Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 slodziak

Pediatra: podczas pandemii dzieci przestały chorować. To dobry czas na szczepienia

› Aktualności 6 miesięcy temu    1.06.2020
komentarzy 3 ocen 5 / 20%
A A A
 fot. Adobe Stock

W powiecie rawickim ruszyła działalność niektórych przedszkoli. Lekarze pediatrzy spodziewają się, że w najbliższych tygodniach efektem będzie wzmożona liczba infekcji wśród dzieci. 

Lekarz pediatra Maria Piasecka-Wolniewicz zauważa, że jedyną „dobrą stroną pandemii” (która skutkowała zawieszeniem działalności żłobków, przedszkoli i szkół) w pediatrii było to, że dzieci przestały chorować. Będąc w grupie, zarażały się nawzajem.

R E K L A M ABolsius Podstrona

- Jednego dnia dzieci przestały chodzić do żłobków, przedszkoli i szkół i z tym dniem przestały chorować na infekcje dróg oddechowych, biegunki i grypę - jak ręką odjął. Tak po cichu myślę, że dla tych młodych rodziców to dobra lekcja – zapewnia. 

Lekarz pediatra uważa, że rodzice maja teraz najlepszy czas, aby kontynuować szczepienia. Dzieci są zdrowe, (a to najważniejszy warunek do szczepienia) i nie miały w ostatnich tygodniach kontaktu z chorymi rówieśnikami.

W rawickiej przychodni Center-Med szczepienia odbywają się normalnie. Zarówno te obowiązkowe, jak i zalecane. 

- Dzieci przyjmowane są w umówionym dniu mniej więcej co pół godziny. Do każdego małego pacjenta używamy nowego, sterylnego kompletu zabezpieczeń ochronnych, a każdy pacjent musi przejść przez specjalną śluzę - mówi Jolanta Strąk, z Punktu Szczepień Centrum Usług Medycznych Center-Med.

Dodaje, że zarówno rodzice jak i dzieci starsze muszą posiadać maseczki i rękawiczki. Przychodnia wznowiła też badania bilansowe niemowląt i dzieci.

+ 1 głosów: 5 (20%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarek
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Zawidziona trafiła w sedno,panstwu lekarzom jest na rękę, spokój cisza na poczekalniach a porady przez telefon. ŻENADA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zawiedzona
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Przestały chorować? Bzdury. Wszystko trzeba załatwiać telefonicznie. Gdy w laboratorium pojawisz się na badania krwi bez skierowania od lekarza rodzinnego, Panie laborantki mają fochy. Potrzebuję iść z dzieckiem do specjalisty - najbliższy termin w poździerniku i to oczywiście prywatnie. Ojciec miał umòwioną wizytę w szpitalu - odwołali bo coronawirusa. Ale prywatnie do tego samego lekarza można, a nawet trzeba się zapisać, bo choroba postępuje. I ja się pytam za co płacę składki na ubezpieczenie zdrowotne? Jedno wiem na pewno nie za leczenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CENZURA PRL i propaganda gebelsa. Jak u Kima
6 miesięcy temu ocena: 91%  3
CO JUŻ NIE MA WOLNOŚCI SŁOWA ? KOMU PŁACĄ KORPORACJE ??? KIM TRZENA BYĆ BY CENZUROWAC WPISY O BRAKU KONTROLI NAD SKŁADEM SZCZEPIONEK ??? LUDZIE NAPISALI PEŁNO KOMENTARZY NEGUJACYCH SZKODLIWE SZCZEPIENIA A WY WSZYSTKIE BEZCZELNIE USUNĘLIŚCIE !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CLAUDIA DŻESIKA VANESSA ŻAKLINA LENKA
6 miesięcy temu ocena: 82%  2
NO TAK PRZESTAŁY CHOROWAĆ, BO "MAMUSIE" PRZESTAŁY PRZYPROWADZAĆ CHORE DZIECI DO SZKÓL I PRZEDSZKOLI !!!!! LENIWE TIPSIARY ZAMIAST OPIEKOWAĆ SIĘ SWOIMI DZIEĆMI TO PORZUCAJĄ JE DO SZKOŁY A SAME IDĄ DO KOSMETYCZEK I SIEDZĄ NA FEJSBUKI I INSTAGRAMIE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji