Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Parkowanie na ulicach wokół rynku będzie płatne

› Aktualności 8 miesięcy temu    13.11.2019
Jakub Sławiński
komentarzy 75 ocen 35 / 20%
A A A
 fot. archiwum

Rawicz. Zmiany organizacji ruchu w centrum miasta spowodowały likwidację niektórych istniejących od lat miejsc parkingowych i utworzenie nowych na ulicach przylegających do rynku. Jeszcze w tym roku mają tam stanąć parkomaty.

Razem z rozpoczęciem prac budowlanych związanych z rewitalizacją rawickiej starówki, zmianie uległa w dużej części organizacja ruchu i sposób poruszania się, oraz parkowania w centrum miasta. Na połowie rynku wygrodzono plac budowy, co spowodowało, że ilość miejsc postojowych dla aut się zmniejszyła.

Z tego powodu utworzono tymczasowe miejsca parkingowe na jednokierunkowych odcinkach pobliskich ulic oraz na terenie boiska dawnego Gimnazjum nr 1, dawnego placu targowego przy Wałach Tadeusza Kościuszki (w pobliżu starostwa) i na targowisku.

Na razie parkowanie w tych miejscach jest bezpłatne, jednak burmistrz Grzegorz Kubik zapowiada wprowadzenie opłat.
- Czekamy w tej chwili na opinię konserwatora. Myślę że do końca roku wdrożymy przeniesienie odpłatności z rynku na ulice do niego dochodzące - mówi Grzegorz Kubik.

Tłumaczy to potrzebą udrożnienia ruchu na starym mieście.
Nie możemy pozwolić, by te najlepsze miejsca w centrum były zajmowane przez 24 godziny na dobę - dodaje Kubik.

Burmistrz zapowiada, że opłaty pojawią się na ulicach: Grunwaldzkiej, Buszy, Królowej Jadwigi, 3 Maja i na dawnym placu targowym przy wydziale komunikacji starostwa powiatowego.

Zdaniem burmistrza, rozwiązanie to mogłoby zacząć funkcjonować już w najbliższych tygodniach. Zapytany przez dziennikarzy czy jest to rozwiązanie na stałe odpowiedział, że taka decyzja - póki co - nie zapadła.

+ 7 głosów: 35 (20%) 28 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (75)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ lobo
6 miesięcy temu ocena: 100%  75
A możne W NASTĘPNYCH WYBORACH TRZEBA BEDZIE PODZIĘKOWAĆ... ,,jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie..,,
~ ...
7 miesięcy temu ocena: 80%  74
nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro każdy z nas płaci podatki to dlaczego parkowanie ma być płatne tylko w centrum ? przecież na osiedlach też stoi pełno samochodów na publicznych ulicach, mimo tego, że każdy przecież może wjechać na swój teren, ale z reguły pewnie nie chce się bramy otwierać tak ? A jeżeli mieszkańcy osiedli mają mieć nadal darmowy parking na ulicach osiedlowych to również mieszkańcy centrum powinni mieć możliwość otrzymania karty aby mogli darmowo stać.
~ ....
7 miesięcy temu ocena: 75%  73
To dlaczego Rolnicza nie jest płatna? Czy to jest dziwne,że Ci co mieszkają chcą parkować blisko?stare kamienice nie mają przecież garaży . Nie dobijajcie mieszkańców centrum. Od razu wiadomo,że wygląda to na działanie dla dobra marketów, które i tak już spowodowały spadek dochodów z PIT, bo rodzime firmy padają przegrywając nierówną walkę z obcym kapitałem. Dla marketów wszystko dla firm z centrum utrudnienia,płatne parkingi,zwyżka podatków o 15 %. Odpuście to sobie teraz. Po co to robicie.
~ Putin
7 miesięcy temu ocena: 33%  72
Tym się trzeba zająć i sprawdzić kto za tym stoi i komu na tym zależy. Wszystkie nici prowadzą na Kreml. Tak serio , to można boki zrywać ,z takich głupkowatych wpisów .
~ uszatek
7 miesięcy temu ocena: 100%  71
masakra z tym płatnym parkowaniem,
~ Miasto emerytów
7 miesięcy temu ocena: 94%  70
Przez głupotę burmistrza mieszkańcy będą robić zakupy wyłącznie w marketach, a handel w centrum padnie. Tym samym burmistrz będzie miał wielkie zasługi dla miasta.
~ LOBO
6 miesięcy temu ocena: 100%  69
NIE JEST TO DOBRY WŁODARZ NIESTETY... BYLE SZYBKO TAKIE LELUM POLELUM. ZACZYNA, NIE KONCZY... EHH SZKODA TEGO RAWICZA.
~ rysiek w swetrze
7 miesięcy temu ocena: 100%  68
tak udupia się małe sklepy dyma was ta wasza wadza
~ Nie
7 miesięcy temu ocena: 94%  67
Pod domem niech sobie Pan Burmistrz zrobi płatny parking
~ Jakub
7 miesięcy temu ocena: 78%  66
Widzę że mamy tutaj przedstawicieli mieszkańców centrum jak i osiedli jednorodzinnych np."mieszkanka". Nawet Pani "mieszkanka" pisze że "Wszystkie uliczki płatne :)". Całkowicie się z tym zgadzam. Każda ulica w obrębie miasta niezależnie czy jest to centrum Czy jest to osiedle domków jednorodzinnych powinna być objęta strefa płatnego parkowania. Dlaczego mieszkańcy centrum mają znosić to że mieszkańcy osiedli jednorodzinnych parkują pod ich domami i nawzajem. Każdy z nas płaci podatki w takiej samej wysokości dlatego powinniśmy być traktowani tak samo. A jeśli ktoś chce stać na ulicy swoim samochodem to niech wykupi odpowiednią kartę niezależnie czy jest to ulica w centrum czy na obrzeżach
~ Ewa
7 miesięcy temu ocena: 45%  65
Nie można dyskryminować jednych wobec drugich . Należy wprowadzić płatne parkowanie na ulicy także na osiedlach domów jednorodzinnych. Kto chce niech parkuje na terenie swojej nieruchomości.
~ Risza
7 miesięcy temu ocena: 40%  64
Do Terminator Mistrz Asad jest lokal z miejscem parkingowym albo bez .Cena nieruchomości z garażem jest niższa czy wyższa jak kupowali bez garażu to w opcji kultury osobistej nie są posiadaczami auta.Jak chcą to mogą codziennie wykupić dobie miejsce na cały dzień i mają abonament bez problemowy nawet niski wychodzę z domu wsiadam i jadę.
~ Upadek bizancjum
7 miesięcy temu ocena: 83%  63
Najgorsze że nawet parking na terenie byłej synagogi ma być płatny rozpoczyna się szukanie pieniędzy na sfinansowanie chorych pomysłów ekipy Kubika.
~ ryszard w swetrze
7 miesięcy temu ocena: 100%  62
Pozbądzcie się Kubika
~ ...
7 miesięcy temu ocena: 79%  61
Jako mieszkaniec centrum płacę podatki od nieruchomości tak samo jak właściciele domów jednorodzinnych. Powinno się więc wprowadzić parkingi płatne na kazdej zabudowanej ulicy. Nie rozumiem dlaczego jedni mają płacić za parkowanie pod domem a inni nie.
~ Obywatel świata
7 miesięcy temu ocena: 44%  60
To może za jednym zamachem umożliwić płatność telefonem jak w większości "cywilizowanych" miast
~ .......
7 miesięcy temu ocena: 69%  59
Jak zawsze Ci co aut nie mają najwięcej do powiedzenia mają. Bardzo zły pomysł
~ pani
7 miesięcy temu ocena: 19%  58
Co wam sie krzywda dzieje ze musicie placic za parkowanie macie samochody to placcie stac was na kupno samochodu a nie stac was na parkowanie bardzo dobrze ze po uliczkach bedzie trzeba placic
~ Mcuvd
7 miesięcy temu ocena: 50%  57
A Ty może nie zadałeś egzaminu na prawo jazdy
~ Złe decyzje burmistrza
7 miesięcy temu ocena: 65%  56
Koniecznie trzeba zmienić burmistrza.W całym mieście bałagan i chaos. Zła decyzja z tymi opłatami za parkowanie. Nikt już nie będzie kupował w centrum miasta.
~ Bleper
7 miesięcy temu ocena: 29%  55
.... a Balcerowicz musi odejść
~ Mienszewik
7 miesięcy temu ocena: 27%  54
Może , to kogoś zaskoczy ale wszyscy płacimy za " miejsca parkingowe " naszych kamienic , domów czy bloków bez względu na to czy jest ktoś właścicielem czy nie. Jako ciekawostkę można dodać ,że jest tak na całym prawie Świecie. Nawet bolszewicy brali podatki o nieruchomości. Nie rozumiem więc czemu taki lament o parkingi. Czy Rawicz ma być ewenementem na skalę kraju albo nawet Europy??? Kto tego nie rozumiem , to niech nie wypisuje głupot bo naraża się na śmiech.
~ Mądrości jakich wiele
7 miesięcy temu ocena: 100%  53
A ty Qźwa błazen i idiota . Podkreśl właściwe sobie określenie
~ Mienszewik
7 miesięcy temu ocena: 0%  52
Być może ale jak nie potrafisz zrozumieć prostych rzeczy , to zapraszam ponownie do szkoły ( taka instytucja gdzie kształci się dzieci i nie tylko )
~ idiotyzm jakich mało
7 miesięcy temu ocena: 100%  51
A ty Qźwa fizolof jezdeś.
~ Do hejterka.wielu imion
8 miesięcy temu ocena: 20%  50
Będziesz usuwał :):):):):)
~ Mieszkanka
8 miesięcy temu ocena: 22%  49
Skoro my możemy płacić podadki co roku za swoje garaże w domach jednorodzinnych to Wam się krzywda nie stanie jak zapłacicie za parking. Ha ha ha bardzo dobrze. Wszystkie uliczki płatne :)
~ jan
7 miesięcy temu ocena: 29%  48
Zgadzam się w 100 % z panią "mieszkanka". Wszystkie uliczki powinny być płatne,włącznie z tymi na osiedlach .
~ Jan
7 miesięcy temu ocena: 56%  47
Ja także płacę za garaż w centrum podatek od nieruchomości. Ale na ulicy też będę musiał płacić za postoj. Postój Powinien być więc też płatny takze na wszystkich ulicach na osiedlach domów jednorodzinnych
~ parking
8 miesięcy temu ocena: 63%  46
JAKO mieszkaniec chciałbym możliwość wykupienia miejsca parkingowego za np. 500 miesięcznie na wyłaczność
~ Piotr
8 miesięcy temu ocena: 72%  45
Jako mieszkaniec jednej z uliczek gdzie ma być płatny parking musze napisać że bardzo się z tego cieszę . Wszystkie złomy w końcu zostaną przedstawione na te bezpłatne uliczki a tam niech sobie stoją aż do końca świata
~ Terminator
8 miesięcy temu ocena: 84%  44
SKANDAL PANIE KUBIK, TO GDZIE MIESZKAŃCY CENTRUM MAJĄ PARKOWAĆ ? SZYKUJE SIĘ AFERA. BURMISTRZ DO WYMIANY... JESZCZE TROCHĘ PANIE BURMISTRZU....
~ Mistrz
8 miesięcy temu ocena: 80%  43
Coś musi się otwierać coś zamykać Rawicz upada na dno a zwłaszcza rynek i okolice rynku Przy obecnym włodarzu miasta nie spodziewał bym się szału To jest typowy materialista Teraz jest kasa każdego roku z UE a On myśli że coś robi,musi się rozliczyć to topi te kilka groszy tam gdzie mu koledzy podpowiedzą
~ asd
8 miesięcy temu ocena: 71%  42
Wszyscy powinni mieć możliwość wykupienia abonamentu a mieszkańcy uliczek powinni mieć możliwość wykupienia tego abonamentu nieco taniej. To w końcu uzdrowiłoby sytuację z parkowaniem. Zniknęliby zawodowi "stacze" jak ktoś na dole napisał. Byłaby rotacja samochodów i ludzie w końcu mogliby dojechać blizej do swoich domów. Ciekawy jestem jak wszyscy mieszkający w domkach jednorodzinnych reagowaliby gdyby całymi dniami ktoś stawał im pod samą bramą i zostawiał samochód na cały dzień albo kilka tygodni.
~ !!!111jeden
8 miesięcy temu ocena: 74%  41
Mieszkańcy uliczek, w których parkowanie będzie darmowe, zapomnijcie, że staniecie w pobliżu swojego domu. Wszystkie uliczki w centrum powinni być płatne z bonifikatą dla mieszkańców.
~ burgmaister
8 miesięcy temu ocena: 93%  40
Za wchodzenie na planty też można wziąć opłatę, a co. Za cudze pieniądze łatwo robi się inwestycje i chwali się tym. A kiedy burmistrz zajmie się rowerzystami na plantach?
~ Obserwator
8 miesięcy temu ocena: 86%  39
Jakie opłaty na terenie byłego targowiska przy starostwie. Przecież burmistrz sam zniósł tam opłaty za parkowanie, aby odciążyć uliczki wewnątrz Plant. Wprowadzając tam opłaty sam sobie zaprzecza.
~ Do AKT 447
8 miesięcy temu ocena: 53%  38
Masz gościu rację. Ponieważ ta synagoga ma być taka olbrzymia maja wszystko wyburzyc od Domu Seniora i Starostwa po ul Wojska Polskiego. Specjalnie dla Ciebie powstanie ściana płaczu. Musisz kupić jednak sobie jarmułke.
~ AKT 447
8 miesięcy temu ocena: 73%  37
POCZEKAJ POCZEKAJ JESZCZE ROK DWA MOŻE TROSZKĘ DŁUŻEJ I O TEN PARKING/PLAC UPOMNI SIĘ DIASPORA ŻYDOWSKA. NASTĘPNIE ZA PIENIĄDZE POLAKÓW WYBUDUJĄ TAM OLBRZYMIĄ SYNAGOGĘ. Z%R@J(Y N@R#DU JUŻ POBIEGLI DONIEŚĆ O TYM MIEJSCU W NADZIEI ŻE KIEDYŚ IM SIĘ COŚ $K@PNIE ZA TEN AKT DYW€R$JI. A TO BĘDZIE DOPIERO POCZATEK.
~ Do kierowca pieskowy
8 miesięcy temu ocena: 81%  36
Ktoś tu już pisał że ludzie posiadający dobre samochody i kilka psów dostają mieszkania komunalne przy torach.Mysle że nie masz tam kłopotów z parkowaniem
~ esz
8 miesięcy temu ocena: 95%  35
A czy ktoś pomyślał, żeby zmienić światła na skrzyżowaniu 3Maja? Jadąc od strony Królowej Jadwigi trudno dostać się w stronę świateł tyle samochodów czeka od strony kościoła. Światła działaja po staremu i na zielonym wyjeżdżają 2 samochody tak jak kiedyś i mimo, że zielne się pali to nie można wyjechać od strony plant. Zielone się pali dla samochodów od strony Rynku a stamtąd nic teraz nie jeździ.
~ Kieowca pieskowy
8 miesięcy temu ocena: 33%  34
Ja mam 4 samochody w domu : mój , żony , syna i córki i co gdzie teraz mamy parkować ? Może w Sarnowie na rynku ? Nie ma mowy nie będę płacił za parking albo garaż. Auta za 5 -6 tysięcy a ja mam garaż za 50 tysięcy kupić nie ma mowy. Chcę mieć wszystko za darmo i miejsce gdzie nasze 3 psy wyprowadzać
~ Yyyy
8 miesięcy temu ocena: 86%  33
Musisz kupic piąty samochód, to napewno dostaniesz jakąs ulge w parkowaniu bo prawie caly parking bedziesz zajmował.
~ Ttt
8 miesięcy temu ocena: 52%  32
Nie narzekajcie masz auto było pomyśleć o miejscu dla niego. Jak nie masz miejsca to płacisz za parking proste jak drut i lament bo przecież ciężko przejść kilka metrów bo bezpłatnie to daleko.powinni jeszcze wprowadzić opłaty za wjazd do centrum..tyle w temacie.w każdym mieście tak jest że w centrum płatne parkingi nie podoba się przeprowadzić się tam gdzie jest darmo.
~ Rondo
8 miesięcy temu ocena: 27%  31
Akurat Rondo jest w porządku tylko ludzie nie potrafia jeździć . A najwiecej maja problem z tym rondem ci którzy Prawa Jazdy nie mają i nigdy nie mieli .....
~ okn
8 miesięcy temu ocena: 86%  30
Dzisiaj po 15 rondo było zablokowane bo ktoś zatrzyma sie na wysokości fontanny i nie można było zjechać w stronę OSIru
~ lll
8 miesięcy temu ocena: 69%  29
nie na temat debilu
~ mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 50%  28
Proponuję stałą opłatę np.50zł miesięcznie dla mieszkańców centrum.
~ adam
8 miesięcy temu ocena: 42%  27
zgadzam się. Jestem w stanie płacić 50 zł abonamentu. To byłaby super zmiana, zniknęłyby też złomy stojące miesiącami nieruszane.
~ chyba
8 miesięcy temu ocena: 47%  26
50 to za dzień :)
~ minimum
8 miesięcy temu ocena: 55%  25
250 pln
~ Zniesmaczona
8 miesięcy temu ocena: 29%  24
Nie rozumiem o co chodzi wszystkim oburzonym, we wszyskich większych miastach miejsca w ścisłym centrum sa odpłatne, można spojrzeć chociażby na pobliskie Leszno i jakoś to działa. Cokolwiek by sie nie zrobiło to ludowi musi coś nie pasować, mam wrażenie ze to typowo polska mentalność
~ jan
8 miesięcy temu ocena: 96%  23
A może nie mają na dokończenie WC koło kościoła
~ Desperat
8 miesięcy temu ocena: 84%  22
Chore miasto chory włodarz chore inwestycje żenada i smiech zapamiętamy przy kolejnych wyborach
~ Psychiatra
8 miesięcy temu ocena: 10%  21
Desperaci to w większości BARDZO CHORZY ludzie. Dzieciaku co Ci się śniło jeśli chodzi o wybory.
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 83%  20
Jedynym slowem kpina i śmiech na sali
~ Mieszkanka
8 miesięcy temu ocena: 76%  19
Ja mieszkam na rynku. Niestety nie mamy garażu, a posiadamy dwa auta. Musimy szukać miejsca w uliczkach wokół rynku. Nawet w dni w których nie ma targu jest problem z zaparkowaniem i często jesteśmy zmuszeni parkować nawet kilometr od domu. Teraz gdy zrobią miejsca płatne na w.w. ulicach chyba przestanę jeździć autem. Zwolnią się z pracy, każe rodzinie nie chorować i powinno być ok. Mam tylko nadzieję, że ten REMONT nie potrwa tyle co prace na Masłowie...
~ On
8 miesięcy temu ocena: 43%  18
Jeżeli macie dwa samochody to było pomyśleć o miejscu parkingowym dla nich a teraz narzekasz..stać cię na dwa auta stać na płatny parking nie to piechotą..powinni jeszcze wprowadzić opłaty za wjazd do centrum.
~ KONIEC PRLu
8 miesięcy temu ocena: 48%  17
NALEŻY KUPIĆ SOBIE GARAŻE LUB KUPIĆ DZIAŁKE I JE TAM WYBUDOWAĆ. DLACZEGO MIESZKAŃCY BLOKÓW I KAMIENIC ROSZCZĄ SOBIE BY ZA DARMO DOSTAWAĆ MIEJSCA PARKIGOWE ? KOMUNA SIĘ SKOŃCZYŁA. CO NIE ZNACZY ŻE POPIERAM LIKWIDACJĘ MIEJSC PARKINGOWYCH NA RYNKU
~ wnerwiony na maxa
8 miesięcy temu ocena: 89%  16
Oj , żeby się Pani nie zdziwiła jak się przedłuży o kilka lat. Na Masłowie dano już pokaz sprawności organizacyjnej , zwłaszcza przy budowie 2 objazdów. Jeden wart drugiego. Dzisiaj 13.11.2019 , po niewielkich opadach deszczu , te objazdy to jeden wielki syf , błoto i breja. Nasze WŁADZE , powinny na tym trzęsawisku postawić rogatki i łupić opłatami za przejazd mieszkańców Masłowa niczym Janosik Pana Hrabiego.
~ Kier
8 miesięcy temu ocena: 84%  15
Smiech na sali jeszcze trochę będzie trzeba do Rawicza rowerem jechać bo przez te remonty nie ma jak przejechać A co dopiero za parkować i jeszcze płatne miejsca szkoda słów
~ asdas
8 miesięcy temu ocena: 86%  14
To mieszkańcy gdzie bedą stać ?
~ bbb
8 miesięcy temu ocena: 67%  13
kogo obchodzą mieszkańcy ? Niech się wyprowadzą.
~ asdas
8 miesięcy temu ocena: 100%  12
Panie Janie Żeby tylko burmistrz sobie pod domem zrobił parking płatny i tobie.
~ taka prawda
8 miesięcy temu ocena: 100%  11
No niestety , ale nie było komu o tym pomyśleć.
~ Jan
8 miesięcy temu ocena: 20%  10
Ich problem
~ Czasownik
8 miesięcy temu ocena: 35%  9
Takie czasy ,płaci się wszędzie za wszystko. To nic nowego inne miasta robią już tak od dawna. Plusem tego jest to ,że znikną etatowi stacze . Samochody , które zostały zaparkowane np. pół roku temu i nie są w ogóle ruszane z miejsca. Zdążyły już zapuścić korzenie. W innych miastach służby podstawiają lawetę i wio .
~ Zawiedziony
8 miesięcy temu ocena: 85%  8
Pan Burmistrz zraża tym samym do siebie coraz większą liczbę mieszkańców Rawicza i okolicznych miejscowości. Od czasu remontu wolę unikać okolic rynku że względu na utrudnienia i z tego co wiem nie jestem jedyny. Ciekawe czy tamtejsze sklepy już odczuły to na własnej skórze
~ do Kosmita
8 miesięcy temu ocena: 92%  7
Niestety nie będzie lepiej bo Rawicza jest ZAGĘSZCZANY a nie rozrasta się na zewnątrz. Brak parkingów sparaliżuje centrum na zawsze.
~ Kosmita
8 miesięcy temu ocena: 89%  6
Tu tylko chodzi o zarobek... brak słów A mieszkańcy nie mający podwórka garażu i wjazdu na swoją posesje będą parkować auta poza miastem chyba albo będą się teleportować z miejsca na miejsce. Ręce opadają. Oby tylko do kolejnych wyborów udało nam się jakoś przeżyć i miejmy nadzieję że będzie po kolejnych wyborach już lepiej
~ Konieczne konieczności
8 miesięcy temu ocena: 94%  5
Mieszkańcy okolic rynku muszą zacząć latać samolotami albo jeździć rowerami. No ten remont to faktycznie pierwsza potrzeba... pewnie będzie jeszcze gorzej jak było tak jak wszystkie remonty i renowacje przeprowadzone pod tą władzą m.in. niedźwiadek cudny teraz jak nigdy... planty super takie piękna i trwała nawierzchnia że lepiej oglądać z chodnika A to super wielkie rondo już niewspomne
~ Sklepikarz
8 miesięcy temu ocena: 19%  4
To jak to rozwiązać. Wypłacać ekwiwalent remontowy właścicielom , czy dowozić klientów pod same drzwi i zmuszać do zakupów. Albo nie robić remontu rynku i niech dalej będzie jak było . Tylko znowu odezwałyby się głosy , że sprawa rynku się przeciąga i nikt tu nie chce przyjechać i kupować. Zawsze jakiś malkontent zabierze "ważny" głos.
~ ferdek
8 miesięcy temu ocena: 84%  3
Nie dość że utrudnienia to jeszcze opłat im się zachciewa dla mnie to skandal i obłuda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Bredek
8 miesięcy temu ocena: 52%  2
Skandal ,lepiej wypłacać np. 700+ dla kierowców.