Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Protest kobiet. Blisko tysiąc osób przeszło ulicami Rawicza [FILM]

› Aktualności› Wydarzenia 2 miesiące temu    29.10.2020
Jakub Sławiński
komentarzy 77 ocen 29 / 76%
A A A

 RAWICZ  Trzeci raz protestujące kobiety wyszły na ulice miasta, by zamanifestować swój sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, dotyczącego aborcji. Prawie tysięczny tłum manifestujących przeszedł ulicami miasta.

W całej Polsce od ponad tygodnia trwają protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października wydał orzeczenie uznające przepisy dotyczące aborcji z powodu ciężkiej wady płodu za sprzeczne z Konstytucją. Spotkało się to z oburzeniem wielu kobiet i wspierających je mężczyzn, którzy wyszli na ulice wielu miast i miejscowości w Polsce.

Po raz trzeci, strajkujący w Rawiczu o 19:00 "spacerowali" ulicami miasta. Podobne akcje były dotychczas organizowane w Jutrosinie, czy Bojanowie. Czytaj więcej: Bojanowianie też wyszli na ulice. Walczą o to, by kobiety miały wybór

Wczorajsza manifestacja, która chwilę po godzinie 19:00 wyruszyła spod Pomnika Żołnierza, była najliczniejszą z dotychczasowych. Według szacunkowych wyliczeń, udział w niej mogło brać blisko tysiąc osób. Trasa marszu przebiegała przez deptak Wojska Polskiego i ul. 3 Maja. Dalej osiedlem Westerplatte (ul. Boh. Westerplatte i Rolniczą). Następnie protestujący ulicą Sarnowską udali się z powrotem w kierunku plant, by przez deptak i ulicę 17 Stycznia - udać się na rynek pod siedzibę lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. 

Woda na protestujących
Na rynku potestujący zapalili znicze i skandowali hasła sprzeciwu wobec decyzji TK. Niemałym zdziwieniem dla wszystkich była sytuacja, kiedy w pewnym momencie, z jednego z okien w pobliżu siedziby PIS, w kierunku protestujących poleciała woda. Oblani zostali, m.in relacjonujący protest dziennikarz i fotoreporterzy oraz kilkoro manifestujących.

Spotkało się to z natychmiastową reakcją ze strony tłumu i okrzykami "Cała Polska się Was wstydzi!". Wtedy w stronę protestujących poleciała znów woda. Był to jedyny incydent, do jakiego doszło podczas marszu.

Hymn i podziękowania dla policji
Spod siedziby PIS, ulicą Grunwaldzką i plantami, protestujący wrócili pod Pomnik Żołnierza. Tam znów skandowano hasła i odtańczono "kaczuszki". Manifestujący odśpiewali też Hymn Polski i okrzykami "Dziekujemy!' - dziękowali zabezpieczającym marsz policjantom. 

Bez wulgaryzmów
Na samym początku, "organizatorzy" - chociaż formalnie manifestacja takich nie ma - apelowali o to, by podczas przemarszu nie skandowano wulgarnych haseł, nie obrażano innych oraz nie niszczono pomników i innego mienia. Na szczęście, do takich sytuacji nie dochodziło - incydentalnie część protestujących krzyczała wulgarne hasła, a częśc z nich miała je również na transparentach. 

Wsparcie dla protestów było widać ze strony przejeżdżających obok manifestacji aut, których kierowcy trąbili i wykonywali gesty poparcia dla protestu. Na trasie przemarszu w oknach było widać dużo mieszkańców, również starszych, którzy też okazywali wyrazy poparcia dla manifestujących.

Zobacz zdjęcia i materiał filmowy z wczorajszego protestu

+ 22 głosów: 29 (76%) 7 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (80)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 100%  80
  Co jest dzisiaj już nie było protestu ? Protestuję gdzie są motocykliści gdzie kierowcy tirów gdzie nauczyciele gdzie się wszystcy podziału nie na żadnego lewackiego faszysty?Protestuję tak nie może być!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 100%  79
  Hołota wyjechała motorkami haha
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ====================================
  2 miesiące temu ocena: 33%  78
  Panie Kubik, może Pan ruszysz dupę i zainteresujesz się zniszczoną drogą na poligonie i ul.Świętojańską, którą dostrzętnie zniszczyły TIRY, wożąc na skróty piach i kamienie na budowę tuneli na przejazdach PKP. Kto za to odpowiada? Jaki włodarz, takie drogi, o Masłowie nie wspomnę. Komunalka tam sprząta na śmietnisku, auta tak mają zniszczone zawieszenie że latają po całej drodze a ludzie mogą sobie zęby wybić. WSTYD!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wanessa z Kaufla
  2 miesiące temu ocena: 100%  77
  Wstyd mi za Twoją matkę że takiego urodziła syna tej ziemi
  ~ Wanessa z Kaufla
  2 miesiące temu ocena: 100%  76
  Wszystkiemu są winni ludzie którzy jeszcze nie dawno chodzili w sklepach na targu w innych zamkniętych pomieszczeniach bez masek protestujący też już zapomnieliście jak chodzili po marketach i zarażali innych taka krótka pamięć teraz co chwilę na mieście widać karawany zabierają starsze zmarłe osoby na covid z pewnością podziękujcie tym siewcą śmierci jazdy wie w Rawiczu kto chodzić wszędzie bez masek możecie być z nich dumni mają krew na rękach niewinnych ludzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SYF TRD WSZY I RESZTA
  2 miesiące temu ocena: 0%  75
  KTO RODZIŁ MYLKUSY BO KURWY KAZŁY PO SKOCZENIU ???????????????DLACZEGO JEST GNOJ WSZEDZIE BO SA MYLKUSY A NISZCZONO GENOTYP WŁASCIWY???????????????????????????????????????????????????????????????????????//
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ?
  2 miesiące temu ocena: 100%  74
  Jedno pytanko kto mądry idzie w tłum ludzi kiedy można się gromadzić w ilości 5 osób, kto tak pięknie wykrzykuje wulgaryzmy, proszę powiedzcie no kto????? Czyżby nie było C19, czy......
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Refleksja
  2 miesiące temu ocena: 0%  73
  Obrzucacie się błotem w tych komentarzach, jeden mądrzejszy od drugiego. Pamiętaj nie masz tyle racji, żeby twój przeciwnik nie miał jej choć trochę. Skąd wiesz, że droga którą Ty idziesz jest lepsza od mojej?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 100%  72
  Wiem że moja droga jest lepsza z prostego powodu nie wolno zabijać ludzi każdy o tym normalny wie i tyle na temat
  ~ Antek
  2 miesiące temu ocena: 88%  71
  Protestujące to głównie pracownice Rawickich dyskontów Biedronek Kauflandu i innych sklepów niewykształcony motłoch jak powiedział Rzepliński to hołota
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Brawo
  2 miesiące temu ocena: 60%  70
  Brawo za tą wodę!!!Tak trzymać,można jeszcze stare jajka i wiadro pomyj.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pytanie
  2 miesiące temu ocena: 100%  69
  Od którego tygodnia ciąży nie można jej przerwać ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 47%  68
  PROTESTUJĘ dzisiaj byłem w szpitalu powiedziałem im moje ciało moja wolność proszę mi natychmiast na rządanie obciąć penisa i jądra ciule mi odmówili protestuje nie może tak być to moje ciało
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Iza
  2 miesiące temu ocena: 83%  67
  Gówniary!!!Co za pokolenie bez zasad moralnych i etycznych! To ma być przyszłości Polski?!
  ~ 5i6
  2 miesiące temu ocena: 29%  66
  Brawo demonstranci
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 58%  65
  Precz z Lewackimi faszyzmem
  ~ Scipio Vigillus
  2 miesiące temu ocena: 60%  64
  Jednym z postulatów organizatorów tych protestów jest prawo do aborcji KAŻDEGO nienarodzonego dziecka do 12 tyg. ciąży. Protestujący, świadomie, bądź nie, walczą zatem o prawo do mordowania innego, zupełnie bezbronnego człowieka z powodu własnego widzimisię. Jestem głęboko zdegustowany i zasmucony skalą zezwierzęcenia ludzi w XXI wieku. Życie ludzkie powinno być najwyższą wartością. Czymś celebrowanym i powszechnie szanowanym. Tymczasem sprowadzamy je do wartości plastra kiełbasy, który można dowolnie wyrzucić, gdy nam nadto śmierdzi. To jest w istocie smutne, jak nisko pozwoliliśmy sobie upaść i dać się upodlić.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ movah02h
  2 miesiące temu ocena: 29%  63
  Więc według Ciebie zwolennicy _prawa_do_ aborcji do 12 tyg. ciąży są zwierzętami ale zarodek, nawet młodszy niż 12 tyg. jest człowiekiem. Cóż to za pokrętna logika?
  ~ Będzie się działo
  2 miesiące temu ocena: 46%  62
  To dopiero początek, na wiosnę, jak epidemia zelżeje wyjdą inne grupy społeczne zaczynając od pracowników a kończąc na młodzieży. Nie mówiąc o rolnikach. Protesty społeczne be a coraz silniejsze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gdy mury runą....
  2 miesiące temu ocena: 40%  61
  Gdy mury runą....i ludzie dowiadują się prawdy o rządzących.
  ~ Wyborca
  2 miesiące temu ocena: 70%  60
  Nepotyzm, kolesiostwo, korupcja, upolitycznienie wszystkiego, poniżanie opozycji i inaczej myślących. Nazbierało się tym władzą na różnych poziomach władzy na poziomie samorządowym też. Głupota rządzących doprowadziła do początku wybuchu niezadowolenia społecznego. To dopiero początek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bartek
  2 miesiące temu ocena: 53%  59
  Wy kobiety lewicy mordujecie rocznie 50milionow dzieci.PYTAM SIE DLACZEGO?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 100%  58
  Bo uprawiają sex gdzie popadnie a potem nie chce się mieć dziecka kłopot należy ich zdaniem zabić usunąć spalić jak śmieci w piecu
  ~ movah02h
  2 miesiące temu ocena: 20%  57
  Proszę nie manipulować językiem. To nie są dzieci. To religijna nowomowa. Coraz mniej ludzi się na to nabiera.
  ~ Obywatel
  2 miesiące temu ocena: 57%  56
  TEGO FIUTA CO MI OBLAŁ CÓRKĘ WODĄ NA RYNKU DOJDĘ OSOBIŚCIE, WIEC CIULU I TYVTU STATA FRANCO W OKNIE NA RYNKU KIM JESTEŚCIE
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Za życiem
  2 miesiące temu 55
  Antoni jestem to nie była woda to był mocz ;)
  ~ Jskaka
  2 miesiące temu ocena: 63%  54
  W dupach się przewraca. Nie znacie ani procesu legislacyjnego, ani nawet celu, w którym łazicie po mieście. I jeszcze śmiecie dyskutować o demokracji i wolności. Gdyby jej nie było, na wasze łażenie przyzwolenia byście też nie mieli.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XXX
  2 miesiące temu ocena: 71%  53
  Ja tylko chciałam wspomnieć ze WYBÓR ten dotyczy nie dzieci z zespołem Downa czy Autyzmem ( takie dzieci mogą żyć normalnie i nawet są bogatsze od nas nie tylko jeżeli chodzi o kariotyp☺️),nawet nie chodzi o rozszczep kręgosłupa czy podniebienia bo to się da zooperowac, mówimy tutaj o zespole Patau,bezczaszkowcach,bezmózgowcach, dzieci które rodzą się bez nerek,bez kręgosłupa, z wadami, które nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Jako chrześcijanka uważam ze powinnismy być miłosierni i nie skazywać na cierpienie tak małego dziecka, wyobrażacie sobie patrzeć na nie wijące się z bólu gdzie przy takich dysfunkcjach żadne opioidy nie zadziałają, albo na matkę gdzie wszyscy jej gratulują a ona nosi martwe dziecko w sobie i zamiast rzeczy wybiera trumienke w której pochowa dziecko,nie potrafię sobie tego wyobrazić jako kobieta,która w przyszłości chciałaby zostać matką,to nie nakaz to wybor,który powinien zostać zgodnie z sumieniem matki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ B.
  2 miesiące temu ocena: 78%  52
  Skoro wybór nie dotyczy dzieci z zespołem Downa to dlaczego 95% aborcji dotyczyło dzieci z zespołem Downa?
  ~ movah02h
  2 miesiące temu ocena: 50%  51
  Szanujmy nawzajem nasze wybory moralne. Nie zmuszajmy nikogo. W Chinach była polityka jednego dziecka i to państwo decydowało, czy ciąża (także zdrowa) ma być donoszona, czy przymusowo przeprowadzić aborcję. To jest lewactwo, a nie danie ludziom wolnego wyboru zgodnie z ich sumieniem.
  ~ Ksksksk
  2 miesiące temu ocena: 100%  50
  Odpierdol się więc od pieniędzy ojca. Weź dzieciaka i wy****
  ~ Piotr M
  2 miesiące temu ocena: 52%  49
  Od kilku lat jestem Rawiczaninem z wyboru. Tu pracuję ja i moja żona, tu moje dziecko się uczy, tu płacimy podatki. I teraz wchodzę na forum i czytam podłe sformułowania ze strony nieprotestujacych Rawiczan pod adresem protestujących Rawiczan. Niestety, ale prawda jest taka, że ta fala bluzgów pełnych pogardy i niektórych wypowiedzi wręcz nawołujących do linczów pochodzi tylko z jeden strony. Prawdę mówiąc nie potrafię sobie wyobrazić, co mają w głowie takie osoby. Przecież nie ma w Polsce obowiązku myślenia jak rząd czy hierarchowie kościoła. To oczywiste, że się różnimy i że kazdy ma prawo publicznie wyrażać protest lub poparcie. Sprawa aborcji etycznie dotyka każdego z nas ale jak można z góry zakładać, że druga strona sporu jest nihilistyczna, dąży do anarchii i zniszczenia cywilizacji? Dlaczego te osoby nie zadają pytań, skąd się wzięły poglądy ich bliźnich? Skąd to przekonanie o pełni wiedzy i nieomylności?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Twój nick
  2 miesiące temu ocena: 42%  48
  @Joanna Dark lewaccy faszyści? jeśli ci się myli lewa strona z prawą to powinnaś chyba być w przedszkolu a nie pisać wypowiedzi w internecie bo mi się ostatnio myliły gdy miałem 7 lat
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 48%  47
  Protestuję a skąd ta nienawiść do kościoła niszczenia mienia protestuję mniejszość w ilości 1000 osób nie będzie terroryzować pozostałej większości czyli ok 29 000 mieszkańców Precz z Lewackimi faszystami
  ~ Eryk
  2 miesiące temu ocena: 59%  46
  Na lekcję chodzić nie mogli ale małolaty wieczorem po ulicach mogą gdzie są nauczyciele i rodzice tych dzieciaków nauczy cielom jest to na rękę jak zawsze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ B.
  2 miesiące temu ocena: 20%  45
  Co mają do tego nauczyciele?
  ~ bob
  2 miesiące temu ocena: 71%  44
  Jeśli już kładziecie nowe znicze to może wypalone należałoby zabrać ze sobą?Kto będzie po Was to sprzątał?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sabrina
  2 miesiące temu ocena: 40%  43
  To garstka 1000 przciwko 12000 w Rawiczu nie macie szans jesteście garstka nie znaczących lewaków już przegraliście;)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 50%  42
  Tak 12 tys w Rawiczu przeciwko garstce nie macie szans;)
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 33%  41
  Tak 12 tys w Rawiczu przeciwko garstce nie macie szans;)
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 32%  40
  To właśnie ty jesteś przegrana a my się tylko bronimy przed wami .
  ~ Za życiem
  2 miesiące temu ocena: 50%  39
  PROTESTUJĘ dzisiaj byłem w szpitalu powiedziałem im moje ciało moja wolność proszę mi natychmiast na rządanie obciąć penisa i jądra ciule mi odmówili protestuje nie może tak być to moje ciało
  ~ śmiech na sali
  2 miesiące temu ocena: 46%  38
  12000 czego ? Wszy ? PiSowców ?
  ~ Komunista
  2 miesiące temu ocena: 65%  37
  Mogą protestować ale dlaczego oklejają słupy na plantach..zapalają znicze na rynku. Dlaczego?Znicze są do podkreślenia pamięci zmarłych. Po co protestują i wchodzą do kościołów?Decyzja jest po stronie TK .POMIESZANIE Z POPLATANIEM Wygląda że nie wiedzą w co są wkręceni!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lupa
  2 miesiące temu ocena: 72%  36
  wychodzą nie wiedząc gdzie, nie znają drogi i celu, gdyż karmione lewicową propagandą, zatraciły swoją łagodność, delikatność i kwintesencję kobiecości
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja 25
  2 miesiące temu ocena: 50%  35
  Tak,bo baby do garow i rodzić dzieci,nie ważne zdrowe czy chore.
  ~ Obserwator
  2 miesiące temu ocena: 62%  34
  Wstyd wstyd wstyd a Pakosław i Miejska Górka brawo!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ awghawghk
  2 miesiące temu ocena: 59%  33
  miejska gorka takze byla wczoraj w rawiczu pozdrawiam
  ~ maciej
  2 miesiące temu ocena: 61%  32
  mieszkańcy Chojna gmina Pakosław byli w Rawiczu!
  ~ Do cenzora
  2 miesiące temu ocena: 74%  31
  Jakub Sławiński to Ty bawisz się w cenzora rodem z PRLu lub z powieści Orwella ??? Może by ktoś z Tobą zrobił wywiad i opublikował na YT ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cantap
  2 miesiące temu ocena: 68%  30
  Te incydentalne wulgaryzmy to macie w komentarzach. Barbarzyństwo. No ale cóż: jak się komuś podobała polityka ciepłej wody w kranie to nie ma co się dziwić, że zapomniało się wychować swoje dzieci do wartości np. szacunku i cywilizowanego języka. Takie niby piekło kobiet, a jak się dobrze bawią.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ DLACZEGO
  2 miesiące temu ocena: 78%  29
  DLACZEGO TE DZIECIAKI NIE WYSZŁY JAK PIS ODDAŁ NASZE ZŁOŻA MIEDZI , SREBRA, ZŁOTA,PLATYNY i PALLADU USrAELOWI ??? DLACZEGO NIE PROTESTUJA ŻE PIS JEST WASALEM USA i IZRAELA ??" DLACZEGO NIE PROTESTUJĄ ŻE PO na spółkę z SLD i PSL ODDAŁY PRZEMYSŁ NIEMCOM ZA 5 GROSZY ???
  ~ Jonh
  2 miesiące temu ocena: 74%  28
  Dlaczego wieczorami chodzą czego się boją w dzień ? A zapomniałem e-lekcje do 16 i zakaz wychodzenia bez dorosłego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Brka
  2 miesiące temu ocena: 76%  27
  Do 15 czy tam 16 nie mogą bo gownazeria musiałaby chodzić za rączkę z rodzicami
  ~ Rawiczqu
  2 miesiące temu ocena: 76%  26
  Kiedy KIBICE zrobią jakiś marsz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kempes
  2 miesiące temu ocena: 0%  25
  Nie ma w Rawiczu kibiców są sługusy Lecha Poznań i Unii Leszno
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 50%  24
  Nie muszą bo każdy zdrowy wie że garstka jest przeciwko tysiącom nie na się na ci sprężać szkoda na nich czasu haha
  ~ Pop
  2 miesiące temu ocena: 100%  23
  W Miejskiej Górce i Pakosławiu protestów brak.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak
  2 miesiące temu ocena: 50%  22
  I dobrze widac tam ludzie myslą
  ~ Black Angel
  2 miesiące temu ocena: 80%  21
  A bociany pionowo startują
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 38%  20
  Bo tam Pis rządzi z ambony .
  ~ Wstyd no ale w Rawiczu czerwonych lewaków nigdy nie brakowało
  2 miesiące temu ocena: 55%  19
  Dobrze ,że takie protesty są organizowane. Przynajmniej człowiek ma jakiś punkt odniesienia ....ilu ludzi takich zna i ilu z nich to ***** czy to z widzenia czy z bliższej relacji ,albo kogo usunąć z fb. Teraz chociaż wiem komu już nie mówić cześć czy dzień dobry
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Leszek
  2 miesiące temu ocena: 78%  18
  Cały sens tej imprezy to zrobić zadymę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ grazyna spod pierzyny
  2 miesiące temu ocena: 80%  17
  to sa dzieci z pato rodzin nigdzie w życiu poza granicami rawicza nie były to jest to dla nich COŚ ! tak jakby karnawał w RIO tylko że w rawiczu i nawet przebrań nie potrzebuja bo maski jak sie patrzy
  ~ Haha
  2 miesiące temu ocena: 93%  16
  Po tych protestach zamkną nas w domu bo wzrośnie „covid”
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zenek
  2 miesiące temu ocena: 50%  15
  I co to takie straszne jest
  ~ ęęę
  2 miesiące temu ocena: 28%  14
  w każdej chwili nas mogą "zamknąć" ale z protestami będzie to miało nic wspólnego, na świeżym powietrzu o wiele trudniej jest się zarazic, zdecydowana większość osób ma maseczki, badania po amerykańskich protestach Black Lives Matter, gwałtowniejszych i liczniejszych niż te polskie, nie udowodniły żadnego wzrostu zakażeń związanego z nimi
  ~ xXx
  2 miesiące temu ocena: 33%  13
  Brawo kobiety, brawo młodzież, BRAWO. ***** ***.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joanna Dark
  2 miesiące temu ocena: 38%  12
  PROTESTUJĘ dzisiaj byłem w szpitalu powiedziałem im moje ciało moja wolność proszę mi natychmiast na rządanie obciąć penisa i jądra ciule mi odmówili protestuje nie może tak być to moje ciało
  ~ ehe
  2 miesiące temu ocena: 50%  11
  żadna kobieta na te protesty nie chodzi. tam są same dzieciobójczynie i ich betaorbitery.
  ~ Jaras
  2 miesiące temu ocena: 67%  10
  Tobie już nikt nie jest w stanie pomóc
  ~ Hycel
  2 miesiące temu ocena: 31%  9
  Tylko Pis. Dzicz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak
  2 miesiące temu ocena: 50%  8
  Wkurzona, tylko to potraficie? Bluzgac i nic wiecej, wstyd wstyd
  ~ Wkurzona
  2 miesiące temu ocena: 39%  7
  Wypierd**ać!