by przeżyć. A to zapewni nam tylko taki bogata nowoczesna firma jak ta. Wiem że tam praca jest ciężka i to na 3 zmiany , więc liczę na odpowiednie zarobki.
  ~ Nowoczesny Europejczyk
  6 miesięcy temu ocena: 88%  11
  Super super wreszcie dobrze zarobię bo do teraz dostawałem 11,50 pln na godzinę ! Ciekawę czy w tej wspaniałej firmie zarobię 25 pln na godzinę ? Pytam bo ceny tak WSZYSTKIEGO tak WZROSŁY że na nic mi nie starcza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Noowoczesny Niewolnik
  6 miesięcy temu ocena: 100%  10
  Nie ryłem w śmietniku na Żuławach bo jestem 16 godzin dziennie w pracy i nie mam na nic czasu … jak typowy niewolnik
  ~ Europejczyk????
  6 miesięcy temu ocena: 0%  9
  A to Ty dzisiaj ryłeś w śmietniku na Żuławach?
  ~ Łakamakafą
  6 miesięcy temu ocena: 83%  8
  Uuu wielki RAWICKI HENGST a w załodze 3/4 mieszkańców Gostynia XD za duże podatki co xDDD
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ A gdzie prostacki książulek?
  6 miesięcy temu ocena: 79%  7
  Towarzystwo tajemnej adoracji.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ książulek
  6 miesięcy temu ocena: 67%  6
  jeste
  ~ bubu
  6 miesięcy temu ocena: 42%  5
  a gdzie przyjaciel regionu Jan Dz. ??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bubu
  6 miesięcy temu ocena: 95%  4
  pozdrawiam moderatorów! statyczne ip
  ~ bubu
  6 miesięcy temu ocena: 97%  3
  jestem głupi
  ~ regionalny
  6 miesięcy temu ocena: 74%  2
  on jest przyjacielem regionu przed wyborami, jak wielu.