Osiem bramek w Sarnowie. Zwycięstwo gospodarzy [FOTO]

Osiem bramek w Sarnowie. Zwycięstwo gospodarzy [FOTO] - Zdjęcie główne

Hokejowym wynikiem zakończyło się spotkanie Sarnowianki z Rydzyniakiem Rydzyną. Kibice na Stadionie Leśnym zobaczyli aż osiem bramek. Pięć z nich strzelili gospodarze. Po dwunastej kolejce ligi okręgowej Sarnowianka znajduje się na trzecim miejscu w tabeli.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Jeszcze przed upływem kwadransa gry, dwie bramki zdobył Łukasz Szczepański. Niestety, uśpiło to piłkarzy Sarnowianki. Wraz z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. Zdobyli bramki w 21. i 37. minucie. Do przerwy było 2:2.

Od początku drugiej połowy przyjezdni ruszyli do ataku. Na szczęście dla gospodarzy, bramkarza Piotra Wojtyczki nie pokonali. Ważnym momentem była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla piłkarza gości. Zobaczył ją w 66. minucie meczu. Rydzyniak kończył mecz w dziesiątkę, ale wcale to przyjezdnych nie podłamało. Nadal tworzyli groźne sytuacje. Piłka po ich strzałach do bramki wpaść jednak nie chciała.

Co nie wyszło przyjezdnym, udało się gospodarzom. W 73. minucie, po kilkudziesięciometrowym podaniu, piłkę przejął Rajmund Siecla. Minął obrońcę Rydzyniaka, a następnie pokonał bramkarza przyjezdnych, dzięki czemu ponownie wyprowadził Sarnowiankę na prowadzenie. Goście mogli odpowiedzieć już minutę później. Choć zawodnik Rydzyniaka strzelał z kilku metrów, spudłował.

Przyjezdni przejęli inicjatywę. Mimo gry w osłabieniu, nadal atakowali. Na kontrę gospodarzy "nadziali" się w 86. minucie. Precyzyjnym strzałem popisał się Paweł Domagała. Było 4:2.

Goście "złapali" kontakt w 89. minucie. Po zdobytej bramce jeden z przyjezdnych chwycił piłkę i sprintem udał się z nią na środek boiska. Rydzyniak liczył jeszcze na zdobycie kolejnej bramki i wywiezienie choć jednego punktu. To im się jednak nie powiodło. Już w doliczonym czasie gry Rajmund Siecla strzelił drugą bramkę i ustalił wynik meczu na 5:3.

Sarnowianka - Rydzyniak 5:3 (2:2)
Bramki: 4' - Szczepański (1:0), 13' - Szczepański (2:0), 21' - 2:1, 37' - 2:2, 73' - R. Siecla (3:2), 86' - Domagała (4:2), 89 - 4:3, 91' - R. Siecla (5:3)
Skład Sarnowianki: P. Wojtyczka - Skrzypczak, Gąsiorowski, J. Siecla, Szczepański, A. Wojtyczka (84' Plota), R. Siecla, Sęk (83' Klima), Nowicki, Kowalski (57' Domagała), Kramarczyk (30' Łakomy)