Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Palił skręta. Zasnął. Wybuchł pożar

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    20.01.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum

25-letni mieszkaniec Rawicza został ukarany za spowodowanie pożaru. Doszło do niego, gdy mężczyzna zasnął po wypaleniu skręta z marihuany.

Pożar przy ul. Grota Roweckiego w Rawiczu wybuchł rankiem 26 sierpnia minionego roku. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań, ale ewakuowano wszystkich mieszkańców budynku. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. Strażacy stwierdzili, że przyczyną zdarzenia jest prawdopodobnie zaprószenie ognia od niedopałka papierosa.

Policjanci zatrzymali więc 25-letniego mieszkańca lokalu, w którym doszło do pożaru. Ten przyznał się do winy. Jak zeznawał, wypalał skręta z suszu marihuany i zasnął. Wtedy niedopałek spowodował wzniecenie ognia w mieszkaniu. Oprócz niego przebywał w nim także jego 9-letni brat. Na szczęście, mężczyzna w porę się obudził i wraz z bratem opuścił lokum. Sam także wezwał strażaków. Podczas rozmowy z 25-latkiem funkcjonariusze poczuli od niego woń alkoholu. Poddano go badaniu alkomatem, które wykazało, że ma we krwi ponad 2 promile. Zatrzymano go więc jako podejrzanego o spowodowanie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób.

Mężczyzna ostał przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji, ale tam odmówił poddania się ponownie badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zabrano go więc do szpitala, gdzie pobrano mu krew na zawartość alkoholu oraz narkotyków. W trakcie pobytu w lecznicy mężczyzna agresywnie zachowywał się w stosunku do funkcjonariuszy, używał słów wulgarnych, nie chciał podporządkować się wydawanym poleceniom. Badający go lekarz uznał więc, że zatrzymany wymaga leczenia. W placówce medycznej zbadano go, ale w związku z tym, że nie było konieczności pozostawienia go na oddziale, 25-latek trafił do aresztu.

25-latkowi postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa, jakim było spowodowanie pożaru. Sprawa trafiła do sądu. Wyrok zapadł 20 grudnia. Sąd uznał mężczyznę winnym i skazał na 2 lata pozbawienia wolności.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Luk
8 miesięcy temu 6
Skoro zbadali go alkomatem to chyba w wydychanym a nie we krwi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 100%  5
25 lat i 3 raz za kraty chłopak niezle jest już zniszczony szkoda jego i rodziny ale głowa jest od myślenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gornek
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Obciążyć kosztami akcji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Groten
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Ładne mi 2 lata jak na wolnosci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haha
8 miesięcy temu ocena: 70%  2
Jeszcze w tamtym tygodniu był na wolności
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ io
8 miesięcy temu ocena: 58%  1
Patologia już w tym mieście
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji