Prezent dla trenera Pelikana. Porażki Sarnowianki i Sparty

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 6 dni temu    15.09.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
Łukasz Bojdo (na pierwszym) planie i Przemysław StaniszewskiŁukasz Bojdo (na pierwszym) planie i Przemysław Staniszewski fot. archiwum portalu

Wszystkie drużyny z powiatu rawickiego, grające w Red Box klasie okręgowej, rywalizowały na wyjeździe. Tylko Pelikan wrócił z pełną pulą.

Drużyna z Dębna Polskiego grała w Pudliszkach. Przyjezdni wygrali z miejscowymi Zjednoczonymi 3:1. Bramki dla gości zdobyli: Konrad Szaroleta (25'), Bartosz Chociaj (41') i Patryk Biegała (87').

Był to prezent dla obchodzącego w sobotę urodziny trenera Łukasza Bojdy. -  Powiedziałem zawodnikom, że wygrana jest najważniejsza, a życzenia już mniej - śmieje się szkoleniowiec. - Spotkanie ze Zjednoczonymi nie było to łatwe. Rywale dzielnie walczyli. Moi zawodnicy zostawili jednak zdrowie na boisku i wygrali ważny mecz - przyznał szkoleniowiec Pelikana.

Ekipa z Dębna Polskiego wywalczyła dziewięć oczek w czterech spotkaniach. WZPN nadal nie zatwierdził rezultatu piątego meczu. W starciu z Koroną Wilkowice dębnianie prowadzili 5:0. Po intensywnych opadach deszczu, mecz został przerwany przez sędziego w 78. minucie meczu.

Skład Pelikana: Niedbała - Kendzia, Świątnicki, Szynkarek, Szaroleta (80' Ryznar), Wawrzyniak, Wąchała (88' Guliński), Chociaj (70' Staniszewski), Niedźwiecki (60' Juskowiak), Bagiński (16' Leciejewski), Biegała (85' Hodura)

Do powiatu kościańskiego udała się Sarnowianka. Gospodarze - Helios Czempiń - wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Przyjezdni trafienia zanotowali pod koniec meczu. W 78. minucie bramkę zdobył Piotr Łakomy, a już po dwóch minutach było 3:2. Gola zdobył Łukasz Szczepański. Niestety, bramka wyrównująca nie padła. Ekipa ze Stadionu Leśnego z trzema punktami w sześciu spotkaniach znajduje się na przedostatniej lokacie w tabeli.
Skład Sarnowianki: E. Siecla - Szczepański, Skrzypczak, J. Siecla, Gąsiorowski, Łakomy, Klima, Górniak (58' Nowak), Domagała, Bella (58' Pytiak), Adamczak (40' Pawlak)

Sparta Miejska Górka rywalizowała z Wartą Śrem. Było to trzecie spotkanie wyjazdowe podopiecznych Mariusza Frąckowiaka. Niestety, przyjezdni zanotowali w nim porażkę. Gospodarze wygrali 4:0. Ekipa znad Balatonu - z sześcioma punktami - plasuje się na dziesiątej lokacie. W najbliższej kolejce zespół z Miejskiej Górki będzie pauzował.
Skład Sparty: Skrzypczak - Zimny, Szafrański (76' Walkowiak), Pernak (48' Gmerek), Nowak, Niedźwiedź, Kowalski, Hądzlik, Adamiak, Durczewski (67' Duszak), Łysiak

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -