Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Patriotycznie w lesie

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    9.11.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A

W piątek przed świętem 11 Listopada, obok Dębu Niepodległości w dłońskim lesie odbyła się uroczystość patriotyczna.

Drzewko zostało posadzone w ubiegłym roku dla uczczenia stulecia Niepodległej. Dąb znajduje się w sąsiedztwie, owianej legendą kapliczki z wizerunkiem Matki Bożej, a w przyszłości ma stać się jej podporą. W uroczystości udział wzięli: burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak, zastępca przewodniczącego rady miejskiej Bernard Bałuniak, dyrektor Zespołu Szkół w Dłoni Arnold Ratajski, sołtys Kołaczkowic Antoni Mikołajczak, sołtys Dłoni Lucyna Maćkowiak, przewodnicząca KGW z Dłoni - Maria Żyto, uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz opiekunki kapliczki - Grażyna Chuda i Maria Murawa.

Całość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego SP Dłoń - Joanna Mikołajczak. Dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania niepodległości zebrani odśpiewali hymn państwowy i złożyli w tym wyjątkowym miejscu kwiaty w barwach narodowych. Spotkanie było okazją do zainstalowania przy dębie tabliczki informacyjnej.

Następnie uczestnicy patriotycznych obchodów pojechali do Kołaczkowic, by umieścić biało-czerwone wiązanki na Pomniku-Zbiorowej Mogile Powstańców Wielkopolskich i żołnierzy I wojny światowej.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Robot
6 miesięcy temu ocena: 50%  2
Panie burzmistrzu co z petardami hukowymi i rakietami wolnolatającymi (krótkiego zasięgu) na rynku w sylwestra. Będzie wesoły pokaz czy nie? Niech chociaż jednego dnia będzie hucznie i kolorowo ,a PSY niech się boją. Mam dość obsranych chodników i trawników gdzie biegają także dzieci ,a potem te śuprisy przynoszą do domu pod podeszwą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Józef
6 miesięcy temu 1
Robot, kup sobie petardy, rakiety ile chcesz i strzelaj w sylwestra do woli.