Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Ogólnopolski sukces Urzędu Skarbowego w Rawiczu

› Aktualności ponad rok temu    12.05.2019
Karol Pospiech
komentarzy 15 ocen 4 / 25%
A A A
Laureaci w kategorii efektywność - małe urzędy skarboweLaureaci w kategorii efektywność - małe urzędy skarbowe fot. wielkopolskie.kas.gov.pl; Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Fot. Wojciech Górski

Sukces Urzędu Skarbowego w Rawiczu. Znamy laureatów XV Rankingu Urzędów Skarbowych i Izb Administracji Skarbowej Dziennika Gazety Prawnej.

Objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów ranking wyłonił najbardziej efektywne i najskuteczniejsze izby i urzędy skarbowe w kraju. W czołówce znalazły się wielkopolskie urzędy oraz Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Ranking został przygotowany przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej w oparciu o dane statystyczne Krajowej Administracji Skarbowej oraz Ministerstwa Finansów. Autorzy rankingu oceniali 16 izb administracji skarbowej oraz 400 urzędów skarbowych w dwóch kategoriach: efektywność i skuteczność.

Urzędy skarbowe klasyfikowano w czterech grupach:

  • małe urzędy (zatrudniające poniżej 60 pracowników),
  • średnie (do 130 pracowników),
  • duże (powyżej 130 pracowników)
  • wyspecjalizowane.


W osobnym zestawieniu zostały ocenione izby administracji skarbowej. Przygotowano również klasyfikację generalną uwzględniającą miejsca zajęte przez poszczególne urzędy w obu ocenianych kategoriach.

Zwycięzcą w kategorii "efektywność" w grupie małych urzędów skarbowych okazał się w tym roku Urząd Skarbowy w Rawiczu. Rawicka skarbówka zdobyła też wyróżnienie (9. miejsce) w klasyfikacji generalnej.

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ do "napływowy"
ponad rok temu ocena: 100%  15
To nie urzędasy cię skubią, tylko rząd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podatnik
ponad rok temu ocena: 0%  14
No tak !! oni to dla zabawy robią , w moim imieniu ? Czy ty się matołku słyszysz co mówisz. A urzędas to kto ? To wysłannik rządu, nie inaczej. To ja im każę być efektywnym i skutecznym ? Oni nie pracują dla mnie, tylko dla rządu. Rząd skubie uczciwych podatników po to by mieć na kupno głosów swoich wyborców z partii 500+
~ ddfr
ponad rok temu ocena: 41%  13
ha ha szkoda, że w tym urzędzie nikt nic nie wie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolo
ponad rok temu ocena: 100%  12
Ja tam wszystko zalatwiam elektronicznie bez wizyty w urzędzie.
~ obywatel
ponad rok temu ocena: 45%  11
I tylko szkoda że w tym kraju najłatwiej jest brać podatek od tych co maja najmniej....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin od kilku lat
ponad rok temu ocena: 80%  10
Urzędy w Rawiczu są super. Cały kraj powinien do nas na szkolenie przyjeżdżać. Urzędnicy są pomocni i dobrze zorientowani. Jeśli wgl jest jakiś problem, to tylko wynika z prawa w kraju, a nie z winy lokalnej. Wiem co piszę, bo przerobiłem załatwianie spraw w innych miastach. Ludzie - naprawdę mamy dobrze. Dziękuję Urzędnikom z Rawicza. Nie tylko ze skarbówki... - Wszystkim!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Rawiczanin napływowy
ponad rok temu ocena: 80%  9
Czy ty naprawdę nie rozumiesz co to urząd skarbowy? Pracuję zarabiam, płacę uczciwie od zarobionych pieniędzy podatek dochodowy. Z pozostałych pieniędzy kupuję samochód, i tu zonk !! Płace ponownie jakiś dziwny podatek od wzbogacenia, teraz zwany podatkiem od czynności cywilno prawnych. Jak to inaczej nazwać jak nie złodziejstwo. Qźwa niedługo będziemy płacić podatek od podatku. I z czego tu być zadowolonym, że urzędasy cię skubią jak chłop kurę. Naprawdę , w tym są skuteczni.
~ Rawiczanin od kilku lat
ponad rok temu ocena: 75%  8
...do Typowy Rawiczanin: Tak się składa wróciłem do korzeni - w rodzinne strony z dziada i pradziada.... i też jestem wymagający. Zarazem potrafię docenić to, co mamy dobre.
~ Typowy Rawiczanin.
ponad rok temu ocena: 43%  7
Gdybyś był rodowitym Rawiczninem , typowym, to byś miał inne zdanie. My jesteśmy wymagający, my nie zadowalamy się byle czym , jak to czynią tacy przyjezdni Rawczanie. To wy psujecie obraz naszego miasta. Dla was wystarczy że coś się dzieje.
~ Do ubaw
ponad rok temu ocena: 33%  6
Facet jeszcze mi obniżył cenę ale jego podejście do klienta beznadzieja. Nie potrafi wytłumaczyć gościowi który raz na 10 lat coś rejestruje
~ Ubaw
ponad rok temu ocena: 75%  5
Do Miś Podatnik Pewnie zaniżyłeś wartość kupna pojazdu na umowie i teraz wielkie halo do wszystkich że poszło nie po twojej myśli. Ot Janusz biznesu.
~ Rawiczanin od kilku lat
ponad rok temu ocena: 82%  4
No akurat nie mam interesu wazeliny. Oceniam na podstawie własnych doświadczeń. Dla mnie jest ok. A załatwiałem różne sprawy. I przychylam się do oceny - urzędu i urzędników. A to, że w kraju mamy takie prawo jakie mamy... to inna bajka....
~ Miś Podatnik
ponad rok temu ocena: 41%  3
No i już się wazelina odezwała, cały już jesteś w brązie. Idź i załatw podatek od zakupu pojazdu, szczególnie z tym facetem. Nie wiem jak można chwalić urząd represyjny wobec obywatela, kiedy dzień wolności podatkowej mamy w granicach czerwca. Kto ich wyróżnił ? Obywatel ? Nie !!! Wyróżniło ich ministerstwo finansów, główny beneficjent naszych podatków. A za co ich wyróżnili? Za skuteczność, czyli skuteczne łupienie obywatela. Nie dziękuje urzędnikom ze skarbówki