Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ogłoszono wyniki Muzykoramy

› Kultura i Rozrywka 9 dni temu    10.10.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Zwycięzcy tegorocznej Muzykoramy - formacja Wszyscy Jemy ChmuryZwycięzcy tegorocznej Muzykoramy - formacja Wszyscy Jemy Chmury fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Tegoroczna edycja festiwalu Muzykorama - Rockowa Kuźnia Talentów odbyła się w całości online. Na scenie rawickiego domu kultury zaprezentowało się pięć zespołów: Chmury, Sekcja, The Freedom Birds, Wszyscy Jemy Chmury i Snowblind.

Ze zgłoszonych do przeglądu 28 formacji do koncertów finałowych wyłoniono sześć składów, ale jedna z kapeli nie dojechała. Podsumowania Muzykoramy online dokonali członkowie jury: Karol Trzcieliński i Przemysław Pinczak. Podkreślili wysoki poziom prezentacji i duże zainteresowanie festiwalem, zarówno wśród internautów (ponad 3 tys. wejść) jak i muzyków.

Występy oscylowały wokół szeroko rozumianego rocka, każdy z zespołów grał żywiołowo, z różnym podejściem do materiału muzycznego.

Oficjalnego ogłoszenia wyników tegorocznej Muzykoramy dokonał Dyrektor rawickiego domu kultury, Dariusz Taraszkiewicz. Pogratulował zwycięzcom, którym została formacja Wszyscy Jemy Chmury. Zdobyli tym samym główną nagrodę w wysokości 2000 zł. O wynikach Muzykoramy decydowała największa oglądalność w jednym momencie z wszystkich koncertów. Na łączach internetowych przedstawiciel zespołu nie krył radości, podziękował głosującym i organizatorom festiwalu. Podzielił się również planami formacji na przyszłość.

Członkowie zespołu Wszyscy Jemy Chmury (wcześniej We All Eat Clouds). pochodzą z Olsztyna, razem grać zaczęli w 2014 r., gdy byli uczniami gimnazjum. Swoją muzykę najczęściej określają jako indie rock. Wywodzi się z punk rocka i hardcore'u sceny rocka alternatywnego. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa independent - niezależny. Zespół grał dość delikatnie, tylko momentami ostrzej łamiąc „kołyszącą” frazę. Był to ich pierwszy koncert online, widać było, że są trochę spięci, ale rozkręcali się z utworu na utwór.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!