Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Poseł: "Zdecydowałem się kandydować. To dla Rawicza korzystne"

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    9.05.2019
Dawid Bela
komentarzy 58 ocen 35 / 29%
A A A
Jan Dziedziczak (w środku)Jan Dziedziczak (w środku) fot. D. Bela

Rawicz. Jan Dziedziczak w Rawiczu. Konferencja posła Prawa i Sprawiedliwości. Były wiceminister spraw zagranicznych spotkał się z dziennikarzami i sympatykami ugrupowania w rawickiej siedzibie partii.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Z Wielkopolski startuje w nich 60 kandydatów reprezentujących sześć ugrupowań. Politycy zabiegają o głosy także mieszkańców powiatu rawickiego.

W ostatnim czasie w Rawiczu gościła Ewa Kopacz z Koalicji Europejskiej [CZYTAJ TUTAJ]. W Miejskiej Górce z kolei pojawił się prof. Zdzisław Krasnodębski z Prawa i Sprawiedliwości [TUTAJ]. Oboje są jedynkami na listach komitetów wyborczych. W spotkaniu w mieście nad Balatonem brał również udział Jan Dziedziczak. Dziś były wiceminister spraw zagranicznych zjawił się w Rawiczu na zwołanej konferencji prasowej.

Jan Dziedziczak przedstawił swoją wizję roli posła w Warszawie i eurodeputowanego w Brukseli. - Jestem do dyspozycji. Chcę być waszym ambasadorem w Warszawie. Jeśli macie sprawy w resortach, ministerstwach, jestem od tego, żeby pomagać "otwierać drzwi". Mam taką samą wizję, jeśli chodzi o Parlament Europejski. Nasi mieszkańcy i samorządowcy mieliby "pootwierane drzwi" w Brukseli. Mieliby europosła, który dobrze zna Rawicz. Nie byłby tylko raz, żeby kupić buty na rynku - zastosował wyraźną aluzję do wizyty byłej premier w mieście. 

Poseł przypomniał, że w eurowyborach w Wielkopolsce w 2004, 2009 i 2014 roku Prawo i Sprawiedliwość miało jeden mandat, który uzyskiwał kandydat z pierwszego miejsca na liście. - W tym roku, w związku z wysokimi sondażami, liczymy na 2 mandaty. Pierwszy byłby dla prof. Krasnodębskiego. Jeśli chodzi o drugi, zdecydowałem się kandydować z 10 miejsca. To dla Rawicza korzystne - powiedział Jan Dziedziczak i dodał: - Znam miasto i powiat. Byłem tu kilkadziesiąt razy: od uroczystości po spotkania czy wspólnie realizowane projekty. Udało się zaprosić prezydenta Dudę. Każdy samorządowiec ma do mnie telefon komórkowy. Z tej 60-tki (kandydatów - przyp. red.) najlepiej znam Rawicz i powiat i najwięcej dla niego zrobiłem w ciągu 12 lat, gdy jestem stąd posłem. Przekonałem ludzi, że po wyborach nie znikam. Jest szansa, że będziemy mieli europosła, który będzie tu obecny, który będzie miał biuro i współpracował z władzami samorządowymi, a nie zniknie gdzieś w Poznaniu czy w innym ośrodku. 

Dziedziczak wystosował apel do mieszkańców powiatu rawickiego. - Brońmy naszych wartości i brońmy Polski. Jeśli w tych wyborach nie weźmiemy udziału i będzie frekwencja tak samo niska - jak zawsze w wyborach do Parlamentu Europejskiego - to za nas zadecydują wielkie miasta. Zapewniam, że Poznań, Wrocław, Warszawa, Gdańsk zmobilizują się. Tam będzie rekordowa - jeśli chodzi o wybory europejskie - frekwencja i to oni mogą zadecydować, w którym kierunku pójdziemy. Jeśli wygramy w tych wyborach, to mamy dużą szansę, by utrzymać „dobrą zmianę” jesienią. Jeśli te wybory przegramy, to będzie bardzo trudno wygrać jesienią. I już jesienią wtedy możemy mieć rządy pana Schetyny i Biedronia, który będzie wprowadzał lewacką inżynierię społeczną. To nie będą już rządy 2007-2015. Będzie bez porównania gorzej, to widać już teraz ewidentnie.

Szanowni Internauci.

Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

+ 10 głosów: 35 (29%) 25 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (55)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rawiczanin
ponad rok temu 55
DZIĘKUJEMY ALE ŁASKĘ NAM ROBISZ HA HA HA walisz gościu po profity i nie pieprz że to dla nas
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Martyna
ponad rok temu ocena: 58%  54
Głosujmy na Jana Dziedziczaka. Nr 10 na liście nr 4. On zadba o interesy Polaków w UE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ genek
ponad rok temu ocena: 17%  53
Głosujmy tylko na Konfederację Korwin ……. Oni przynajmniej mówią prawdę o zagrożeniu jakim jest grabież naszego mienia przez Żydów. Na mocy ustawy 447 Żydzi chcą od nas mienie bezspadkowe, czyli takie które pozostawili obywatele polscy pochodzenia żydowskiego, którzy zmarli bezpotomnie. To właśnie Konfederacja i stowarzyszenie Marsz Niepodległości zorganizowały w niedzielę 11.05 20 tysięczną manifestację w tej sprawie w Warszawie. A telewizje TVp i inne o tym nie wspomniały, czyli co to oznacza? Ci co mieszkają w pożydowskich kamienicach nie mogą spać spokojne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pani Dulska
ponad rok temu ocena: 46%  52
Nie strasz pan Dziedziczak, nie strasz Schetyną czy Biedroniem. Gorszego paskudztwa dla Polski jak PiS już być nie może. Sami moraliśći, wzorowi obywatele i katolicy się znaleźli. Aż się nie chce podawać przykładów na tę " dulszczyznę." Rozwody, po trzy małżeństwa, niewiadonego pochodzenia fortuny. Stara panna i stary kawaler uczą nas dzieci wychowywać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miś Obserwator
ponad rok temu ocena: 82%  51
Panie Dziedziczak, jakie to korzyści może mieć Rawicz z pańskiego kandydowania ? A starosta systematycznie łapki ( lajki ) Dziedziczakowi stawia na fejsbooku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ leon
ponad rok temu ocena: 61%  50
RAWICZANIE ZA DUŻO TVN OGLĄDACIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do leona zwanego Olą
ponad rok temu ocena: 43%  49
Leon, za to ty jedziesz na TVP, to widać, słychać i czuć.
~ Ha Ha
ponad rok temu ocena: 100%  48
A mówili że Dziedziczak to poseł bezpartyjny, a tu proszę " suprise " , Podobnie chyba jest z tą bezpartyjnością w naszym silnym bezpartyjnym regionie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ leon
ponad rok temu ocena: 72%  47
ten rawicz to typowo po-ciemnogród żal mi was jesteści ślepi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek odpowiedź
ponad rok temu ocena: 62%  46
Nie jestem z PIS ale wiem jedno, że są oni za utrzymaniem suwerenności Polski, która niestety została nadszarpnięta. Nie dają się klepać po plecach nic nie otrzymując w zamian. Czy byłeś (byłaś) za granicą w ostatnich latach bo jeśli tak to na pewno dało się zauważyć policjantów z długą bronią chodzących po ulicach... Ja tego nie chcę w moim kraju. PS podaj imię będzie łatwiej wymieniać poglądy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Jurka nie z PiSu, ale za PiSem
ponad rok temu ocena: 37%  45
Jurek, PiS to rzeczywiście stan umysłu. Popatrz na to zdjęcie.
~ Jurek, już nie odpowiadaj
ponad rok temu ocena: 57%  44
Przykładem tej naszej super suwerenności jest poddaństwo, Polski państwu Watykan i jego namiestnikowi Dyrektorowi Rydzykowi. Tam, na zachodzie policjanci chodzą z długą bronią po ulicach, pilnując porządku, u nas natomiast z długą bronią o 6 rano wchodzą do mieszkań polskich obywateli. To ci się podoba. " Ten kraj jest mój i twój " zaśpiewaj to sobie. Nie można nie być z PiS i być za PiS. PiS to stan umysłu.
~ Shiva
ponad rok temu ocena: 41%  43
Jest na kogo głosować - oto Konfederacja - https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asdas
ponad rok temu ocena: 20%  42
Widze, chłopie że nic nie wiesz na temat konfederacji. Wyjdź i się nie wypowiadaj.
~ Shiva
ponad rok temu ocena: 28%  41
Pis po jedno zło !!! Młodzi rawiczanie - tylko Konfederacja - Korwin Braun,Narodowcy Liroy !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek odpowiedź
ponad rok temu ocena: 68%  40
Jasne. Każda władza przy sterze chce coś skubnąć dla siebie. Przypomnij sobie PO i ich pensje ; OFE;aferę VAT ; aferę reprywatyzacyjną zamykanie rentownych przedsiębiorstw; podwyższenie wieku emerytalnego; 23%VAT; strzelanie gumowymi kulami do protestujących i wiele innych. Gdyby dalej rządzili mielibyśmy islamskich uchodźców w tym także ekstremistów a do sprywatyzowanych lasów nie byłoby wstępu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek ocknij się
ponad rok temu ocena: 35%  39
Do sprywatyzowanego lasu jeszcze można wejść ale do wyciętego już nie wejdziesz. A ekstremistów już mamy, ale ty tego nie widzisz, bo ci nagadali głupot o islamistach a popatrz na naszych: Międlara, Winnickiego, Andruszkiewicza. A co powiesz o zabójcy Adamowicza? Ty tego nie widzisz, Przekonanego nie przekonasz. Zainteresuj się trochę polityką, ale tak bez zaangażowania, a oczy ci się otworzą. Nie bronię tu wcale złodziei z PO, ale widzę też zło w PiS. Jedni i drudzy są siebie warci.
~ Do nieładnie tak ...
ponad rok temu ocena: 22%  38
SR ma tą przewagę nad innymi, że może współpracować z każdą opcją chętną pomagać Rawiczowi, bo jest bezpartyjny. Zrozum to wreszcie człowieku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miś Obserwator
ponad rok temu 37
Weź się nie ośmieszaj !!! " BEZPARTYJNI "
~ Bez co ?
ponad rok temu ocena: 100%  36
Czyli BSR to taki kolaborant, dla swoich korzyści może współpracować z każdym. Czyli dzisiejsi wyklęci, powinni wszystkim z BSR ogolić głowy.
~ No co ?
ponad rok temu ocena: 87%  35
Przepraszam , ale co ten pan zrobił dla Rawicza i powiatu przez te 12 lat , bo chyba coś mi umknęło ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Galeria
ponad rok temu ocena: 63%  34
W tych wyborach będę głosować na Kukiz15. Rozdawnictwo przeraża.Wszystko coraz droższe. Wielu ludziom żyje się coraz gorzej. Mieli nie przyjmować imigrantów, a tu sami zza wschodniej granicy, co psują rynek pracy, niestety jeżdżą po pijaku, przywożą odrę. A na 500+ po wyborach, to pieniędzy nie będzie, bo za dużo zostało rozdane. Chcą opodatkować co się da. Jak zaczną odbierać to dopiero będzie lament. Powiat słabo się rozwija. Same markety.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polityka to gów...
ponad rok temu ocena: 76%  33
Kukiz 15 już nie istnieje. Sprzedali się do PiS. Kukiz sam siebie już dawno nazwał " SZMATĄ " polityczną.
~ Makak w białym
ponad rok temu ocena: 85%  32
I jak to mawiał ŚP prezydent III RP Lech Kaczyński , proszę o następnę pytanie , " tylko nie od tej małpy w czerwonym" Zaraz zaraz, a czy on czasem też nie był z PiSu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
ponad rok temu ocena: 42%  31
Statystyk nie prowadzę, ale jeśli ktoś zna parlamentarzystę, który był więcej razy w Rawiczu od posła Jana Dziedziczaka to niech się nie wstydzi i wymieni jego godność. A czy pomógł Rawiczowi to też możemy się pospierać. Środki na salę przy SP4, zadaszenie Orlika przy SP1, ulicę Bocianią w Masłowie, drogę w Szymanowie to same przyszły, bo nikt już ich nie chciał. I jeszcze by było można kilka wymienić, ale ograniczyłem się do ostatniego roku .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja na Dziedziczaks
ponad rok temu ocena: 46%  30
Skoro pomaga Rawiczowi. To wolę Dziedziczaka z PIS niż Kopaczkę,która nic dla nas nie załatwiła. I wisi mi to, że on jest z PIS
~ Nieładnie tak wystawiać na strzał
ponad rok temu ocena: 84%  29
Czyli mówisz że to wszystko zasługi Dziedziczaka, tym samym silnie podważasz bezpartyjność Silnego Regionu i mocno wciskasz to ugrupowanie w polityczne powiązanie z PiS.
~ Jurek
ponad rok temu ocena: 65%  28
Dziwi mnie ta nagonka na PIS tym bardziej że to co obiecują -robią. POprzednicy kłamali i kradli ale widać to niektórym nie przeszkadza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ci nie kradną
ponad rok temu ocena: 42%  27
Jurek a tobie nie przeszkadzają bajońskie zarobki politruków z TVPis, sekretarek z NBP, nagrody rządowców im się należą. Srebrna, prezes knuje, Rydzyk się pasie na ludzkiej krzywdzie,za państwowe kupili od Czartoryskich, swoje narodowe dzieła sztuki, o skokach nie wspomnę. Wdowy Smoleńskie nienażarte na naszą kasę. Ba kupili sobie wyborców za ich własne pieniądze. O przykładach kłamstw nie chce mi się gadać, posłuchaj sam Morawieckiego, Błaszczaka, Czarneckiego Mazurkowej, oni tylko prawdę mówią. A znajdź mi coś co załatwił dla Rawicza Dziedziczak.
~ Ooo
ponad rok temu ocena: 82%  26
Ja nie wiem na kogo głosować. Nie lubię ani PO ani PIS.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do asdas
ponad rok temu ocena: 33%  25
Co to za partia ta konferencja.?
~ Tęczowy
ponad rok temu ocena: 13%  24
Głosuj na Biedronia
~ Asdas
ponad rok temu ocena: 35%  23
Odpowiedź jest jedna. Konferencja!
~ ALOJZY BĄBEL
ponad rok temu ocena: 71%  22
PIS ZŁY PO ZŁE TO NA KOGO GŁOSOWAĆ !!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asdas
ponad rok temu ocena: 39%  21
Konfederacja!
~ ANIA
ponad rok temu ocena: 77%  20
Ciężko znaleźć drugiego tak zaklamanego człowieka który dla kariery zrobi wszystko. Ten pan musi kandydować bo tak się składa że innej pracy nigdy się nie imał więc brak mandatu to dla niego bezrobocie. Mam inne pytanie za czasów krótkiej kariery ministra był Pan odpowiedzialny za przygotowanie miejsca w Polsce dla naszych rodaków ze wschodu. Ilu ich Pan sprowadził? 2 czy 3 ? To świadczy o Pana skuteczności
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alojz
ponad rok temu ocena: 60%  19
Co za wstyd pisowiec w rawiczu .. to zaraza gorsza od komuny. Trybunal dla was
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 86%  18
Panie Dziedziczak co pan dla ziemi rawickiej zrobił ? Nastała długa cisza. Powiem panu - NIC.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hmmm
ponad rok temu ocena: 79%  17
Ten poseł to ten pierwszy z lewej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turysta
ponad rok temu ocena: 54%  16
zadnego pisu w Rawiczu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fogo stainer kolejarz
ponad rok temu ocena: 75%  15
on Rawicz zna ... warszawie go nie chca to RAWICZ .... w Rawiczu nikt nie zagłosuje na niego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXX
ponad rok temu ocena: 72%  14
Panie pośle a może zablokuje Pan budowę masztu telefonii komórkowej koło szkoły podstawowej nr.4.Niech się Pan czymś wykaże w Rawiczu bo jakoś nikt z tym nic nie robi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TYLKO PIS
ponad rok temu ocena: 36%  13
BRAWO PANIE MINISTRZE TAKICH LUDZI NAM TRZEBA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Foto express
ponad rok temu ocena: 56%  12
Jest Alo jest impreza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kozlowsky
ponad rok temu ocena: 83%  11
Jeden mściwy guru ,drugi guru w sutannie(?) Zapytam kulturalnie -Pan jest poważny? Nie przypominam sobie żeby Pan coś dla Rawicz zrobił, chyba tylko przyjazd po głosy,mam nadzieję iż na darmo. I jeszcze jedno przestańcie szczuć na siebie i skłócać obywateli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dość PiS w Rawiczu
ponad rok temu ocena: 68%  10
Nam nie potrzeba Dziedziczaka, nam wystarczy Ola taka, filar naszego PiSu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ basta
ponad rok temu ocena: 77%  9
Panie kandydacie. NIE dla poróżniania społeczeństwa, braku tolerancji dla innych poglądów, policji o 6 rano za tęczę, konfetti dla ministra, kierowców bez umiejętności, dwóch wież, przekopu, Radomia, seksualnych ekscesów marszałka, "oszczędności" posła, z których nie może się wyliczyć, rozbitych melexów, limuzyn, ustaw na kolanie po nocy, krzywdzenia obywateli i wielu innych dobrych zmian. Dość!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ł
ponad rok temu ocena: 70%  8
łał, nigdy na pis głosu nie oddam. A gdzie rawicka władza? Nie popiera?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tommot
ponad rok temu ocena: 81%  7
Ja się pytam - co Pan D. zrobił? Jestem mieszkańcem Rawicza od 11 lat i odkąd pamiętam pojawia się On tylko w okresie kampanii wyborczej zabiegając o głosy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do dobry poseł
ponad rok temu ocena: 83%  6
Trafnie powiedziane " BYWAŁ " w Rawiczu
~ Dobry poseł
ponad rok temu ocena: 40%  5
Nie masz racji. Ten pan bywał tu często i bardzo pomagał i lobbował na rzecz Rawicza. Tylko jak będzie w Brukseli to nie wiem jakie korzyści z tego będą. PIS w Rawiczu jest bardzo słaby
~ Jan
ponad rok temu ocena: 72%  4
Picu Picu panie Dziedzicu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ schron +
ponad rok temu ocena: 75%  3
a kiedy w Rawiczu wybuduje PIS schrony obiecane przez Kołeczkę i stojącego obok Dziedziczaka, to ważne !!! No i dlaczego jeszcze nie wprowadziliście uchwał przeciw LGBT :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
ponad rok temu ocena: 82%  2
Pisie nie z takim człowiekiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji