Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pisze do ciebie znajomy i prosi o kod BLIK? Upewnij się, z kim masz do czynienia

› Aktualności› Wydarzenia 6 dni temu    25.05.2020
Dawid Bela
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. archiwum

Masz konto na portalu społecznościowym? Zawsze upewnij się, z kim piszesz. Gdy znajomy poprosi o natychmiastową pożyczkę, zadzwoń do niego. To powinno uchronić przed utratą pieniędzy.

O metodzie "na BLIK" pisaliśmy już na naszym portalu - TUTAJ. Niestety, oszuści znów działają, w tym także na terenie powiatu rawickiego. Na czym polega metoda wyłudzaczy?

Oszuści podszywają się pod znajomą lub znajomego na portalu społecznościowym. Wysyłają krótką wiadomość. Pilnie potrzebują środków na opłacenie transakcji, zgubili portfel, skradziono im torebkę lub zabrakło pieniędzy na powrót do domu. Jeżeli ufasz bezgranicznie takiej osobie, możesz wpaść w pułapkę. "Znajomy" oczywiście obiecuje, że odda pieniądze jeszcze tego samego dnia albo następnego. 

Dalsze kroki zajmują już jedynie parę minut. Musisz się zalogować do swojego banku, w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”. Jeśli w porę nie zapali ci się w głowie lampka ostrzegawcza, to utrata pieniędzy jest nieunikniona. Kilkucyfrowy kod wystarczy, żeby oszust wypłacił pieniądze z bankomatu.

To nie jedyna, popularna w ostatnich dniach metoda. Oszuści podszywają się również pod policjantów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Czytaj także o nowym dyrektorze Zakładu Karnego - TUTAJ

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Także tego
6 dni temu 4
Hey sTarY! Jestem książę Nigerii. Potrzebuje Twoje 500$ żeby wyciągnąć z rachunku moje 9 milionów $ . Zwrócę Ci do jutra te 500$ podwójnie. Czy książę Nigerii mógłby kłamać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mat
7 dni temu 3
A co to BLIK? Pierwszy raz słyszę takie wyrażenie. Z niczym mi się nie kojarzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Man
7 dni temu ocena: 100%  2
Przed głupotą się nie uchronisz nie ma na to lekarstwa, za głupotę trzeba płacić i żadne ostrzeżenia tu nie pomogą musi tak być glupi zawsze będzie glupi i ma za to płacić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Współczuje :(
8 dni temu ocena: 0%  1
W gminie Jutrosin dzisiaj był taki przypadek :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji