Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Paralotniowe mistrzostwa pod znakiem zapytania [SONDA]

› Aktualności 8 miesięcy temu    27.11.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 21 ocen 3 / 67%
A A A

Sprawa organizacji zawodów paralotniowych na zalewie w Jutrosinie w 2020 roku ciągle nie jest rozstrzygnięta. Zainteresowanie organizacją kolejnej edycji imprezy wyrażają paralotniarze z Michałkowa. Natomiast, burmistrz jednoznacznej deklaracji - póki co - nie składa.

Romuald Krzyżosiak pytany o uczestnictwo gminy w organizacji kolejnej edycji mistrzostw, odpowiada, że na decyzję jest jeszcze trochę czasu.
- Przyszłoroczny budżet jest obarczony dużym deficytem i w jego projekcie pieniędzy na imprezę paralotniową, póki co, nie ma - mówi burmistrz.
Dodaje, że powodem są inwestycje realizowane na terenie gminy.

Na ubiegłoroczną imprezę Gmina Jutrosin przeznaczyła 50 tys. zł. Kolejne prawie 10 tys. zł dali sponsorzy.
- Nie są to małe pieniądze - uważa włodarz.
 

Przyznaje, że ma zamiar przedyskutować sprawę z radnymi podczas najbliższych posiedzeń komisji i wspólnie wypracować w tej kwestii stanowisko.

- Być może pewną alternatywą byłoby połączenie zawodów paralotniowych z III Jutrosińską Dychą - imprezą, która odbędzie się w Jutrosinie 12 lipca. To, z kolei, wymaga uzgodnienia z jej organizatorami, no i oczywiście z paralotniarzami. - mówi Romuald Krzyżosiak.

Brakiem jednoznacznego stanowiska ze strony gminy rozczarowany jest Dariusz Kempiński, inicjator ubiegłorocznej imprezy.
- Na tę chwilę mam coraz mniej czasu na działania i obawiam się, że jeśli nie będzie zapewnionego wsparcia finansowego w pełnym wymiarze temat upadnie, ponieważ nie będę miał możliwości zaangażowania się w szukanie sponsorów. Czekamy na jasne stanowisko gminy. Będzie mi z pewnością żal, jeśli nie dojdzie do tej imprezy, bo mam świadomość ile czasu zabrało mi zorganizowanie pierwszej edycji i wiem, że bardzo ona podobała się nie tylko zawodnikom, ale też publiczności - twierdzi Dariusz Kempiński.

Dodaje, że rozważa już organizację imprezy w dwóch innych miejscach - w Żywcu lub na poznańskiej Malcie. Jednak, jak podkreśla Dariusz Kempiński, jeśli impreza w takiej formule zostanie zorganizowana w innym miejscu, może być ciężko „wrócić” nad jutrosiński zalew.

- W tej chwili mamy zapytanie z Kataru, czy możemy zorganizować miesięczny pobyt całej ich kadry narodowej - wraz z obsługą to prawie 30 osób. Rozważamy w tej kwestii też Jutrosin, ale co wyjdzie - zobaczymy - dopowiada Dariusz Kempiński.

Czy w przyszłym roku w Jutrosinie powinny się odbyć Motoparalotniowe mistrzostwa?

ankieta dodana 27.11.2019, ilość wszystkich głosów: 222
TAK
72%
NIE
28%
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (21)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Edi
8 miesięcy temu ocena: 33%  21
Czy nie ma innych potrzeb w gminie niż wydawać 50 tys. na dzień lub dwa imprezy? Zawody się w tym roku odbyły i co z tego??? Jutrosin ma tyle potrzeb inwestycyjnych a nie wydawać na takie bzdury. Niech sobie organizują na Malcie lub gdzie indziej, a my mamy mnóstwo zaległości i nie jest to tylko Dubin i Szkaradowo, bo w samym Jutrosinie nic oprócz ronda się nie dzieje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edek
8 miesięcy temu 20
Z pretensjami do poprzednika!
~ Ted
8 miesięcy temu ocena: 50%  19
Mamy szansę na zbudowanie flagowej imprezy. Wielu z nas nie miało pojęcia co to będzie za impreza. Skala przedsięwzięcia mocno mnie zaskoczyła i pewnie nie tylko mnie. Czas budżetowy na pewno jest trudny, ale czy kiedykolwiek na wszystko wystarczyło nam pieniędzy ? Te pieniądze zawsze można wydać inaczej, zrobić remont przedszkola (nasze dzieci są bardzo ważne), wyremontować chodnik lub zrobić inne równie ważne inwestycje. Podczas zawodów mówiło się że mamy bardzo dobre warunki dla organizacji takich zawodów czy też treningów. Wygląda na to że Jutrosin może być stolicą motoparalotniarzy. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje, to jest moment kiedy wszyscy powinni mówić jednym głosem, po nad podziałami politycznymi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trick Jutr
8 miesięcy temu ocena: 60%  18
Dycha i Paralotnie to zupełnie inne bajki choć obie przyciągają wielu kibiców i uczestników. Z tego co wiem to wkład gminy w Dyche był znikomy, a koszty ogromne więc organizatorzy sami biegali za wszystkim. A może ludzie z domu kultury by ruszyli do roboty? Szkoda że Pani Kingi nie można pomnożyć bo nie od dzisiaj wiadomo że ona dba jak nikt żeby w tej gminie coś się działo, choć to nie jej działka. Reszta? 7.00-15.00 i dowidzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ łukasz
8 miesięcy temu ocena: 100%  17
10 tys od Gminy to malo ? wpisowe od zawodników to mało ? a Pani Kinga do ktorej pracuje ?
~ Pati
8 miesięcy temu ocena: 71%  16
To była najlepsza promocja Jutrosina. Przez cały tydzień transmisje w tv, do tego transmisja w internecie. Przyjechało takie wielu zawodników z całej europy. Teraz dowiadujemy się że chcą przyjechać zawodnicy z Kataru. Mam tylko nadzieję, że podjęto rozmowy i nie zostanie zaprzepaszczona okazja na ściągnięcie do nas ludzi śmiem twierdzić z całego świata. W tym rozliczeniu nie widać kwoty ze starostwa - czy to przypadek? Droga redakcj0 - proszę uzupełnić tą informację. Jeśli inna gmina przekona organizatorów do przeprowadzenia zawodów w innym miejscu to trzeba być pewnym, że już ich z tego miejsca nie wypuszczą i będziemy mogli zapomnieć o jakiejkolwiek imprezie lotniczej u nas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Art
8 miesięcy temu ocena: 100%  15
No takiej imprezy nie da się zrobić chyba za 60 tyś, pewnie Starostwo mocno dofinansowało. Mieszkam już trochę w Jutrosinie i takiego ruchu na mieście jaki był w trakcie trwania zawodów nie było. Skoro chcą do nas przyjechać piloci z Kataru to tylko sie cieszyć, To płatnicy dewizowi, ich śladem mogą pojawić się następni. Wczoraj była sesja, więc może już coś będzie wiadomo co dalej. Jestem dobrej myśli ;)
~ Ja
8 miesięcy temu 14
Gmina dołożyła 50.000zl
~ Fan motoparalotni
8 miesięcy temu ocena: 83%  13
Według mnie impreza powinna sie odbyć osobno bo skoro są pieniądze na 3 jutrosinska dyche to dlaczego ma nie być na mistrzostwa paralotniowe. Zeszloroczne zawody były super wiec w 2020 tez ma być impreza i tez ma być super
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oo
8 miesięcy temu ocena: 50%  12
w dubinie nie ma szans na rozbudowe szkoly skoro w szkaradowie jest szkola w pelni nie wykorzystana maja pelne zaplecze lokalowe wszystko co potrrzebne a w dubinie niech sie cisna jak tak chcieli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek
8 miesięcy temu ocena: 50%  11
Co za debilizm chcą coś robić nie dobrze nie robią nic to wszyscy jazgaja zastanówcie się ludzie a dubin i szkaradowo to za dużo nie się nie unosi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lotnik
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
A co z tą jutrosińską dycha? To Burmistrz to finansuje czy to stowarzyszenie? wydaje mi się ,że to stowarzyszenie ale skoro prezes wciąż biega do urzędu to może coś jest na rzeczy. Na 2imprezy kasiurki nie ma!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
8 miesięcy temu ocena: 43%  9
Lepiej te kasę przeznaczyć na bardziej przyziemne cele. I może mniej Glamur. Cały powiat z nas się śmieje że sala w Szkaradowie to chyba spełnienie marzeń szkoda tylko że za pieniądze podatników.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
8 miesięcy temu ocena: 95%  8
Może te osoby co pobierają z budżetu państwa 500+, 300+, darmowe obiady dołożą się do imprezy i będzie. Co to dla nich. W końcu wszyscy zbieramy się na tę daninę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jerzy
8 miesięcy temu ocena: 87%  7
a dlaczego z Jutrosińską Dychą ? prezes ma za mało do siebie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a
8 miesięcy temu ocena: 94%  6
Taka fajna impreza nas ominie, a my zapłaciliśmy za szkaradowski Glamour.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iwa
8 miesięcy temu ocena: 50%  5
Współczuję burmistrzowi. Może te pieniądze przeznaczyć na naszą szkołe w Dubinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
8 miesięcy temu ocena: 53%  4
Popieram. Szkoła w Dubinie wymaga remontu. Nasze dzieci zasługują na godne warunki