Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Opolanie silniejsi na „Florku”. Kubera (prawie) niepokonany

› Aktualności ponad rok temu    11.05.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 5 ocen 6 / 0%
A A A
 fot. W. Skrzypczak

Z nietypowymi warunkami pogodowymi musieli radzić sobie dzisiaj żużlowcy Stainer Unii Kolejarza Rawicz i OK Bedmet Kolejarza Opole. W walce - w deszczowej atmosferze - lepsi okazali się jednak przyjezdni, którzy pokonali ekipę „Niedźwiadków” - 50:39.

J
szcze przed godziną 16.00 wiadomo było, że do Rawicza zawita deszcz. Opady nie były jednak obfite i żużlowcom udało się „odjechać” zaplanowane 15. biegów.

Od początku dzisiejszego meczu to opolanie wyglądali na torze na pewniejszych siebie i silniejszych. Tak, jakby wiedzieli, że to oni są poważnymi pretendentami do zwycięstwa. Pokazali to, m.in. odnotowująć dwukrotne zwycięstwo nad parą miejscowych.

Rawiczanie starali się nadrabiać straty i umiejętnie walczyli ze swoimi przeciwnikami na torze. Niestety, bezskutecznie. Przewaga, którą wypracowywał sobie od początku spotkania opolski OK Bedmet Kolejarz cały czas się utrzymywała i wcale nie chciała „stopnieć”.

W rawickim zespole najskuteczniejszy okazał się Dominik Kubera, który zastąpił dziś kontuzjowanego Australijczyka - Keynana Rewa. Młody żużlowiec podczas DMPJ w Ostrowie Wielkopolskim złamał kość udową i czeka go dłuższa przerwa w startach. Żużlowiec Fogo Unii Leszno na rawickim owalu wywalczył 17 punktów.

Ponadto, w barwach „Niedźwiadków” debiutował Todd Kurtz. Nie był to jednak udany występ, bo zawodnikowi z Antypodów zawody udało się ukończyć tylko z jednym „oczkiem” na koncie.

Zawody, mimo tego, że były przeprowadzane w ekspresowym tempie, a sędzia zarządził tylko dwie przerwy na kosmetykę toru, trwały ponad dwie godziny. Wszystko za sprawą upadków, które powodowały, że osoby funkcyjne rawickiego klubu musiały dwukrotnie wymieniać bandy, aby zapewnić startującym zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo. A, jak wiadomo, zabiera to dość sporo czasu.

W 15. biegu na pierwszym łuku doszło do groźnie wyglądającej kraksy, w której trójka zawodników z impetem uderzyła w bandę. Na tor wyjechała karetka, a ratownicy wyciągnęli nosze. Na szczęście, nikt nie musiał z nich korzystać. Dwójka zawodników do parku maszyn wróciła o własnych siłach. Natomiast, Damian Baliński mocno kulejąc wsiadł do niej i właśnie tak opuścił tor.

Punktacja zawodników Stainer Unii Kolejarza Rawicz:
Damian Baliński (2, 2*, 1, 3, 1, w) - 9+1
Arkadiusz Pawlak (0, -, 0, -) 0
Szymon Szlauderbach (2, 0, 3, 2*, u, 0) - 7+1
Todd Kurtz (0, 1, 0, -, -) - 1
Dominik Kubera (2, 3, 3, 3, 3, 3) - 17
Krzysztof Sadurski (d, -, 2) - 2
Kacper Pludra (1, 1*, 0, 1, w) - 3+1

+ 0 głosów: 6 (0%) 6 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Nora
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Leszno widać chce pomóc rywalą z ekstraligi. Dając Balińskiego do spółki z Kuberą jeszcze gdy Balon ma Kubere z prawej ręki jak w 15 birgu hehe
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fogo stainer kolejarz
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  wez sipe i idz do koscioła daj ksiedzowi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sam
  ponad rok temu ocena: 75%  2
  Szkoda kasy w ten żużel ładować, za tą kasę można coś innego zainwestować chodniki drogi place zabaw itd
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do abc
  ponad rok temu ocena: 75%  1
  Nic dodać nic ująć!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji