Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pilne! Jest decyzja dotycząca powrotu do szkół

› Aktualności 14 dni temu    11.01.2021
Grzegorz Heluszka
komentarzy 46 ocen 4 / 25%
A A A

Rząd podjął decyzję dotyczącą dalszego nauczania po feriach.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski i minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek poinformowali o organizacji nauki w szkołach po 18 stycznia.

Do szkół od poniedziałku, 18 stycznia, wrócą uczniowie z klas I-III.

- Zdecydowaliśmy się na utrzymanie wszystkich dodatkowych obostrzeń, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I - III szkół podstawowychpowiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił też, że decyzje ws. obostrzeń są trudne, podejmowane w sytuacji dużej niepewności. 

- Krokiem, który możemy wykonać jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - powiedział Adam Niedzielski.

Natomiast minister edukacji Przemysław Czarnek wskazał, że w grupie wiekowej dzieci klas I - III szkół podstawowych ryzyko transmisji koronawirusa jest stosunkowo najmniejsze. A szef resortu zdrowia podkreślał, że fakt, iż dzieci nie przebywają z rówieśnikami jest dla nich szkodliwy. 

- Musimy ważyć z jednej strony ryzyko pandemiczne, a z drugiej koszty tego, że najmłodsze dzieci nie chodzą do szkoły. Szkody z nieprzebywania uczniów z klas I-III w grupie rówieśniczej, nie równoważą w naszej ocenie ryzyka pandemii - mówił Adam Niedzielski. 

Pozostałe obostrzenia w walce z koronawirusem przedłużono do 31 stycznia 2021 r.

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (48)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sam
10 dni temu 48
#otwieramy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bodzio XP
11 dni temu ocena: 56%  47
Pretensje miejcie do kogoś z "góry " a nie do zwykłych nauczycieli , jak ktoś pobiera tylko 500+ za 3 dzieci to się nie dziwię że takie pierdoły wypisuje , praca nauczyciela nie jest lekka . Jakie to społeczeństwo jest .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
10 dni temu ocena: 75%  46
A która praca jest lekka ? Biorąc pod uwagę ilość godzin wolnych do ilości przepracowanych to najbardziej ryzykowny zawód świata ! Pretensje do góry takie, ze nie znieśli karty nauczyciela i dyrektor sam decyduje o pensum w zależności od zasłóg i ważności przedmiotu
~ Tosia
12 dni temu ocena: 10%  45
Do rodzic 2. Szukam pracownika, chętnie Pana zatrudnię skoro chce Pan pracować dla idei. Dla niej zapłacę 0 zł bo widzę że jest Pan skłonny do poświęceń dla dobra kraju
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matka
11 dni temu ocena: 100%  44
Nie chodzi o to żeby nauczyciele pracowali za darmo albo żeby im zabrać pensje ale żeby przyłożyli się do nauczania. Jedna wiadomość do 25 uczniów o treści "przeczytaj podręcznik na stronie ... i zrób zadanie 1-6 , powodzenia" nie załatwia sprawy.
~ Rodzic SP.
13 dni temu ocena: 56%  43
Proszę o zaszczepienie nauczycieli z 2 tury i do pracy. Nie chodzi o to że rodzice nie chcą siedzieć z dziećmi. Czas wrócić do normalności w poziomie nauczania. 3 lata drodzy nauczyciele nie pracowania w szkole to przegięcie. Strajki lub covid !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
12 dni temu ocena: 100%  42
To dobrze ze chcecie wrocić ! Zatem w wypowiedziach do prasy i w swoim gronie bedziecie przekazywac pozytywne informacje o powrocie. Ciesze sie na powrot do normalności w nauce dla dobra dzieci
~ nauczyciel
12 dni temu ocena: 24%  41
a to wina nauczycieli, że rząd zabrania im wrócić do pracy? Przegięcie to taki właśnie tok myślenika!
~ Powiatowy
13 dni temu ocena: 41%  40
Ludzie coraz słabsi, kiedyś 6 lat wojny przeżyli, narażali życie, nauka potajemnie, teraz to połowa jakby była wojna po miesiącu albo zmarła albo zwariowała. Szok rodzice muszą zająć się własnymi dziećmi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Qaa
13 dni temu ocena: 70%  39
Lekarze w dobie covida walczą o zycie pacjentów. Jestem pielęgniarką już ponad 20 lat. Mama 3 trójki dzieci. Myślę że porównanie pracy lekarza i nauczyciela to absurd. Nikt nie ma takich przywileji jak nauczyciele ! Wolne goni wolne i goni wolne.
~ Do qua
13 dni temu ocena: 70%  38
Oj pierwsze szczepionki już były. A teraz nieskorzystanie ze szczepionek aby zapobiec chorobie to głupota, pal licho sam zachoruje, ale i egoizm jak zarazi innych w tym swoich rodziców dziadków etc.
~ Fil
13 dni temu ocena: 67%  37
W dzisiejszych reżimowych czasach, gdzie wykańczają ludzi podatki, ceny wszystkiego coraz droższe a w rodzinie zeby żyć na odpowiednim poziomie trzeba pracować we dwójkę. Wyskakujesz z tekstem z dziećmi. No jesteś zwykły dziad. Życzę Ci żebyś jako jeden zarobił 3 tys. Miał 3 dzieci z tego jedno w prywatnym żłobku, drugie w prywatnym przedszkolu bo w panstwym nie ma miejsca. 3 dziecko w szkole. Kredyt na mieszkanie 1200zl do tego opłaty. I niech żona siedzi w domu bo się musi dziecmi zajmować.
~ Qaa
13 dni temu ocena: 57%  36
Dawniej nie było szczepionek i ludzie słabi umierali. Nie było lekarzy i specjalistów. I jakoś ludzie żyją. Coś jeszcze chcesz powiedzieć?
~ Rodzic 2
13 dni temu ocena: 82%  35
Mogą się zająć, ale po co z państwowych pieniędzy pensje dla nauczycieli. W czasie wojny uczyli z powołania!
~ Kolo
13 dni temu ocena: 50%  34
Dzieci powinny wrócić do szkół po zaszczepieniu seniorów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matka
13 dni temu ocena: 85%  33
Życie Rawicza może warto zainteresować się tematem lub podpytać oświatę dlaczego wszystkie podstawówki w Rawiczu i okolicach pracują zdalnie na platformie teams a Szkoła Podstawowa nr 1 na beznadziejnym discordzie. Dlaczego nasze dzieci z "1" mają być gorsze bo połowa lekcji jest onnline (bez kamerek, przerabiają materiał w max 20 minut bo resztę zajmuje sprawdzenie obecności i sprawy organizacyjne). Druga połowa lekcji to wysyłanie zadań przez dziennik. Dlaczego mimo próśb rodziców dyrektorka nic z tym nie robi? Czy organ nadzorujący nie powinien sprawdzić jak się ma nauka w szkołach? Trwa to już długo i nie zanosi się na powrót starszych dzieci. Jako rodzic żądam ujednolicenia sposobu prowadzenia zajęć. W takim trybie jaki jest, dzieci będą miały ogromne, w stosunku do rówieśników zaległości. Pomóżcie nam, rodzicom cos zrobić bo prośby do dyrekcji nic nie dają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
11 dni temu ocena: 95%  32
do Nick. Pytanie jak duże klasy macie w Masłowie i jaki poziom nauki was satysfakcjonuje. Praca wyłącznie ze słuchu, "wyrzucanie uczniów" w trakcie zajęć bo jest ich a dużo w tym samym czasie. Masłowo jest mniejsze więc i ilośc uczniów może tak nie obciąża serwerów. Prosze zapytać kogoś kto się zna to odpowie że discord to platforma do grania a nie do nauki. To, ze nie zarzekają nie oznacza absolutnie NIC. Skoro, prawie wszystkie szkoły działają na teamsach, podobnie jak studia, znaczy to, że jest to cos sprawdzonego.
~ Nick
12 dni temu ocena: 23%  31
Sp Masłowo także pracuje na discordzie i jakoś nikt nie narzeka.
~ :,:
13 dni temu ocena: 89%  30
Masz na myśli Panią Migrenę ? !
~ Ja
13 dni temu ocena: 87%  29
Cichutko do emerytury. Po co rewolucje. Rewolucje i pod górkę rodzicom robi szalona plastyczka. Zadać i z głowy !
~ ja
13 dni temu ocena: 86%  28
Zgadzam się, tylko czy nikt nie potrafi z tym nic zrobić? Nie wszystkie dzieci, które tam chodzą to leniwe nieuki. Każdy chce mieć szanse na takie same warunki nauki mimo obecnie ciężkich czasów. Też tam chodziłam ale jak była inna dyrektorka i poziom był zupełnie inny.
~ Rodzice
13 dni temu ocena: 87%  27
Odpowiedź prosta. 20 min lekcji hurtowo do przerobienia zadadzą i WOLNE ! Z bólem pewnie jeszcze to robią, marudząc w domach ! Poziom SP 1 w Rawiczu znany ! Niski !
~ Mk
14 dni temu ocena: 75%  26
Brak słów na ten temat co rząd wymyśla przedszkola cały czas chodzą teraz wracają klasy 1-3 a dlaczego nikt nie pomyślał o klasach 4 oni teraz dostali nowe przedmioty inne ocenianie innych nauczycieli Moim zdaniem im też jest ciężko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CLAUDIA DŻESIKA VANESSA ŻAKLINA LENKA
14 dni temu ocena: 27%  25
Ja się cieszę bo będę miała dużo czasu by siedzieć na fejsbuku i instagramie raz w tygodniu skoczę sobie na paznogcie i raz na żęsy do kosmetyczki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sebix
14 dni temu ocena: 84%  24
I co też chcesz już swoje dziecko do szkoły posłać żeby mieć czas na pisanie farmazonów na Życiu Rawicza. A może Ty zwykły Seba albo Brajan jesteś i musisz mieć czas żeby w Pleya popykac. A do roboty chodzisz żeby mieć na gaz do E36???
~ Masakra
14 dni temu ocena: 43%  23
Masakra! Co to są za eksperymenty na 1-3 ????????????? Testują jak się będzie sprawa miała ???????? Masakra !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Surrealizm
14 dni temu ocena: 100%  22
To Miś czy rok 1984 https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanka
14 dni temu ocena: 43%  21
droga redakcjo gdzie możan się zarejestrować na szczepionke covid lat 82 proszę napiszcie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ IDIOTYZM
14 dni temu ocena: 53%  20
IDĄ DUŻE MROZY i SZCZYT SEZONU GRYPOWEGO A TE DEBILE WYRZUCAJĄ MALE DZIECI DO SZKOŁY !!! JAK BĘDĄ CHORE TO ZERO POMOCY LEKARSKIEJ BO OŚRODKI ZDROWIA ZNOWU W RAWICZU NIE DZIAŁAJĄ !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Frank
14 dni temu ocena: 87%  19
Za te mrozy otrzymujesz złoty medal za najgłupsza wypowiedź w tym roku. Brawa
~ Diplo
14 dni temu ocena: 100%  18
To że szpitale i ośrodku kiepy pozamykaly to już wina tylko rządu. Ale na szczęście są jeszcze wizyty prywatne i tam problemów nie ma. Zimy były co roku, grypy i inne też. Takim tokiem myślenia to lepiej żebyśmy się wszyscy w domach pozamykali i resztę życia spędzamy przed kamerami.
~ Alex
14 dni temu ocena: 30%  17
za 2 tygodnie te dzieci tak poroznoszą covid ze znów wróćą do domów jak raz z porządnie tego nie przeczekamy to sie nie skończy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Artur
14 dni temu ocena: 91%  16
No i przez takich ludzi jak Alex będziemy do końca roku w domach siedzieć. I będzie 3, 5 i 10 lockdown. Przeczekać co przeczekać już 3 raz przeczekujesz a ludzie umierają przez brak opieki medycznej. A stado osłów twierdzi że jeszcze za mało śrubę dokręcili
~ Black Angel
14 dni temu ocena: 83%  15
Ale ty g***i jestes
~ Dagmara
14 dni temu ocena: 78%  14
Super ze dzieciaki wracaja. Widze po mojej corce (pierwszoklasistka) ze bardzo stresowala sie zdalnym nauczaniem. szkoła i kontakt face to face nie zastapiony!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wincenty
14 dni temu ocena: 88%  13
Te osoby które podpisały się 500+ i kokodilo to dwa zasrane cepy. Macie dzieci małe czy już odchowane? Jeśli nie to gówno wiecie. Zamknijcie swoje dzieci cebulaki zasrane na pół roku z dala od innych dzieci i nauki. Za jakiś czas się wypowiecie co z nich wyrośnie. Jak wy byliście mali to nie brakowało wam biegania po dworze i zabawy z innymi. Jeszcze ktoś ma szczelność pisać w komentarzach że jak tego nie przeczekamy to będzie gorzej. Czego nie przeczekamy???banda zacofanych troli. Chorowaliśmy, chorujemy i będziemy chorować jak nie na to to na inne rzeczy. Mróz idzie to niech dzieci w domach siedzą. Tak jak mnie ludzka głupota nie rusza to te wypowiedzi już wołają o pomstę do nieba. Na prawdę ludzie są coraz glupsi i z dnia na dzień coraz bardziej świrują. Chcecie szczepcie się i dajcie innym ludziom zyc.
~ Kokodilo
14 dni temu ocena: 13%  12
Dagmara przyznaj w końcu będziesz mieć święty spokój. Ciekawe ile ty dziecku poświęcasz czasu face to face
~ 500+
14 dni temu ocena: 39%  11
Dżesika już ci się nie chce zajmować bombelkiem ?
~ ...
14 dni temu ocena: 80%  10
temat dnia zycia rawicza masz balagan na biurku to ,masz czas do swietowania no kur.. nie wierze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
14 dni temu ocena: 0%  9
Nareszcie czas wrócić do obrazków!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pracownikadministracyjny!
14 dni temu ocena: 64%  8
Biedni nauczyciele 1-3. Pozostali Hurrra jeszcze!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ,,,
14 dni temu ocena: 11%  7
brawo wy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
14 dni temu ocena: 38%  6
Jednym słowem masakra.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pierot
14 dni temu ocena: 57%  5
Kolejna pisowska zasłona dymna po ujawnieniu Gazety Wyborczej, mianowicie BFG nie miał niezależnej ekspertyzy w sprawie Idea Banku, dysponował tylko taką, którą przygotowała firma, która wcześniej pracowała dla banku Leszka Czarneckiego. Dlatego pozew przeciwko państwu polskiemu jest z góry wygrany przez Czarneckiego, pewny jest wielomilionowego odszkodowania, za które zapłacą podatnicy. Tak się kończy kolejna zabawa pieniędzmi Polaków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Joanna Dark
14 dni temu ocena: 36%  4
Ale ciemniak jesteś haha