Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Prezes PAK-u o próbnych odwiertach

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    8.02.2012
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Część rolników z gminy Miejska Górka nie zgadza się, aby na ich gruntach spółka PAK Górnictwo poszukiwała złóż węgla brunatnego. W związku z tym, z pytaniami w sprawie odwiertów i ewentualnej kopalni zwróciliśmy się do prezesa zarządu firmy. Zbigniew Bryja odpowiedział pisemnie. \r\n

Czy i ilu właścicieli gruntów wycofało się z wcześniej udzielonej zgody? Co stałoby się, gdyby zrobili to wszyscy rolnicy?
Na dzień dzisiejszy nikt z rolników, którzy zawarli z nami umowę na udostępnienie działki do badań, nie wycofał swojej zgody. W przypadku, gdyby takie wnioski nastąpiły, należy liczyć się z tym, że musieliby zwrócić wpłacone na ich korzyść zaliczki, spółka mogłaby dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych, a my rozpoczęlibyśmy poszukiwania innych chętnych, szczególnie, że takie osoby ciągle się zgłaszają.

\r\n

Jakiej wielkości obszar docelowo obejmą prace badawcze na terenie gminy Miejska Górka?
W nazwie badanego przez nas złoża występują trzy miejscowości: Poniec, Krobia i Oczkowice. W sensie geologicznym, dla nas jest to jedno złoże, stąd też koncesja na rozpoznanie tego złoża nie została udzielona w obszarach oddzielnych dla poszczególnych gmin, lecz dla całego złoża i obejmuje łącznie obszar 119,16 km2 na terenie dwóch gmin, tj. gminy Krobia i Miejska Górka.

\r\n

Średnio, jakie kwoty wypłacane są rolnikom za zajęcie ich działek? Co, jeśli właściciele gruntów, na których znaleziono pokłady węgla, nie wyraziliby zgody na sprzedaż ziemi? Czy i w jakim czasie najwcześniej może być uruchomiona kopalnia?

\r\n

Stanowisko prezesa PAK-u w aktualnym wydaniu \"Życia\".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!