Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przegląd chórów ku pamięci Władysława Walusa [FOTO]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    1.07.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
Gościem specjalnym był ks. Zdzisław Madej, tenor międzynarodowej sławyGościem specjalnym był ks. Zdzisław Madej, tenor międzynarodowej sławy fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W kościele pw. św. Andrzeja Boboli, pod hasłem „Pro Memoria”, odbył się II Przegląd Chórów im. Władysława Walusa.

Wystąpiły trzy rawickie chóry: „Św. Wojciecha”, „Arion” i „Miriam”. Z nim Władysław Walus był związany blisko 60. lat, od 1958 roku jako współprowadzący, a od 1979 roku samodzielnie prowadzący.

Gościem specjalnym, tym samym zapowiadaną muzyczną niespodzianką, był udział w przeglądzie ks. Zdzisława Madeja, tenora o międzynarodowej sławie. Jest on również profesorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Najpierw śpiewał z towarzyszeniem chóru „Miriam”, później wystąpił w mini recitalu.

W przeglądzie brał również udział Andrzej Walus. Grał na fortepianie elektrycznym i towarzyszył ks. Zdzisławowi Madejowi. - Nigdy nie miałem takiej tremy przed występem, jak dzisiaj - powiedział Andrzej Walus. - Wymienienie wszystkich estrad, na których śpiewał ks. Zdzisław i gwiazd, z którymi współpracował, zajęłoby bardzo dużo czasu - dodał.

Andrzej Walus podziękował wszystkim chórzystom i przybyłym na przegląd widzom. Końcowym akcentem było wręczenie dyrygentom występujących chórów pamiątkowych statuetek.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jaaa
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Coś pięknego
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji