Pierwsze w historii zwycięstwo u siebie KS Futsal Rawicz [FOTO]

Pierwsze w historii zwycięstwo u siebie KS Futsal Rawicz [FOTO] - Zdjęcie główne

W sobotę zawodnicy KS Futsal Rawicz podjęli ekipę Juranda Koziegłowy w hali w Sierakowie. Wygrali gospodarze 7:6.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób uczczono pamięć zmarłego zawodnika Juranda Koziegłowy, Mateusza Marciniaka.

Chwilę po rozpoczęciu meczu, na prowadzenie wyszli goście. - Szczerze mówiąc, źle weszliśmy w mecz, znowu straciliśmy pierwsi bramkę. Po chwili strzeliliśmy na 1:1, ale znowu rywale szybko zdobyli dwie kolejne. Cieszę się, że jeszcze przed przerwą wyrównaliśmy - powiedział po meczu Sebastian Wojciechowski, trener gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 3:3.

Na drugą połowę zawodnicy z Rawicza wyszli zmotywowani. Agresywna gra w ataku dała im prowadzenie 6:3, a po chwili 7:4. Końcówka meczu była jednak nerwowa. Goście częściowo odrobili straty, jednak ostatecznie KS Futsal Rawicz wygrał to spotkanie 7:6. - Drugą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze. Strzeliliśmy cztery bramki, tracąc tylko jedną. Później - przy stanie 7:4 - zabrakło nam koncentracji i wydaje mi się, że konsekwencji w ataku. Mogliśmy strzelić ósmą, dziewiątą, a nawet dziesiątą bramkę, ale to się nie udało. Za to goście w krótkim odstępie czasu zanotowali piąte i szóste trafienie. Zrobiła się nerwówka tym bardziej, że mieliśmy pięć fauli i musieliśmy grać asekuracyjnie, ale na szczęście trzy punkty zostają w Rawiczu, co mnie bardzo cieszy - stwierdził Sebastian Wojciechowski.

Co się wydarzyło w przerwie spotkania, że na drugą część gospodarze wyszli bardziej zmotywowani niż w pierwszej połowie? - To co w szatni zostaje w szatni i ważne, że podziałało. Będziemy grać dalej i starać się zdobywać jak najwięcej punktów do ligowej tabeli - dopowiedział trener.

Było to pierwsze w historii zwycięstwo u siebie KS Futsal Rawicz. W poprzedni weekend podopieczni Sebastiana Wojciechowskiego wygrali na wyjeździe w Złotowie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Marika Tatarek

KS Futsal Rawicz- Jurand Koziegłowy 7:6
Bramki: 1:0, 1:1 - Krystian Nowicki, 1:2, 1:3, 2:3 - Krystian Nowicki, 3:3 - Adrian Kociemba, 4:3 - Tobiasz Dziurdziewski, 5:3 - Krystian Nowicki, 6:3 - Erwin Łukawy, 6:4, 7:4 - Krystian Nowicki, 7:5, 7:6
Skład KS Futsal: Mateusz Nowak, Mateusz Proć, Adrian Kociemba, Erwin Łukawy, Bartosz Machi
Rezerwowi: Kamil Juskowiak, Bartosz Frąszczak, Bartosz Kowalski, Krystian Nowicki, Tobiasz Dziurdziewski, Alan Dąbrowicz, Kamil Gorszki, Artur Nowak, Adrian Nawrot