Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przepadnie ponad milion dotacji na strzelnicę

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    9.10.2019
Anna Siecla
komentarzy 12 ocen 6 / 0%
A A A
 fot. J. Miśkowiak

Rawicz. W maju na konferencji prasowej burmistrz Grzegorz Kubik i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Szymkowiak pochwalili się dużą dotacją na modernizację strzelnicy sportowo-kulowej w Sierakowie. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że pieniądze w tym roku przepadną.

W tegorocznym budżecie na modernizację strzelnicy sportowo-kulowej zarezerwowano blisko 900 tys. złotych. Z kolei, w maju poinformowano, że na budowę nowego obiektu gmina dostała dotację z ministerstwa obrony narodowej - z projektu „Strzelnica w powiecie”. Pomoc miała być niebagatelna - 80% wartości całej inwestycji, czyli prawie 1,2 miliona złotych. Jak wówczas informował wiceburmistrz Paweł Szybaj, wartość całkowitą szacowano na blisko 1,5 mln złotych. Zakładano, że reszta pieniędzy, której nie pokryje dotacja, zostanie wyasygnowana z budżetu gminy. Ponadto, do końca sierpnia został wykonany projekt budowlany i uzyskano wszystkie niezbędne pozwolenia.

Na początku ubiegłego miesiąca gmina ogłosiła przetarg z datą zakładającą finalizację inwestycji na połowę grudnia. Niestety, nie zgłosiło się żadne przedsiębiorstwo i postępowanie unieważniono.

Dla gminy to oznaczało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ dotacja z ministerstwa powinna zostać rozliczona do końca roku. Do problemu z brakiem wykonawców, którzy zajęliby się przebudową sierakowskiej strzelnicy odniósł się na wrześniowej sesji burmistrz Grzegorz Kubik.

- Obawiamy się, że zbyt krótki termin, który wynika z ogłoszenia konkursu przez ministerstwo obrony narodowej (…), może być powodem, że nie znajdziemy wykonawców, dlatego że tych prac budowlanych jest dużo - przekazał. - Obawiamy się, że do końca roku może być problem z wyłonieniem wykonawcy, sygnalizujemy to ministerstwu - dodał.

Kolejnego przetargu w Biuletynie Informacji Publicznej nie ma. I na razie nie będzie. W środę Centrum Informacyjne Burmistrza poinformowało, że gmina nie przyjmie dotacji i wystartuje w nowym konkursie Ministerstwa Obrony Narodowej, z terminem naboru do 22 października. Wyniki mają być znane w połowie listopada.

+ 0 głosów: 6 (0%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Reset
7 miesięcy temu ocena: 100%  14
Po pierwsze co ma dotacja na rozbudowę strzelnicy (finansową w dużym stopniu przez MON) do wypłat nauczycieli, to są dwie zupełnie inne sprawy. Po drugie to jest jednak jedna z większych strzelnic na terenie województwa. A te "dziadki" które ponoć tam tylko chodzą to też młodzi ludzie którzy uprawiają swój sport z pasją, a nawet zdobywają tytuł i pobijają rekordy krajowe. Więc nie rozumiem dlaczego nie mieliby mięć okazji i wsparcia w rozwoju swojej pasji i zdobywania sukcesów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biber
7 miesięcy temu ocena: 100%  13
Nie zgłosiła sie zadna firama bo nie ma w tych firmach ludzi do pracy niech zaplacą godne pieniadze to sie chetni znajdą, Ukraincy juz tez im za grosze nie beda pracować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Johny Bravo
7 miesięcy temu ocena: 74%  12
RAWICZ miasto emerytów i rencistów i do tego nie odpowiednie zarządzanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dżony Srawo
7 miesięcy temu ocena: 46%  11
A co masz kolego do emerytów ?
~ Polo
7 miesięcy temu ocena: 85%  10
Nauczyciele czekają A w innych gminach już dawno wypłacone. Zaraz napisze że nie zrobią szczelnicy bo trzeba dac nauczycielom. Wstyd i źle zarządzanie gminą. Czas na zmiany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gorzej być nie może
7 miesięcy temu ocena: 95%  9
Koniec kubikowego raju. P.s. nauczyciele czekają na wypłaty dodatków wychowawczych !!!!!! Jestem za tym żeby burmistrzom nie wypłacać pensji grudniowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 40 milionow.
7 miesięcy temu ocena: 95%  8
Sukces goni sukces....a co z dotacją na zadaszenie orlika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Silny nadprzyrost ambicji
7 miesięcy temu ocena: 80%  7
Tylko po co w Rawiczu taka rozbudowana strzelnica. Kto na niej strzela, strzelectwo to niszowy sport, podobnie jak tenis. Niektóre miasta garnizonowe w których stacjonuje wojsko mają gorsze strzelnice od naszej. Znowu czyjaś chora ambicja została utrącona. Zajmij się pan Kubik przyziemnymi sprawami, odetkaj kanalizację , zaklej dziury w ulicach i chodnikach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ..._+x
7 miesięcy temu ocena: 83%  6
No to muszą być spektakularne sukcesy skoro nikt o nich nie mówi.
~ ...._+×
7 miesięcy temu ocena: 50%  5
Sport może i jest niszowy oraz mało widowiskowy ,ale radził bym zainteresować się sukcesami rawickich strzelców którzy osiągają na prawdę dobre wyniki a nikt o tym nigdy głośno nie mówi.
~ rawiczanin
7 miesięcy temu ocena: 96%  4
Czas podać się do dymisji Panie burmistrzu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I sie zaczyna
7 miesięcy temu ocena: 96%  3
Pikujemy w dół. Znowu kogoś wina tylko nie jego. Likwidację uważam za otwartą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do hh
7 miesięcy temu ocena: 64%  2
To widać mało wiesz, pikować można również odzież, kołdry, Nie słyszałeś o pikowanych kurtkach. siadaj, dla ciebie jedynka
~ hh
7 miesięcy temu ocena: 21%  1
Pikować można tylko w dół... Siadaj, dwója.