Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przejmujący monodram w wykonaniu Adama Woronowicza [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    28.09.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Monodram był świetnie wykonany i zainscenizowany  Monodram był świetnie wykonany i zainscenizowany  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Spektakl „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” powstał z okazji 76. rocznicy wybuchu zrywu powstańczego, na podstawie pamiętników poety Mirona Białoszewskiego. Jego reżyserem i wykonawcą jest Adam Woronowicz.

Była to opowieść z punktu widzenia mieszkańca Warszawy, bez patosu i heroizmu, przedstawiona prostymi słowami. Przedstawiała codzienność zwykłych ludzi, ich życie w piwnicach, w kościołach, problemy z wyżywieniem, ewakuację kanałami. Nad wszystkim dominowała groza, strach i niepewność jutra. Minimalistyczną formę monodramu dopełniała wizualizacja z archiwalnych zdjęć i filmów z Warszawy. Dramaturgii dodawała emocjonalna, momentami bardzo ekspresyjna, muzyka na żywo w wykonaniu Karima Martusewicza.

Przekaz Adama Woronowicza był bardzo przejmujący, prywatny i wyciszony, co podkreślało siłę tekstu. Cierpienie zwykłych ludzi, którzy musieli codziennie patrzeć w oczy śmierci, zostało w nich na zawsze. Trauma odzywała się nawet po wielu latach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!