Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Prawie pół miliona dla jutrosińskich wiosek

› Aktualności 14 dni temu    12.01.2021
Honorata Dmyterko
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Dzień Dziecka w Śląskowie, który przygotowały miejscowe organizacjeDzień Dziecka w Śląskowie, który przygotowały miejscowe organizacje fot. archiwum H. Dmyterko

458.501 zł zostanie w tym roku rozdysponowane pomiędzy 19 wiosek w ramach funduszu sołeckiego.

Mieszkańcy zaplanowali przeznaczyć pieniądze, m.in. na budowę dróg i chodników, pielęgnację zieleni, organizację imprez integracyjnych oraz utrzymanie, wyposażenie i modernizacje świetlic wiejskich.

Jeziora, Rogożewo i Śląskowo postanowiły wesprzeć swoje jednostki OSP.

Istotniejsze inwestycje szykują się w Szkaradowie, gdzie za prawie 33.000 zł zaplanowano wymianę dachu na budynku świetlicy oraz Dubinie i Grabkowie, gdzie odpowiednio 33.625 zł i 22.417 zł kosztować mają remonty miejscowych świetlic.

- Dubinianie zdecydowali, że w tym roku większość pieniędzy przeznaczona będzie na remont świetlicy wiejskiej. Niedługo ruszymy z tą inwestycją - zapowiada sołtys wsi Dawid Kaczmarek. Chwali pomysł wyodrębniania z budżetu gminy funduszu dla sołectw. - Dzięki niemu można przeznaczać pewne pieniądze na realizację zadań, które będą służyły mieszkańcom sołectwa. Oczywiście tych pieniędzy zawsze jest... za mało - komentuje.

Niespełna 30-tysięczny fundusz, jakim dysponować będzie Śląskowo, jak mówi sołtys wsi, pozwoli pokryć sporo wydatków.

- Jeśli oczywiście sytuacja pozwoli, to z funduszu sołeckiego zamierzamy zorganizować Dzień Dziecka oraz dożynki. Poza tym, oprócz stałych kosztów, jakie ponosimy na utrzymanie zieleni czy świetlicy wiejskiej, chcemy wyremontować część dróg śródpolnych na terenie sołectwa oraz odnowić krzyże, które stoją przy drodze powiatowej na wjeździe i wyjeździe do Śląskowa - zapowiada Bożena Maćkowiak, włodarz Śląskowa. Ma nadzieję, że uda się także założyć monitoring na budynku świetlicy tak, aby była widoczna również brama remizy oraz podest i zejście do stawu przeciwpożarowego. - Dodatkowo zostanie zakupiony mundur dla jednostki OSP oraz wyposażenie kuchni przez KGW - dopowiada.

Sporymi kwotami dysponować będą także sołectwa: Płaczkowo, które 21.822 zł chce przeznaczyć na remont chodnika oraz Ostoje, gdzie 18.200 zł planuje się wydać na przygotowanie dokumentacji technicznej budowy remizy OSP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj także: Dlaczego w Zaborowie nie ma sołtysa?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Felix
12 dni temu ocena: 100%  3
Pieniądze w Nowym Sielcu na imprezy to chyba u sołtysa w stodole ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ndks
13 dni temu ocena: 17%  2
No to ile dla Jutrosina?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jsksk
13 dni temu ocena: 0%  1
A ile funduszu sołeckiego dostanie miasto Jutrosin? Znów nic? Ojej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji