Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ojciec zamknął drzwi do pokoju na klucz. Okradli go synowie i ich koleżanka

› Aktualności› Na sygnale 6 miesięcy temu    15.01.2020
Dawid Bela
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. archiwum

Co w rodzinie to nie zginie? Tym przysłowiem nie kierowali się dwaj młodzi mężczyźni. 19- i 17-latek okradli ojca. Pomagała im koleżanka. Teraz trójce sprawców grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia. 19-latek nie mieszkał z ojcem. Natomiast, po otrzymaniu przepustki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, do domu rodzinnego wrócił 17-latek. Feralnego dnia, chłopakom towarzyszyła 18-latka z powiatu legnickiego.

Rawiczanin w pracy
Ojciec 19- i 17-latka przechowywał wartościowe przedmioty w jednym z pokoi. Przed wyjściem do pracy, zamknął drzwi na klucz. Mężczyzna nie chciał, by ktokolwiek wchodził do wnętrza pomieszczenia. - Kiedy wrócił z pracy, zauważył wyważony zamek w drzwiach i brak laptopa, odtwarzacza do muzyki oraz innych przedmiotów. Wartość skradzionego mienia to 3.100 złotych - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Ojciec podejrzewał, że za włamaniem mogą stać jego synowie. 

Zgłosił kradzież policji
Rawiccy kryminalni potwierdzili przypuszczenia pokrzywdzonego. - We włamaniu 17- i 19-latkowi towarzyszyła  ich koleżanka, 18-letnia mieszkanka powiatu legnickiego - dodaje policjantka.

Sprawcy spieniężyli łup
Skradzione mienie trafiło do lombardów w dwóch miastach. Policjanci odzyskali przedmioty, które były zastawione w Rawiczu. Te rzeczy wróciły do prawowitego właściciela. Funkcjonariusze starają się również odzyskać mienie zastawione w Legnicy.

Przyznali się
Nastolatkowie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Wszystkim trojgu grozi do 10 lat więzienia.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wojtek
6 miesięcy temu 2
A w Gostyniu to policjanci mi powiedzieli że nie ma paragrafu na kradzież w rodzinie i w ogóle niczym się nie zajęli.Go Rynia to mnie chciał zamknąć że za mocno testowałem a pieniądze były kosmiczne .Polska w Polsce a tylko 20 km różnicy w drodze a zupełnie inny kraj powiększone to niech Ziobro robi porządek dalej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Siergyey Ivanov
6 miesięcy temu ocena: 29%  1
Rodinko tako samyje kak u nas w Kiovv
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji